Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

Συγγνωμη αλλα η ΝΕΛ που κολαει;Νομιζω valencay οτι εισαι εκτος θεματος. :P
Αν ειναι στην επομενη στραβη που κανει στις Κυκλαδες ο Παναγιωτακης,η Blue Star ή και γω δεν ξερω ποιος αλλος να πεταχτουμε να μιλησουμε για την ΠΟΠΗ,για τον Καπτα Μακη που εφυγε και τρωει φοντυ στο Λουγκανο ή και γω δεν ξερω για ποιον αλλο


Επειδη δηλαδη η ΝΕΛ τα εκανε να μην πω πως πρεπει να μην κρινουμε κανεναν αλλο και να μην λεμε οποιο στραβο θεωρουμε οτι κανει;


Ρε συ Valencay εσυ θεωρεις οτι η BS χειριστικε σωστα την κατασταση γιατι αυτο ειναι στην τελικη το θεμα.Δεν ηξερε δηλαδη οτι το απαγορευτικο θα σπασει καποια στιγμη και το βαπορι θα εφευγε σημερα;Τοσο δυσκολο ηταν να βαλει το δρομολογιο στο συστημα και να κοψει και αλλα εισητηρια;Οπως για την καθε σαχλαμαρα οι εταιριες αλλαζουν τα δρομολογια θεωρω οτι θα μπορουσε να γινει ετσι και σημερα.

ΝΕΛ θα ακυρωνε το δρομολογιο και θα το εκανε το βραδυ ή αυριο ή σε μια βδομαδα αλλα αυτο δεν εχει να κανει με το αν η BS επραξε σωστα ή αν θα μπορουσε να πραξει καλυτερα για να εξυπηρετησει τον κοσμο.Γιατι πρεπει να φταει για ολα η ΝΕΛ οπως καποτε για τα παντα εφταιγε ο ΟΤΕ

Edited by polmyt
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ΥΓ:Πάντως εντελώς ''φιλικά'' αν σας ενοχλεί που κάποιος λέει κάτι αρνητικό για την εταιρεία -σας- πείτε το ρε παιδιά να μην γράφουμε τιποτα να είμαστε κομπλέ.

 

Δε νομίζω ότι ενοχλείται κανένας μας...από την στιγμή που δεν είναι μέτοχος, εργαζόμενος ή συνεργάτης της Blue Star. Αλλά νομίζω ότι οι τυχόν διαφορές μεταξύ συνεργατών θα πρέπει να επιλύονται απευθείας και όχι μέσω αναρτήσεων στο οποιοδήποτε φόρουμ. Στη θέση σου θα έκανα τα παράπονά μου στην Blue Star, ενδεχομένως θα σταματούσα και την πρακτόρευσή της, ή δεν ξέρω και γω τι άλλο μπορεί να έκανα. Σίγουρα όμως δεν θα "έκραζα" δημοσίως -και μάλιστα συστηματικά- την εταιρεία που πουλάω στους πελάτες μου.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ΔΕΝ έχει πεί κάποιος -και ΔΕΝ ξέρεις- αν είμαι πράκτορας ή επιβάτης,σε δεύτερη φάση ΔΕΝ πιστεύω να χαρακτηρίζεται ως -κράζω συστηματίκα- γράφωντας 2 - 3 φορές παράπονα για την εταιρεία.

 

 

ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΕΧΕΤΕ

 

;)

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε πετάξει τη μπάλα στην εξέδρα κι εγώ απάντηση στο ερώτημά μου δεν πήρα οπότε ξαναρωτώ: Εφόσον μέχρι την ώρα που έφυγε ΔΕΝ υπήρχε περασμένο δρομολόγιο για σήμερα οπότε ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ να κοπούν εισιτήρια, ΠΟΙΟΣ και με ΠΟΙΑ ΙΔΙΟΤΗΤΑ είπε σε μη έχοντες εισιτήριο να κατέβουν και να ταξιδέψουν;

Link to comment
Share on other sites

George, αυτο θα το ελεγε ο οποιοσδηποτε λογικος ανθρωπος (πρακτορας/επιβατης/λιμενικος/λιμενεργατης/καφετζης/ασχετος/σουλατσαδορος κ οτι αλλο θες) για μια λογικη εταιρεια. Το προφανες ειναι.

Το παραλογο στην υποθεση ανηκει αποκλειστικα στην εταιρεια.

Link to comment
Share on other sites

csst ησουν στη χιο ή τη μυτιληνη;

 

πως εισαι τοσο σιγουρος οτι η εταιρεια ειπε στον κοσμο να κατεβει να κοψει εισητηρια γιατι φευγει το πλοιο και δεν τους κατεβασε κανενας αλλος του λιμανιου, πιστευοντας οτι θα κοπουν εισητηρια

 

προσωπικα εχω την ιδια απορια με τον george και δεν πιστευω οτι η εταρεια κατεβασε ανθρωπους που ΔΕΝ ειχαν εισητηριο, για μη προγραμματισμενο δρομολογιο, αλλα εχω την αισθηση οτι αλλοι το πηραν πανω τους και δεν τους βγκηκε ;)

 

ΥΓτο ξεχειλωσατε το θεμα

Link to comment
Share on other sites

Εγραψα πουθενα οτι το ειπε η εταιρεια; Γιατι μου βαζεις λογια που δεν ειπα;

Γιατι μας φαινεται παραλογο να θελει να ταξιδεψει επιπλεον κοσμος μετα την αρση απαγορευτικου; Εδω κ δεκαετιες συμβαινει αυτο σε ολες τις γραμμες και ειναι λογικοτατο.

Ο μονος παραλογισμος ειναι το να γινει το δρομολογιο και να μην περαστει στο συστημα (και να τον συνεχιζουμε λεγοντας πως φταινε ολοι οι αλλοι εκτος απ την εταιρεια)

υγ: ναι, ξεχειλωσε ενα θεμα γιατι οταν η κουβεντα φτανει στον παραλογισμο "μεγαλων" εταιρειων πολλοι προτιμουν να παραλογιζονται

υγ2: εσυ ησουν χιο ή μυτιληνη; εχεις ταξιδεψει μετα απο αρση απαγορευτικου απρογραμματιστα; (προσωπικα εγω το χω κανει διψηφιες φορες, με δικη μου πρωτοβουλια χωρις να με κατεβασει κανεις στο λιμανι και ποτε δεν υπηρξε το παραμικρο προβλημα - φυσικα και με την bs).

Link to comment
Share on other sites

υγ: ναι, ξεχειλωσε ενα θεμα γιατι οταν η κουβεντα φτανει στον παραλογισμο "μεγαλων" εταιρειων πολλοι προτιμουν να παραλογιζονται

δεν εχουμε δωσει τετοια δικαιωματα δεκα χρονια csst.

προσεχε λιγο τι λες ελαφρα τη καρδια.

το ξεχειλωσε παει γενικως στο οτι φτασαμε να συζηταμε μεχρι και για το αιολις επειδη εγινε αυτη η ιστορια.

απο εκει και περα οποιος ειναι πολυ μαγκας και θεωρει οτι εδω ειμαστε μελατοι,

να παει στο fb της καθε εταιρειας και να τα πει σε οτι γλωσσα θελει με το ονοματακι του απο κατω

Link to comment
Share on other sites

δεν εχουμε δωσει τετοια δικαιωματα δεκα χρονια csst.

Παλι διαβαζεις λαθος: Δεν μιλησα για την τακτικη του φορουμ, αλλα για πολλους συνφορουμιτες οπου για αυτους ποτε δεν φταιει "μεγαλη" εταιρεια (πχ κοιτα παραδιπλα καποιες αποψεις);). Edited by csst9728
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εφυγε τα μεσάνυχτα με τη λήξη του απαγορευτικού (χωρις να έχει καταχωρημένο δρομολόγιο στο σύστημα κρατήσεων) και 'εφαγε' το σημερινό δρομολόγιο απο Πειραιά, το οποίο μεχρι χθες βράδυ τουλάχιστον εμφανιζόταν. Ολα αυτά βέβαια για τα φορτηγά, ουτως ωστε να μη συμπέσουν με τον Πελαγίτη. 

Link to comment
Share on other sites

To Αριάδνη είχε φορτώσει από Δευτέρα, δεν είχε βγάλει ανεκτέλεστο το δρομολόγιο όπως οι άλλες εταιρείες, με τη λήξη έφυγε ως όφειλε. Δε βλέπω κάτι το περίεργο.

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τις 5 το απόγευμα χθες, το σύστημα κρατήσεων έδινε δρομολόγιο σήμερα Τετάρτη ωρα 21.00. Σήμερα το δρομολόγιο αυτό βγήκε ανεκτέλεστο. Απλως το μόνο που σκέφτηκα ειναι οτι ήθελαν να πάνε πρώτοι στη Χίο και στη Μυτιλήνη λόγω των φορτηγών και αναρωτιέμαι αυτοί που είχαν βγάλει εισιτήριο για σήμερα απο τον Πειραιά πως θα πάνε ;

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να τίθεται θέμα πρωτιάς μεταξύ των δυο πλοίων. Και σήμερα να έφευγε το Αριάδνη πάλι μαζί, με κάποια ώρα, διαφορά θα έφταναν. Για τους σημερινούς επιβάτες εκριμώ ότι θα φύγουν με το αυριανό.

Link to comment
Share on other sites

Οταν το ΝΗΣΟΣ ΜΥΚΟΝΟΣ φεύγει Τρίτη παίρνει φορτηγα για Χίο Μυτιλήνη γιατί τους δίνει την επιλογή ακόμα μιας ημέρας μέσα στην εβδομάδα, διαφορετική απο τις ήδη υπάρχουσες Δευτερα, Τετάρτη, Πέμπτη και Παρασκευή. Στις αναχωρήσεις κάθε Παρασκευή δεν παίρνει καθώς προτιμούν το ΑΡΙΑΔΝΗ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ανεκτέλεστο το σημερινό δρομολόγιο της ΑΡΙΑΔΝΗΣ από Πειραιά και το αυριανό από Μυτιλήνη και Χίο λόγω  των επικρατουσών δυσμενέστερων των προβλεπομένων καιρικών συνθηκών(!) σύμφωνα με το δελτίο της εταιρίας. http://www.hellenicseaways.gr/index.php/hsw/deltia-typou/538-anektelesto-ariadni

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ανακοινώθηκαν τα δρομολογια 09-15/3

http://www.hellenicseaways.gr/files/dromologia/2015/0901_0103mykonos_gr.pdf

Το ΑΡΙΑΔΝΗ πως γίνεται να φτάνει Πειραιά την Τετάρτη το βράδυ και την Πέμπτη το πρωί να έχει αναχώρηση από Μυτιλήνη;  :wacko: Edited by proud_ionian
Link to comment
Share on other sites

Κάνω μια αναδρομή στη ''κάτω βόλτα της γραμμής''!!!

10 χρόνια πρίν κάθε μέρα πλοίο.....γκρινιάζαμε γιατί ήταν παλιό και έκανε 12-13 ώρες.

5-6 χρόνια πρίν κόβεται στο Σαββατιάτικο από νησιά γκρίνια πάλι

3-4 χρόνια πρίν πάμε στο 4 φορές(ναι αλλά με ΠΑΤΜΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ) τη βδομάδα με 2 πρωινά γιατί έτσι γούσταραν οι εταιρείες...γκρίνια πάλι

Τώρα μας ήρθε και τούτο(αρχικά για μια εβδομάδα) και έγινε το Χίο-Μυτιλήνη μέσω ικαροσαμιας!!!

Περιμένω το επόμενο χάλι μας του τύπου:       Όποτε γεμίσει το βαπόρι φεύγουμε  ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...