Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

μπορειτε να γινετε λιγο σαφεις; ;):)

σε τι σας πεφτει βαρια η bs στο ΒΑ Αιγαιο; υστερουν τα πλοια της; το service της;

ή μηπως δεν πουλα "βερεσε";

Edited by proud_ionian
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Valencay ΔΕΝ μου αρέσει ούτε εμένα το βερεσε οπότε ΔΕΝ θα  κατηγορούσα για τέτοιο λόγο ,μην βγάζεις συμπεράσματα.Στις υψηλές υπηρεσίες που ανέφερες να ξέρεις οτι δεν είναι μόνο τα βαπόρια οι ταχύτητες και η καθαρή μοκέτα αλλά και η ανθρωπιά-σωστή συνεργασία ;) .Το να είσαι ΑΠΟΛΥΤΟΣ με τρόπο που θυμίζει παλιές εποχές-μικρός είμαι ΔΕΝ τις έχω ζήσει ;) - δεν σε τιμά σαν εταιρεία. Δεν είναι όλα χρήμα ;)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και χρόνια ΟΧΙ,-και καλά κάνει όποιος δεν πουλάει βασικά-αλλά σίγουρα θα ξέρουν καλύτερα από μένα κάποιοι άλλοι φίλε minoan ;) !!

Edited by mytilene
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις καποια παραπονα ,εσυ ξερεις...κανεις ομως δεν μπορει να πει πως  δεν ειναι κορυφαια εταιρεια....Τωρα, αν καποιοι αυτοκινητιστες τους αρεσει να βαζουν μισοτιμης,η  ο,τιδηποτε , τα φορτηγα τους μεσα στα πλοια  ,συνηθισμενοι απο αλλου, ε, δεν θα κατσει μια εταιρεια να  "βαλει μεσα" το βαπορι της.... Το πολυ πολυ, να πει "αντιο" ,αν δεν εχει ανταποκριση.....Στο κατω κατω, ας  ψαξουν καποιοι αυτους που διελυσαν την ΝΕΛ με τις λαθος (?) παραγγελιες πλοιων που την κατεστρεψαν, αλλες " Ωραιες " ιστοριες που συνεβησαν, και εφεραν αυτα τα χαλια....

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΔΕΝ ΤΗ ΛΕΣ ......κατα την ταπεινή μου γνώμη ΠΑΝΤΑ!!!Εκτός αυτού ΔΕΝ ασχολούμαι με το τι κάνει με τους φορτηγατζηδες αλλά με το τι κάνει με τους συνεργάτες της-πελάτες......και εκεί ΔΕΝ είναι είμαι καθόλου ευχαριστημένος ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ-ΕΠΙΒΑΤΕΣ ΤΗΣ που αναγκαστικά ταξιδεύουν μαζί της -αυτή τη περίοδο-(και μην αρχίσεις πάλι για τη ΝΕΛ γιατί με αυτή ΔΕΝ ασχολείται ΚΑΝΕΝΑΣ πλέον :D )!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το πλοίο της  κορυφαίας εταιρείας :eek:  BLUE STAR 1 αναχώρησε σήμερα 12:00 από Μυτιλήνη για Χίο-Πειραιά....ΠΗΓΗ: AIS .........Αφού ΔΕΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑΝ ΚΑΝΕΝΑΝ,ΠΕΡΑΣΑΝ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΚΡΑΤΗΣΕΩΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ :eek:  :eek:   ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΘΕΛΑΝΕ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΨΟΥΝ ΑΠΛΑ ΜΕΙΝΑΝΕ ΣΤΟ ΛΙΜΑΝΙ ΝΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΝΕ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ :eek: ) !!!!!ΑΠΟ ΚΟΡΥΦΗ ΑΛΛΟ ΤΙΠΟΤΑ.....

Link to comment
Share on other sites

Θα βγάζω φίλε Πέτρο γιατί οι επιβάτες την βγάζουνε σε μένα μετά και όχι σε αυτούς ;) !!!Και ο ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ έχει καθυστέρηση στην προγραμματισμένη του αναχώρηση από Λήμνο αλλά παρόλο που είναι μπουρ...λο βάλανε μια ρημαδιασμένη ώρα αναχώρησης

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει φίλε έχουμε καταλάβει ότι είσαι πράκτορας και δεν σου αρέσει η Blue Star λόγο της μειωμένης προμήθειας προς τους πράκτορες, αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν εξυπηρετεί τους επιβάτες και τους νησιώτες όπως το παρουσιάζεις εσύ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει φίλε έχουμε καταλάβει ότι είσαι πράκτορας και δεν σου αρέσει η Blue Star λόγο της μειωμένης προμήθειας προς τους πράκτορες, αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν εξυπηρετεί τους επιβάτες και τους νησιώτες όπως το παρουσιάζεις εσύ!!!!

Και η HSW την ίδια προμήθεια δίνει,με άκουσες να την κράζω?

Όσες φορές έχω ταξιδέψει Κυκλάδες με blue star (και είναι αμέτρητες)  αν γίνει οποιαδήποτε αλλαγή στέλνουν εγκαίρως sms και ενημερώνουν.

Φίλε gpap2006 όταν κάποιος θέλει να ταξιδέψει και να βγάλει εισιτήριο επειδή τον βολεύει η νέα ώρα αναχώρησης ΔΕΝ μπορεί  να τον ενημερώσει με sms η εταιρεία.Τηλεφωνεί στον πράκτορα -που λέει και ο speedrunner- να τον ενημερώσει.Ο πράκτορας περιμένει να ''ανέβει'' το δρομολόγιο στο σύστημα  -κάτι που ΔΕΝ γίνετε ποτέ-για να τον ενημερώσει 100%  και μένουν και οι 2 με το πουλάκι ανα χείρας βλέπωντας το πλοίο στα ανοιχτά!!!!Ο ένας να ρίχνει καντήλια και ο άλλος να τα ακούει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει κάτι! Εφόσον το δρομολόγιο δεν ήταν περασμένο, ώστε να φαίνεται στο σύστημα, τότε πως ενημερώθηκαν οι νέοι επιβάτες ότι το πλοίο έχει νέα ώρα αναχώρησης και ήρθαν και το είδαν να τους "σφυράει από μακριά";

Link to comment
Share on other sites

Γιατι βρε παιδιά; Είχε δρομολόγιο σήμερα απο Μυτιλήνη το πλοιο; Το χθεσινό δρομολόγιο εκανε σήμερα. Συνεπώς οι "νέοι" επιβάτες επρεπε να περιμένουν ετσι κι αλλιώς μέχρι αυριο οποτε ειναι το επόμενο προγραμματισμένο δρομολόγιο. Πως ειναι δυνατόν να νομίζουν οτι μπορούσαν να φύγουν οτι ωρα ήθελαν;

Edited by Blue Star Delos
Link to comment
Share on other sites

Άσε που το 12:00 προφανώς και δεν ήταν απόφαση της BS απλά ήταν η ώρα που έσπασε το απαγορευτικό. Εκείνη την ώρα έφυγαν και τα πλοία για Κρήτη και Κυκλάδες.

Αλλά επιμένει η απορία μου: Εφόσον ΔΕΝ υπήρχε περασμένο δρομολόγιο σήμερα στις 12:00, άρα δεν υπήρχε η δυνατότητα να κοπούν εισιτήρια, ποιος και με ποια ιδιότητα είπε σε ανθρώπους να κατέβουν να ταξιδέψουν;;

Edited by George
Link to comment
Share on other sites

Δλδ θέλετε να μου πείτε οτι το πλοίο πέρασε από Χίο σήμερα ,πήρε όσους είχανε εισιτήριο με ημερομηνία 28/12 και έφυγε???Και αν υπήρχε επιβάτης που έκοψε εισιτήριο σήμερα -είχανε περάσει την αναχώρηση 1500 από Χίο(μετά τις 1200 ;) ) -γιατί έτσι τον βόλευε ρε αδερφέ- του λέγανε ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΧΙ ρε αλήτη ΔΕΝ σε βάζουμε, θα μπείς αύριο όπως το είχες προγραμματίσει ;) !!!!

ΥΓ:Πάντως εντελώς ''φιλικά'' αν σας ενοχλεί που κάποιος λέει κάτι αρνητικό για την εταιρεία -σας- πείτε το ρε παιδιά να μην γράφουμε τιποτα να είμαστε κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, δε με ενοχλεί καθόλου να γράφει κάποιος ο,τι θέλει για τη συγκεκριμένη και οποιαδήποτε φυσικά εταιρεια.. Και φυσικά δεν ειναι "μου"! Ομως, όπως έγραψε και ο George πιο πανω, η αναχώρηση στις 12:00 προφανώς δεν ηταν απόφαση της εταιρείας και, εκ των πραγμάτων, η Χίος ειναι σε πιο προνομιακή θεση στη συγκεκριμένη περίπτωση...

Edited by Blue Star Delos
Link to comment
Share on other sites

Ποιανού απόφαση είναι ρε παιδιά οτι το πλοίο θα φύγει 1200???Του μπαρμπά Θανάση που έχει το περίπτερο εδώ δίπλα???Και γιατί η Χίος να είναι προνομιούχος και να βάζει επιβάτες -ιχ ενώ από Μυτιλήνη ΟΧΙ, δε το καταλαβαίνω(χωρίς να έχω πρόβλημα με τους ανθρώπους )!!!!Θα ΛΟΛΑΘΟΥΜΕ σήμερα

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς να πέσουν οι τόνοι γιατί δεν χρειάζεται να λογομαχούμε.

Εν συνεχεία, έγινε άρση του απαγορευτικού μεσημβρινές ώρες και τα πλοία αναχώρησαν για τους προορισμούς τους. Όσοι εκ των επιβατών ταξίδευαν εχθές στις 20:00 από Μυτιλήνη είχαν ενημερωθεί. Όσοι εκ των επιβατών θυμήθηκαν σήμερα να ταξιδέψουν, ας ήταν σε επικοινωνία με τις λιμενικές αρχές για την άρση του απαγορευτικού και τον απόπλου των πλοίων. Δεν γίνεται η άρση 11:10 και το βαπόρι φεύγει 11:15, μην τρελαθούμε. Ας μου επιβεβαιώσει κάποιος αυτό που θα πω οτι η ενημέρωση για άρση του απαγορευτικού είχε έρθει αρκετά νωρίτερα από τις 12:00 όπου αναχώρησαν τα πλοια και απλά ορίστηκε ως ώρα απόπλου η 12η μεσημβρινή, προκειμένου και να ετοιμαστεί το πλοίο προς αναχώρηση. 

 

Εφόσον ήθελαν τόσο πολύ να ταξιδέψουν αυτοί που δεν ήθελαν εχθές, αλλά ούτε και αύριο, ας ανέμεναν και ας παρακολουθούσαν τι συμβαίνει.

 

Ο λόγος για το οτι στο σύστημα δεν περάστηκε έγκαιρα απαντάται στα ως άνω.

 

Οι επιβάτες που όποτε τους καπνίσει θέλουν να ταξιδέψουν δεν είναι ο λόγος η εταιρεία να κάνει συμβάσεις με τον καιρό για να ανοίγει τα πλάνα από χθες και να άρει το απαγορευτικό όποτε της γουστάρει.

 

Με τον δέοντα σεβασμό σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Να πώ και εγω την γνώμη μου. Τα πάντα ξεκίνησαν αφ'ενος μεν οτι η εταιρεία ήθελε πάση θυσία να γίνει το δρομολόγιο λόγω απουσίας του Πελαγίτη σήμερα απο Πειραιά, απο την άλλη οτι μεσολαβεί και η αργία της Πρωτοχρονιάς. Σε κάθε άλλη περίπτωση θα είχε βγεί ανεκτέλεστο και δεν θα μίλαγε κανείς !

Link to comment
Share on other sites

Αντιλαμβάνομαι την ένσταση του φίλου mytilene, από τη μεριά του έχει σαφώς δίκιο. Δε γνωρίζω πόσο εφικτό ήταν ή όχι να γνωστοποιηθεί νωρίτερα η επικείμενη αναχώρηση μετά την άρση του απαγορευτικού, αν όμως είχε κενές θέσεις το θεωρώ κρίμα να μη δόθηκε η ευκαιρία σε κάποιους που το επιθυμούσαν να ταξιδέψουν. Ευκαιρία που αν κατάλαβα καλά είχαν οι επίδοξοι επιβάτες από Χίο.

Link to comment
Share on other sites

θα ξαναβγει η ΝΕΛ , πληρως ανανεωμενη ,με βαπορια που θα ταξιδευουν ΚΑΙ στα...."απαγορευτικα" οταν εχει 7αρι (ναι ναι !!), με ταχυτητες ΑΝΩ ΤΩΝ 12 κομβων,θα εχουν ΚΑΙ πετρελαια στις μηχανες (αυτα ειναι !!) και θα δινει προμηθεια 15 % !! (λεμε τωρα) και τοτε, ολα μελι γαλα !! Για να σοβαρευτουμε λιγακι. Δεν σας φταιει κανεις εκει πανω, που φαγοποτιασανε μερικοι γνωστοι και μη εξαιρεταιοι, και σας καναν μια υπερηφανη εταιρεια μπ...λο ....Που παρηγγελαν σκαφη που κατεστρεψαν την Εταιρεια, για να τους παραθετουν γευματα εις τας Γαλλιας.Μονοι φαγατε τα μουτρα σας. Τωρα, οι αλλοι, σε καθε περιπτωση θα κοιταξουν το συμφερον τους, οπως ο καθενας. Αλλα να μην φωναζουμε για να φωναζουμε. Και δεν μιλω μονο για σημερα

ολοι αυτοι που βριζουνε την blue εκει πανω, ξεχνανε ΤΙ εφερε την blue εκει,και την Ελλενικ...Και κανουν την τριχα τριχια...τα υπλοιπα ,παπαρολογιες, που ελεγε και καποιος...

ειναι και το πως αντιμετωπιζει και βλεπει καποιος το "στραβο"...το οποιον, ειναι πταισμα ,μπροστα σε κακουργηματα αλλων

Και εγω θα πω ξανα περι Πιραντελο...αν τον ξερουν καποιοι...περαστικα σας

Edited by proud_ionian
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...