Jump to content
Shipfriends

MILTIADIS

eMembers
  • Posts

    5,655
  • Joined

  • Last visited

2 Followers

Profile Information

  • Gender
    Not Telling
  • Location
    : Euromed

Recent Profile Visitors

28,106 profile views
  1. Mην αγανακτας αγαπητε..Ειδικα εσυ που εισαι γνωστης της καταστασης απορω γιατι εκανες τη συγκεκριμενη ταξιδιωτικη επιλογη 🤔
  2. Σε 2-2,5 χρονια απο τωρα η Αττικα δεν θα εχει κανενα λογο υπαρξης στη γραμμη γιατι ουτε μπορει να ανταγωνιστει αυτο που ερχεται ουτε θα υπαρχει και αναγκη για 2ο πλοιο με τις χωρητικοτητες που θα παιζουν.Ισως αυτη η απαξιωση να μην ειναι θεμα τυχης.
  3. Πολυ καλα τα λες @andreg τα χρονια περνανε και η αγορα απαιτει ανανεωση και προσαρμογη.Λιγοτερα και μεγαλυτερα πλοια με μικρες καταναλωσεις. Τωρα απο κει και περα εμεις εδω θα κανουμε σεναρια μεχρι και για πλοια του στην Κασοκαρπαθια ομως ειμαι βεβαιος οτι ολα εχουν παρει το δρομο τους.
  4. Εγω πιστευω οτι στο μελλον θα δουμε γραμμη Ηγουμενιτσα-Μπριντιζι-Ανκονα με 2 απο τα νεοτευκτα. Στα προτυπα των δρομολογιων των ρορο
  5. Ομοιαζουν εξωτερικα σε σουλουπι. Προφανως δεν θα ειναι ολα ιδια. Αναλυτικά η συνέντευξη στο Shipping Italy
  6. 9 νεα ro/pax θα ναυπηγησει ο ομιλος τελικα.2 για τη Minoan,3 για τη Finnlines 3 για τη Grimaldi και αλλο ενα αγνωστου πατρος συμφωνα με δηλωσεις του ντοτορε στο shipping italy.Μαλλον πως θα ομοιαζουν εξωτερικα με τα Finnsirius κ Finncanopus απο τα συμφραζομενα.
  7. To openseas ανηκε στον ευρυτερο ομιλο της ΑΝΕΚ.Μηπως αποφασισε η Αττικα να το κλεισει;
  8. Γιατι εχουμε 2024. Ενα Πειραιας-Θεσσαλονικη μενει μονο να αναβιωσει. Προσφερει κατι;
  9. Μεγαλο πισωγυρισμα η επαναλειτουργια μιας τετοιας γραμμης.
  10. Λογικα πιστευω κι εγω οτι θα ειναι υβριδικης τεχνολογιας οπως τα Finnsirius/Finncanopus και τα ECO και θα στοιχηματιζα αμμωνια ready.
  11. Ξαναγραφτηκε και πέρυσι και δεν έγινε αλλά έτυχε και το ξανάκουσα και τώρα για επιστροφή του πλοίου στην Αγκωνα το καλοκαιρι..Ξέρουμε κάτι παραπανω;
×
×
  • Create New...