Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

  • Replies 466
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Περνάει τα φανάρια του κεντρικού λιμενα αυτή την ώρα για πρώτη φορά στην καριέρα του το TERA JET του Σαρωνικού και αύριο στις 9.00 ξεκινάει σύμφωνα με το site της ΑΝΕΣ 

 

 

76C7C5CF-E205-4CF2-9188-C873A3880ADC.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Αν και εγώ έχω τους προβληματισμούς που έχουν αναφερθεί παραπάνω για το συγκεκριμένο πλοίο, εύχομαι ολόψυχα κάθε επιτυχία!

Μην ξεχνάμε ότι η δρομολόγησή του, όπως και κάθε πλοίου στην ακτοπλοΐα μας, δίνει δουλειά σε πληρώματα και αυτό είναι από μόνο του κάτι πολύ θετικό!

H φωτό του @hayabusagr θα έλεγα ότι κολακεύει λίγο το πλοίο, τα χρώματα της ΑΝΕΣ δεν δείχνουν άσχημα πάνω του.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Z.Gk. said:

H φωτό του @hayabusagr θα έλεγα ότι κολακεύει λίγο το πλοίο, τα χρώματα της ΑΝΕΣ δεν δείχνουν άσχημα πάνω του.

H αληθεια ειναι πως με τα χρωματα της ΑΝΕΣ δειχνει καλυτερο το πλοιο.Βεβαια ειναι και πλαινη η φωτο που μαλλον ειναι η καλυτερη γωνια του για φωτογραφια

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Panagia Ekatontapiliani said:

Ας δούμε την ώρα που έμπαινε στη λεκάνη του Σαρωνικού 

received_847660619668728.jpeg

Αυτο το πραγμα με την ANES και το logo της... Λες και πηρε καποιος ενα πινελο και αρχισε να βαφει... Ποσο δυσκολο ειναι να το κανουν σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφο είναι με τα σινιάλα της ΑΝΕΣ. Καλά ταξίδια να έχει και με το καλό η ΑΝΕΣ να φέρει και καλύτερο.Εγώ το συμπαθώ και θα πω,ο καθένας βγάζει στη μάχη τα όπλα που μπορεί να έχει.

Link to comment
Share on other sites

Ας δούμε το Νήσος Αίγινα σήμερα το πρωί λίγη ώρα πριν ξεκινήσει η φόρτωση για το πρώτο εμπορικό του δρομολόγιο στη γραμμή Πειραιά Αίγινα. Η κλίση στην είσοδο του γκαράζ είναι αρκετά μεγάλη, οπότε πιστεύω ότι θα δυσκολέψει τα μεγάλα φορτηγά της γραμμής.

Link to comment
Share on other sites

Ας το δούμε κι από ψηλά φεύγοντας για την Αίγινα όπου εξαρχής στόχευε η εταιρεία του όταν το αγόρασε, κι ας πηγαίνει τελικά με τα σινιάλα της ΑΝΕΣ. 

Από κίνηση δεν πρέπει να είχε κάτι ιδιαίτερο. μου έκανε εντύπωση όμως ότι δεν εμφανιζόταν σε καμία από τις γνωστές μηχανές κρατήσεων. Επιλογή της εταιρείας ή παράλειψη άραγε ; 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι η ΑΝΕΣ δεν χρησιμοποιει το forth-crs και γιαυτο δεν φαινεται στο openseas

Στο ferryhopper πχ εμφανιζεται κανονικα το δρομολογιο αλλα χωρις ονομα πλοιου.Γραφει σκετο ANES

image.thumb.png.5b3da87530461d0203e0be9c7904764d.png

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...