Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

1 hour ago, proud_ionian said:

Και στον καθρέφτη και στο αίθριο και στους ανεμοθωρακες, μονωνουν τα τζάμια που έμπαζαν σαν σουρωτήρια.

Οσες φωτο εχω απο επισκευες του στο Περαμα δεν ειχε σκαλωσιες στο αιθριο ποτε παντως,στην ηλεκτρομηχανη ειχε 2 χρονια θεμα 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 655
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Μα ο κύριος λόγος που έγινε και η συγχώνευση είναι τα 2 fossen.

Ελπίζω το αποτέλεσμα να είναι ανάλογο της αξίας του!

Για εμένα αυτό και το αδερφάκι του είναι τα πλοία με τις καλύτερες-σωστές-έξυπνες κατασκευές!

Έχουν λίγο από όλα 

 

Είμαστε σίγουροι ότι δεν μπήκαν scrubbers?Γτ γινόντουσαν εργασίες και στις εξόδους τις τσιμινιερας 

Link to comment
Share on other sites

Kαι μια φωτο απο το tripadvisor απο τον Νοέμβριο με πεσέτες στο αιθριο για να μαζευουν τα νερα. Δεν διευκρινίζεται αν είναι το champion ή το spirit αλλά μικρη σημασία εχει.

https://www.tripadvisor.com.gr/Attraction_Review-g189403-d11717193-Reviews-Anek_Lines-Piraeus_Piraeus_Region_Attica.html#/media-atf/11717193/717858128:p/?albumid=-160&type=0&category=-160

Edited by mpolo
Link to comment
Share on other sites

Αφού έχουν ανοίξει τόσες δουλειές, γιατί δεν αφαιρούν και τα ανάγλυφα του παλιού ονόματός του και να μπουν νέα;; 

Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας νέες φωτογραφίες του πλοίου στο Instagram από τον Voyagair αναρωτιέμαι αν θα επιλέξουν να βάψουν τελικά τη γέφυρα σε μαύρο χρώμα ή θα την αφήσουν όπως είναι.  Προσωπικά προτιμώ να γίνει μαύρη όπως και στα άλλα Superfast. Κατά τα άλλα νομίζω ότι το πλοίο θα αναδειχθεί πολύ με τα σινιάλα της Superfast πάνω του.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, nomikos said:

Με τα λευκά της ΑΝΕΚ ήταν πολύ επιβλητικό.Τώρα το ακριβώς αντίθετο.

Τα χρώματα αυτά δε του πάνε.

Δυστυχώς, συμφωνώ απόλυτα 

Link to comment
Share on other sites

Κι άλλη αναβολή δλδ! Πόσους μήνες θα κλείσει εκτός δράσης; Και πότε θα προλάβει το Hellenic Spirit να κάνει τη δική του αλλαγή σε Superfast δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Πριν τις γιορτές έφυγε. Θα συμπληρώσει τρεις μήνες εκτός. Θα φάει άλλο ένα τρίμηνο το spirit.

Προφανώς το είχαν υπολογίσει, γι' αυτό είναι εδώ όλη τη χρονιά το Αριάδνη 

Link to comment
Share on other sites

Αν είχαν υπολογίσει ακριβώς πόσο χρειάζονταν να μείνει εκτός γτ παίζουν με την ημερομηνία έναρξής του στο σύστημα κρατήσεων βδομάδα με βδομάδα; Δλδ το Spirit θα χάσει και τον Ιούνιο λογικά.

Link to comment
Share on other sites

Στο Superfast III έχουν βγει δυο σωσίβιες λέμβοι και το Fast rescue για συντήρηση στο ντοκο, όπως και ο αριστερός καταπέλτης των οχημάτων. Αφού βάφτηκε στα κόκκινα χρώματα της Superfast Ferries πήραν την απόφαση να ξηλώσουν τα ανάγλυφα γράμματα του παλιού του ονόματος στην πρύμη.

 

 

Edited by Nick the Greek
Link
Link to comment
Share on other sites

 

Τέλεια η τελευταία φωτό με το πλοίο στα ερυθρόλευκα και τα μόνα γράμματα που έμειναν να γράφουν ΟΛΥΜΠΙΚ. Θέλει άλλα 3 και γίναμε.

Edited by Thes
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ίσως προτιμούσα τις ράβδους σε λευκό ώστε να γίνει σωστά. Ίσως πρακτικά να μην γίνεται όμως λόγω μουτζούρας από την τσιμινιερα του.

Link to comment
Share on other sites

Τόξο και πλαϊνοί ραβδοι λευκά. Κόκκινοι οι πάνω ράβδοι θα ηταν πιο κοντα σε φιλοσοφια superfast.
 

Ετσι κι αλλιως μολις μπουν τα scrubbers θα αλλαξει το στησιμο. Περιεργος ειμαι να δω πως θα καταληξουν με τα scrubbers καθως οι συγκεκριμενες τσιμινιερες μου δινουν την εντυπωση οτι ειναι πιο βολικες και δεν θα αλλιωθουν οσο οι αλλες της αττικα

Link to comment
Share on other sites

Λογικά μέρος της τσιμινιέρας θα βγει για να μπούν τα σκραμπερς,οποτε μπορεί εκεί , οπως αντίστοιχα και στο έλυρος που είναι ανοιχτή η τσιμινιέρα (παράλληλες περσίδες να το πώ?) να το κλείσουν και στα 2 αδερφά ,είδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...