Jump to content
Shipfriends

Αρχάγγελος (IMO 7383451)


Recommended Posts

Έκτακτο του Αρχάγγελος σήμερα για Χίο-Μυτιλήνη! Φαίνεται ότι υπάρχει πρόβλημα με τα φορτηγά...;)

Δεν ήταν έκτακτο το δρομολόγιο αφού πραγματοποιείται κάθε Παρασκευή. Αυτό που άλλαξε είναι η ώρα αναχώρησης (13:00) αντί για 19:00, προφανώς για να φτάσει Μυτιλήνη το πρωί κατά τις 05:00. Την Τετάρτη άργησε να φτάσει στο νησί (11:00) και έφυγε στις 16:00 με αποτέλεσμα να αφήσει φορτηγά έξω όχι λόγω έλλειψης χώρου αλλά επειδή δεν πρόλαβαν εξαιτίας της μικρής παραμονής στο λιμάνι. Πάντως τώρα που δεν έρχεται η ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ Τ στη Μυτιλήνη, το ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΣ είναι φουλ από φορτηγά...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 260
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Τελικά το ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΣ έφτασε 5:20 Μυτιλήνη και αναχώρησε στις 08:10 αμέσως μετά το ΝΗΣΟΣ ΧΙΟΣ απευθείας για Κερατσίνι από όπου αναχώρησε πριν λίγο με προορισμό σίγουρα τη Χίο και μάλλον και τη Μυτιλήνη.;)

Link to comment
Share on other sites

Το παπορι πρεπει να δουλευει καλα κι αυτο μπορω να το κρινω μονο απο τον χρονο παραμονης του στο λιμανι της Χιου(δεν εχω παει να δω απο κοντα την φορτοεκφορτωση)=1ωρα που ειναι το στανταρ του.Επισης παντα εχει ξεκοτσαριστα στο πανω γκαραζ και φανταζομαι για να τα βαζουν εκει εχουν υποψη τους οτι το main θα φτασει στα ορια του.

Απο κει κ περα,2 πραγματακια θελω σημειωσω:

  • 1.Μονιμως φαινεται η γαστρα του σε μεγαλο βαθμο,δηλαδη δεν το εχω δει ποτε να παταει μπαλα(να μην φαινεται ο βολβος).
  • 2.Υπερβολικο καπνισμα,δηλαδη,στις μανουβρες στο λιμανι ειναι σαν να επεσε ομιχλη:oκαι φυσικα με την αναλογη μυριωδια...

Link to comment
Share on other sites

Μα ειναι λογικο αυτη την εποχη να δουλευει καλα.Εδω καλα καλα δεν χωρανε το ΙΧ στο ΝΗΣΟΣ ΧΙΟΣ και στο ΜΥΤΙΛΗΝΗ που να χωρεσουν τα φορτηγα.

Εμενα μου κανει εντυπωση το οτι εφυγε το ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ Τ πανω στη πιο καλη περιοδο που μπορουσε να δουλεψει.

Link to comment
Share on other sites

.Μονιμως φαινεται η γαστρα του σε μεγαλο βαθμο,δηλαδη δεν το εχω δει ποτε να παταει μπαλα(να μην φαινεται ο βολβος).

[*]2.Υπερβολικο καπνισμα,δηλαδη,στις μανουβρες στο λιμανι ειναι σαν να επεσε ομιχλη:oκαι φυσικα με την αναλογη μυριωδια...

Πράγματι φαίνεται να είναι κενό, ιδού και η απόδειξη

Link to comment
Share on other sites

Φιλε gtogias πολυ ομορφη φωτο.

Μπορει να κανω και λαθος αλλα εχω την εντυπωση οτι ολη αυτη σειρα των βαποριων φαινονται σαν να ειναι ξεσαβουρωτα ασχετως φορτιου.

Εξαιρεση ειναι ο ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ μαλλον λογω της μετασκευης και του επιπλεον βαρους που εχει δεχτει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Πραγματικά έχω περιέργεια να μάθω τι απάντησε η γέφυρα του Αρχάγγελου στην τούρκικη κορβέτα.

Απάντησε διπλωματικά...δεν απάντησε...ή του απάντησε όπως του αρμόζει?

Link to comment
Share on other sites

καλά αυτό είναι για να γελούν και τα παρδαλά κατσίκια !!

αφού έκανε το ΓΕΕΘΑ 10 ώρες(τόσο τους πείρε να καταλάβουν τι παίζει :confused:) να βγάλει ανακοίνωση έβγαλα τελικά (όχι μια) και φυσικά τα ''κουκουλώνει''για ευνόητους λόγους

εδώ αναλυτικά το πως έχει

που έχουμε φτάσει !

Link to comment
Share on other sites

καλά αυτό είναι για να γελούν και τα παρδαλά κατσίκια !!

αφού έκανε το ΓΕΕΘΑ 10 ώρες(τόσο τους πείρε να καταλάβουν τι παίζει :confused:) να βγάλει ανακοίνωση έβγαλα τελικά (όχι μια) και φυσικά τα ''κουκουλώνει''για ευνόητους λόγους...

H ψυχραιμία δεν ήταν ποτέ το χαρακτηριστικό της Ελληνικής Διπλωματίας και η οποιαδήποτε καταχώρηση στο Διαδίκτυο δεν αποτελεί θέσφατο. Οι Ελληνοτουρκικές σχέσεις το τελευταίο διάστημα οφείλουν να μην αντιμετωπίζονται ως τοπικό ντέρμπυ τύπου Πανδραμαϊκός vs. Δόξα Δράμας, αλλά λίγο περισσότερο υποψιασμένα.

Την παρακολούθηση του Bafra είχε αναλάβει άλλου τύπου πλοίο του ΠΝ και όχι η ΤΠΚ "Κρυσταλλίδης", η οποία βέβαια δεν είναι τορπιλάκατος όπως ανεφέρθη.

Όσο για την πρέπουσα αντίδραση, έχω ήδη εκφράσει γνώμη:

....Δεν ξέρω ποιός είναι πλοίαρχος του BS2, αλλά νομίζω ότι έδειξε έναν πολύ συγκεκριμένο δρόμο...
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Το Αρχάγγελος κοντεύει 4 μήνες που είναι δεμένο στο Πέραμα. Το πλοίο έκανε την επισκευή τους στις μηχανές του. Αλλά παραμένει δεμένο έλλειψη μεταφορικού έργου, ενώ μου κάνει εντύπωση ότι παραμένει αναμμένο ακόμα τα βράδια.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Το Αρχάγγελος εκτός τα δρομολόγια προς Χίο Μυτιλήνη, κάποιες φόρες κάνει δρομολόγια προς τα Χανιά. Όταν κάνει δρομολόγια για τα Χανιά, προσεγγίζει στα Κύθηρα για να μεταφέρει βυτία με καύσιμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
για την ωρα το μονο οικολογικο νεοτευκτο που πηρε ειναι ο αρχαγγελος. συμφωνα με το ελληνικη ακτοπλοια, που παντα πεφτει μεσα στα θεματα ΝΕΛ, απο 01/04/11 ο αρχαγγελος θα φορα την τριηρη.

Ουδείς αλάνθαστος!! Γιατί το Αρχάγγελος συνεχίζει να δουλεύει για την ΑΝΕΚ, παρότι έχουν περάσει και δυο εβδομάδες από τότε που υποτίθεται θα πέρναγε στη ΝΕΛ

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...