Jump to content
Shipfriends

Αρχάγγελος (IMO 7383451)


Recommended Posts

  • Replies 260
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Κακός που το λέω αλλα με πηραν τηλ αυριο να παω να το παρουμε απο το ΝΜΔ και να το βάλουμε στο μεγάλο λιμάνι... Τα νέα φαίνετε όμως ακούστικαν και στην ΣΑΟΣ γιατι με πηρε πληρωμα του Κρημιώτισσα και με ρώταγε τι και πως...

Link to comment
Share on other sites

Και μια μεθόρμηση στο λιμανι ειναι ειδηση μεγατονων? Παντως η ΝΕΛ θελει να το ναυλωσει για φορτηγα αλλα οχι τωρα. Ισως αργοτερα με μικρη χρονοναυλωση.

Link to comment
Share on other sites

Ινα πληρωθη το ρηθεν το υπο Δημητρος Γαλανη, "βρε πως αλλαζουν οι καιροι"... Με το που ηλθε στην κυριοτητα του Αποστολου το πλοιο, ελυθησαν ως δια μαγειας οοοολαααα τα προβληματα αν και βεβαια για να το πιστεψω, θελω να το δω πρωτα. Τελος η πειρατεια στο χωρο της ακτοπλοιας. Με τον ανασχηματισμο θελω να πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

Και μια μεθόρμηση στο λιμανι ειναι ειδηση μεγατονων? Παντως η ΝΕΛ θελει να το ναυλωσει για φορτηγα αλλα οχι τωρα. Ισως αργοτερα με μικρη χρονοναυλωση.

Μιά μεθόρμηση στό λιμάνι ενός πλοίου που ήταν κοντά 10 μήνες στο ΝΜΔ,ναί είναι είδηση.Σημαίνει οτι το βαπόρι ετοιμάζεται να ταξιδέψη ξανά.

Μήπως πρέπει να οργανώσουμε και κανένα mini-meeting υποδοχής τού Απόστολου στον Πειραιά; (Αρκεί να γνωρίζουμε τί ώρα θα αφιχθή..)

Link to comment
Share on other sites

Αμα τα λεω εγω ειμαι κακος.. Συγγνωμη παιδια αλλα ποια σοβαρη εταιρια κανει προετοιμασια για μεθορμηση και τελευταια στιγμη βλεπει οτι δεν εχει πετρελαια και την ακυρωνει??

Κριμα και οι τυμπανοκρουσιες

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε Αποστολε,

Μολις γυρισα απο το κοκκινο του κεντρικου λιμανιου, οπου απο το πρωι περιμενω το Aegean Sun. Νιωθω μεγαλη ψυχικη ωδυνη για το γεγονος οτι τελικα εμεινα με την ψ...ηφιακη στο χερι ;).

Πες σε παρακαλω στα γραφεια σας οτι νηστικο αρκουδι δε χορευει, και νηστικο πλοιο δεν κουνιεται! Αν και μου φαινεται εντελως απιθανο να μην υπαρχει ουτε σταγονα για να παει απο το ΝΜΔ στο κεντρικο λιμανι. Ειπαμε ασοβαροι ισως αλλα δε νομιζω και ερασιτεχνες. Μηπως ειχαμε καποια αλλη εξελιξη τελικα?

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε να δείτε το Σάββατο η εταιρεία του Αγαπητού, ετοίμαζε το πλήρωμα που θα ναυτολογούσε!! Πιθανή μέρα για να ξεκινήσει λένε για τη Τετάρτη (με κάθε επιφύλαξη)!! Θα δρομολογηθεί στη γραμμή Χίο Μυτιλήνη, και τα δρομολόγια τα πήρε τη Παρασκευή!!

Link to comment
Share on other sites

Βαρυς αχος ακουγεται, πολλα ντουφεκια πεφτουν,

Γαρδουμπας κανει πολεμο, στα mega-supermarket.

Μην ειν' αχος στο Περαμα, μην ειν' στο Κερατσινι?

Μηδε αχος στο Περαμα, μηδε στο Κερατσινι,

μονο στο μωλο αριστερα, αυτον της Δραπετσωνας.

Aegean Sun που αναψε, και κινησε να φυγει!

Μην παει εξωτερικο, μην παει στο Μπειρουτι?

Μηδε στο εξωτερικο, μηδε και στο Μπειρουτι,

ισα μ' εκει στον Πειραια, εκει στο Παλατακι,

ν' αναβει ο Αποστολος, ν' ανεβει και ο Κωστας,

που θε να κανουν την HFD, να φυγει απ' το Αιγαιο.

Ουστ απο δω βρε Μυκονος, κι εσεις παλιο-δελφινια,

εγω ειμαι προεδρος της ΝΕΛ, της σουπερ εταιρειας,

που' χει Αιολους στη γραμμη, εχει και Παναγιες,

κι εχει και Κωστα Αγαπητο, εχει και το Βεντουρη,

κι εκανε claim τρομερο, στην Pielstick στη Γαλλια!

Και δεν τη σκιαζει η HFD, ουτε Κεφαλογιαννης,

μονο τη σκιαζει η τιμη, του ντιζελ του καυσιμου,

γιατι εχει πλοια ταχυπλοα, που τρωνε σα φαγανες.

Παλι με χρονια με καιρους, παλι δικο μας θα' ναι,

Αιγαιο Βορειοανατολικο, της ΝΕΛ το μονοπωλιο,

που αρχισε με Ομηρο, μετα με τη Σαπφουλα,

και φτασαμε στα σημερα, με Αιολο Κεντερη...

Ζητω προκαταβολικα συγνωμη για τον οιστρο και το εκτος θεματος;)

Link to comment
Share on other sites

Κι'εγώ αυτό νομίζω διότι χθές στό άλλο newsgroup (yahoo greek ferries) ο Απόστολος έγραψε οτι "μάς βλέπει από την ράδα τού Πειραιά".Αρα υποθέτω οτι βρίσκεται επί τού πλοίου,εκτός άν κατάλαβα λάθος το μήνυμά του.

Καλοτάξιδο,καιρός ήταν να βγή από τον εννεάμηνο λήθαργό του αυτό το πλοίο...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...