Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

  • Replies 520
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...
  • 7 months later...

Θέλω να πιστεύω πως δε σας χαλάει να ανεβάζουμε φωτογραφίες του πλοίου, έστω και με τα χρώματα του σκοταδόψυχου από τη Napoli:D. Χρόνια τώρα μακριά σου λειώνω, και φυσικά στην καρδιά μου έχεις βάλει πόνο. Μόνο εσένα συλλογιέμαι μόνο, έφυγες και μέρα νύχτα λειώνω :D. Καλοκαίρι του 2019 και το πλοίο αναχωρεί από την Olbia, τι να κάνω, μου παίρνει καιρό να βρώ το χρόνο να ανεβάσω φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφο ακομα και στα μπλε. Παντως προσωπικά δεν πιστεύω πως κακόπεσε το πλοιο. Φαίνεται πως κρατιέται σε πάρα πολύ καλή κατάσταση όπως και το άλλο σούπι που έχει ο μανωλιος. Εντωμεταξύ η γραμμή livorno-olba εχει μαζέψει πολλα πρώην ελληνικά της Πάτρας . 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Αφού βάφτηκε κόκκινο το πρωτάθλημα, ας βάψουμε κόκκινο και το φόρουμ με Cruise Ausonia από το καλοκαίρι του 2018 οπότε και για πολύ μικρό χρονικό διάστημα δούλεψε ανάμεσα στην Civitavecchia και την Olbia με το σήμα της Grimlaldi στο φουγάρο. Εγώ θα έλεγα να το ξανασκεφτεί ο Grimaldi το κόκκινο, μια χαρά του πάει. Το αναμένουμε κι αυτό στην Αδριατική πια, κι ας μην είναι πια κόκκινο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Και βιντεάκι έχω, λέγετε. Αναχώρηση από την Olbia το Σεπτέμβριο του 2019 μέσα σε πολύ ισχυρό αέρα. Εδώ προτίμησα να βάλω μουσική επένδυση μια και το μοναδικό που ακούει κανείς στο οριτζινάλε βίντεο είναι το εκνευριστικό βουητό του αέρα.

 

Για όσους αναρωτιούνται, ακούτε Isaac Hayes.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Και για το SXI είδα χθες παρόμοιο άρθρο. Νομιζω σε αυτά τα site απλά μπαίνει και φαίνεται η τιμή του πλοίου, δεν νομίζω να είναι το μόνο. Αν κάποιος σκάσει τα λεφτά που θέλει η εταιρεία για κάθε πλοίο, παίρνει όποιο θέλει. Αν λέω κάτι λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 11 months later...
On 5/20/2022 at 12:32 AM, lostromos said:

Μόλις έμαθα ότι θα έρθει το πρώην Superfast 12. Μάλλον από Ιούλιο.

 

On 5/20/2022 at 5:30 PM, lostromos said:

Μάλλον δίπλωμα το πρώην 6.

το πλοιο εχει δρομολογια παλερμο λιβορνο και εμφανιζεται κανονικα στο συστημα κρατησεων του ομιλου.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Και εδώ μέσω Google:

Μερικοί επιβάτες ανέφεραν ότι το Cruise Ausonia ταξιδεύει με κοινόχρηστα και ιδιωτικά μπάνια αποκλεισμένα λόγω βλαβών και φαίνεται ότι το πλοίο ταξιδεύει με μεγαλύτερο αριθμό επιβατών από τον επιτρεπόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δύναμη αυτός ο Ιταλός..! Αφου κατάφερε και έκανε κουρελού το στολίδι του Περικλή, πρέπει να είναι μεγάλος επιστήμονας!!! Αυτός και το Queen Mary 2 να πιάσει, Νταλιάνα θα το καταντήσει... 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το Cruise Χαλασμένη Αποχέτευση έφτασε στο Palermo στα πλαίσια του κανονικού του δρομολογίου από το Livorno. Κι απόψε στις 1930 κάνει πρεμιέρα στην καινούρια γραμμή Palermo - Napoli. 

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...