Jump to content
Shipfriends

Άγιος Γεώργιος (ΙΜΟ 7432733)


Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Π 100 θα μπορούσε πιστεύεις να σταθεί κάπου το συγκεκριμένο πλοίο εν Ελλάδι με αυτό το μικρό σχετικά τίμημα και μια επένδυση πάνω στο πλοίο;

Link to comment
Share on other sites

Ουτε τωρα προκειται να αγοραστει απο καποιον.Η λογικη εξελιξη ειναι πως οταν πεσει η τιμη στα ταρταρα θα αγοραστει για να παει γισ σκραπ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Εμένα δε θα μου έκανε εντύπωση αν το ξαναέβλεπα να ταξιδεύει.

Είχαν πέσει πολλά λεφτά για να το συνεφέρουν το καραβάκι.Λεφτά που αν είχαν πέσει πχ στο Κορνάρος θα είχαν πιάσει τόπο,τα έριξαν σε λάθος βαπόρι.Είχα ταξιδέψει και μαζί του μερικές φορές το 2020(οι εντυπώσεις μου σε προηγούμενα ποστ) δεν ήταν και τελείως χρέπι. Να θυμίσω επίσης πως 20αριζε και τα έριχνε του Πρέβελης έχει και γκαραζάρα.

Εντάξει τα αρνητικά του τα ξέρουμε..

 

Edited by nomikos
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω γενικά αν δουλέψει σε μια γραμμή με 2 λιμάνια μονο θα τα πάει μια χαρά . Ας πούμε αν έκανε Πειραιάς Άγιος Κήρυκος Βαθύ Σάμου και επιστροφή καθημερινά το καλοκαίρι με ώρα αναχωρήσεις 22:30 άφιξη στον Ικαρια στις 6 και άφιξη στην Σάμο στις 8:20 παραμονή στην Σάμο μέχρι τις 10 και πάλι επιστροφή θα τα πήγαινε μια χαρά . Με ποιο οικονομικές τιμές 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Panagia Ekatontapiliani said:

Δεν πιστεύω ότι κάνει για αντικαταστάτης του Aqua Blue. Πάντως έχω ακούσει για μη ενεργό πλοιοκτήτη, ότι υπάρχει ενδιαφέρον για το Olympus.

Δυστυχως δε κανει για καμια γραμμη εκτος αν ειναι μονολιμανη....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Η μόνη ελπίδα για να ξαναδουλέψει κατά τη γνώμη μου είναι να το πάρει ο Ηλιόπουλος για το Ιόνιο,αρκεί πρώτα να γίνει εκβάθυνση στα λιμάνια της Κυλλήνης,της Ζακύνθου(στον μώλο του Αγ.Διονυσιου) και του Πόρου για να μπαίνει άνετα.Αλλιώς θα πάει για σκραπ ή θα έχει την τύχη του Παναγία Τήνου (που λέει ο φίλος Samaina). 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ με το ζόρι πήγαινε σε λίμανι όπως η Μήλος που δεν είναι εκτεθειμένη στον καιρό,θα πάει Κυλλήνης και Ζάκυνθο,δύσκολο εδώ ταλαιπωρούνται το Fior και το Mare με καιρό,είναι απίθανο να συμβεί αυτό

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είναι δύσκολο να καθοριστεί το μέλλον του πλοίου. Με βάση το ιστορικό συχνών περιστατικών, τις δυσκολίες πρόσβασης σε συγκεκριμένα λιμάνια και το στήσιμο πολλές φορές, ενδέχεται να δυσκολευτεί να επανενεργοποιηθεί και να λειτουργήσει με επιτυχία. Ωστόσο, το αν θα διαλυθεί εξαρτάται από διάφορους παράγοντες όπως η ζήτηση της αγοράς για το πλοίο, οι πιθανοί αγοραστές και το κόστος επισκευής και συντήρησής του. Τελικά, το μέλλον του πλοίου θα εξαρτηθεί από αυτούς τους παράγοντες και τις αποφάσεις που θα ληφθούν από τα ενδιαφερόμενα μέρη.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...