Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

κατι ακουστηκε για αιτηση αποδρομολογησης του πλοιου....

Εδω και πολυ καιρο εχει συμβει αυτο... Κατι θα ετοιμαζουν με καμια αγονη μαλλον :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 948
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ισχύει οντως αυτό? Άγονη περιμέναμε αλλά ολίγον ξαφνικό αυτό ... Και για 11 χρόνια? Πρώτη φορά ακούω ναύλωση για 11 χρόνια

Και η ΝΕΛ θα το βάλει για αντικαταστάτης του ΤΕΟ? Μιας και είναι νέο το καράβι, άρα δεν θα υπάρχει πρόβλημα. Και ο ΤΕΟ όμως που θα πάει μετά? Η στην θέση του Ταξιάρχη/Παναγιά Θαλασσινή?

Έλα να ακούω σενάρια :D

Link to comment
Share on other sites

σκατζα το ΚΕΝΤΕΡΗΣ Ι

Για ενδοκυκλαδικό σκάτζα προορίζεται το ΠΑΡΟΥ.

Πάντος ως φήμη πρώτη φορά την ακούω. Άντε να δούμε, μακάριιιιιιιιιιιιιι.............:rolleyes:

Υ.Γ. Μάλλον για σκάτζα ΤΕΟ πάει;)

Link to comment
Share on other sites

Περα απο την πλακα αν οι πληροφοριες του φιλου dynamitis βγουν αληθινες νομιζω οτι θα ειναι μια καλη κινηση για τη ΝΕΛ διοτι το βαπορακι για ενδοκυκλαδιτκα δρομολογια ειναι μια χαρα και πανω απο ολα καινουριο.

Με τοσο μικρο γκαραζ για φορτηγα(νομιζω 4-5 περνει) σιγουρα αποκλειεται να παρει τη θεση του ΤΕΟ

Link to comment
Share on other sites

Το Ελληνικη Ακτοπλοια το ειχε γραψει απο την Δευτερα για το Aqua και οντος παει στη θεση του Αιολος Κεντερης Ι

Οσο για το Παναγια Παρου ας κραταμε μια επιφυλαξη μηπως δεν μεινει στα Ελληνικα χωρικα υδατα...

Link to comment
Share on other sites

Παραπάνω φορτηγά πέρνει ανάλογα με το μηκος του μπορει να πάρει 17-20.Παλιά πριν την επιμύκηνση έπερνε τόσα λίγα.

Σορρυ λαθος,νομιζα οτι με την επιμηκινση δεν αλλαξε ο αριθμος των φορτηγων:o

Ακομα και ετσι ομως παλι μου φαινεται μικρο το γκαραζ του ειδικα για το καλοκαρι που ο ΘΕΟΦΙΛΟΣ γεμιζε οσο δεν πηγαινε

Link to comment
Share on other sites

Οι πληροφορίες που έχω εγώ είναι οτι το πλοίο ναυλώθηκε για ενα χρονο με οψιον αγοράς και οχι για 11 που είναι λίγο εξωπραγματικό.Αυτές τις μέρες θα κάνει επισκευή και μετά θα κάνει τις επισκευές των Αιόλων και μετά θα κάνει ενδοκυκλαδικα λογικά με κάποια επιδότηση αγονης.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που ρώτησα στα πρακτορεία της Ραφήνας τηλεφωνικά πήρα την απάντηση πως τους ήρθε ευχαριστήρια επιστολή από την Alpha Ferries για την συνεργασία τους όλα αυτά τα χρόνια. Είναι σίγουρο πως το πλοίο πλέον είναι ναυλωμένο στη ΝΕΛ. Δεν ρώτησα για πόσα χρόνια είναι η ναύλωση όμως.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να προβλέπονται κρεβάτια.Οι Αίολοι που κάναν το δρομολόγιο και η Χοζοβιότισσα δεν είχαν κρεβάτια .και θα ζυτήσουν από το Aqua?Δεν το πισττεύω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

και ακόμα... Υπάρχει περίπτωση να δούμε κάποια μετονομασία στο πλοίο, ή δεν υφίσταται κάτι τέτοιο σε περίπτωση ναύλωσης ?

Είναι σίγουρο ότι η ΝΕΛ δεν μας έχει συνηθίσει σε πλοία με ξένοφερτο όνομα στον στόλο της. Και στο φινάλε, από ...Παναγίες νησιώτισσες, υπάρχουν ακόμα μπόλικες.

Link to comment
Share on other sites

φωτογραφια πριν λιγη ωρα για ολους τους shipfriends για να μας λυθουν και οι αποριες σχετικα με την αλλαγη της ονομασιας οπως φυσικα και αυτο που γραφτηκε χθες στο www.ellinikiaktoploia.net οτι το πλοιο παει προσωρινα στα δρομολογια του "Ταξιαρχης" η πινακιδα πισω με τα λιμανια λειτουργει και γραφει... ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ 10:30 ΛΑΥΡΙΟ.........

post-3251-128326988391_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

χωρις να θελω να φανω κακος το λεω απο την αρχη, εχω περιεργεια πως θα κροσαρει το βαπορακι τον καβο ντορο κ ολο το βορειο αιγαιο αφου οπως ολοι γνωριζουμε δεν εχει κ την καλυτερη συμπεριφορα στην θαλασσα...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε margaritis δεν νομιζω οτι υπαρχει τετοιο θεμα.Εδω ανεβοκατεβαινε στην ιδια γραμμη το ΣΑΟΣ ΙΙ το οποιο δεν μπορω να πιστεψω οτι παει καλυτερο απο το AQUA

Link to comment
Share on other sites

Για κανα μήνα που θα είναι δεμένος ο ΤΑΞΙΑΡΧΟΣ καλό είναι. Από τα ΣΟΥΜΕΛΑ, ΣΑΟΣ ΙΙ κλπ, σίγουρα είναι καλύτερο το ΑΚΟΥΑ αλλά δεν έχει το ταξίδεμα ΤΑΞΙΑΡΧΟΥ σε καμία περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...