Jump to content
Shipfriends

Διαφημίσεις πλοίων και εταιρειών


Recommended Posts

Στο πλαίσιο της μακροχρόνιας συνεργασίας με την Hellenic Seaways, η ομάδα interactive marketing της Forthnet σχεδίασε και υλοποίησε μία άκρως «καλοκαιρινή» ενέργεια, με τίτλο “Escape”.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 460
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Για να ειμαι ειλικρινης, αυτη η διαφημιση του Πανορμιτη, μου θυμιζει τις διαφημισεις του Μάριου του Blackman:D:D. Σε στυλ "Ο Μαριος ο Blackman αυτο το Σαββατο θα βρισκεται στα Βαζέικα Αχαιας. Που? Ε δεν ξερετε? Στο καλύτερο club, στο club Αφασία"..:D

Βαλτε τωρα, εχει ζωντανό προγραμμα!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι (εκτός βέβαια από το ότι την βρίσκω καταπληκτική και πρωτότυπη σαν ιδέα, λόγω και επαγγέλματος :)), μου δημιουργεί την απορία γιατί περιορίζεται μόνο στον Πανορμίτη ???

Δηλαδή αν κάποιος θελήσει να το ενοικιάσει για κάποιο άλλο μέρος - νησί στα Δωδεκάνησα, δεν πηγαίνει το πλοιάριον ???

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Στην Κεφαλονιά η παρουσία της strintzis ferries μέσω διαφημίσεων είναι εμφανής από την μια άκρη του νησιού ως την άλλη. (Καλαίσθητες) πινακίδες όπως η παρακάτω βρίσκονται και στο πιο απίθανο σημείο του νησιού.

post-24-128326983064_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλά διαφημήσεις πλοίων είναι συχνό φαινόμενο σε τοπικές εφημερίδες χειμώνα καλοκαίρι. Σε τοπικές π.χ. της Πάρου έχει διαφήμηση και του ΜΥΚΟΝΟΣ και των ΜΠΛΟΥ ΣΤΑΡ...Βέβαια από την άλλη δεν αντιλέγω σε αυτό το "ζόρια" γιατί αν κρίνω και από το αδελφάκι και το αντίστοιχο τιμολόγιο και τις "εμπορικές εκπτώσεις" που εφαρμόζει μάλλον είναι πολύ σκούρα τα πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολοι καιροί καθώς φαίνεται, και για ...πρίγκιπες αλλά και για νεότευκτα τερατουργήματα.

Πριν από λίγες ημέρες, "έπεσα" πάνω σε διαφήμιση του OASIS OF THE SEAS, και όχι σε κανένα χλιδάτο ή σχετικό τουλάχιστον με τα της κρουαζιέρας περιοδικό, αλλά σε υπαίθρια αφίσα - ταμπλό, στην παραλιακή στο ύψος του Δέλτα. Δυστυχώς ήμουν με αυτοκίνητο με κατεύθυνση τον Πειραιά, και σε εκείνο το σημείο όχι να σταματήσεις δεν μπορείς αλλά ούτε καν ταχύτητα να κόψεις, και δεν μπόρεσα να το απαθανατίσω (και όχι αποθανατίσω ;)).

Η διαφήμιση ήταν σε ένα μόνο γιγαντό-ταμπλό (από τα πολλά που υπάρχουν στην παραλιακή) και από τα λίγα που πρόλαβα να δω, είχε σε φωτογραφία το πλοίο, και κείμενο στα Ελληνικά βέβαια, στο οποίο ανέφερε τα μέρη που πραγματοποιεί κρουαζιέρες το πλοίο και καλούσε βέβαια τον κόσμο να ταξιδέψει με το πολυτελέστερο και μεγαλύτερο κρουαζιερόπλοιο στον κόσμο.

Μου προξένησε μεγάλη εντύπωση, μιας και δεν θυμάμαι τουλάχιστον στο πρόσφατο παρελθόν να έχω ξαναδεί γιγαντοαφίσα στον δρόμο με διαφήμιση κρουαζιερόπλοιου, πολύ δε περισσότερο, νεοτεύκτου και υπερπολυτελούς. Θα μου πείτε βέβαια, 5.500 χιλιάδες επιβάτες είναι η χωρητικότητα του, πως να το γεμίσεις και μάλιστα σε δύσκολους καιρούς ???

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Πρέπει να έχει γίνει πάντως τυπογραφικό λάθος Orestis γιατί είναι αδύνατο να φτάνει 4:15 στον Πειραιά, εκτός και εμένα μου φένεται έτσι η ώρα!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Άρχισαν τα όργανα! Σε λίγο θα αρχίσουν και οι μπαλωθιές…

φίλε μου,την brochure αυτή που την βρήκες γιατί ψάχνω στο site της Blue Star Ferries και δεν μπορώ να τη βρω!!!!

Edited by proud_ionian
λαθος μεταφορα
Link to comment
Share on other sites

Αν την είχα βρει στο διαδίκτυο να είσαι σίγουρος πως θα είχα αναφέρει την πηγή μου όπως έχω κάνει σε εκατοντάδες μηνύματα μου.

Link to comment
Share on other sites

Αν την είχα βρει στο διαδίκτυο να είσαι σίγουρος πως θα είχα αναφέρει την πηγή μου όπως έχω κάνει σε εκατοντάδες μηνύματα μου.

σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!!!;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ξεκινησαν τα ραδιοφωνικα σποτακια της ΑΤΤΙΚΑ...Τον χορο ανοιξε το BLUE HORIZON με πλυση εγκεφαλου:D για τις καθημερινες αναχωρησεις για Χανια...:rolleyes:

....και ακολουθούν οι πρωτοσέλιδες ρεκλάμες...υπό την "σκέπην" της Τράπεζας Πειραιώς:rolleyes:

post-31-12832699712_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλα το HORIZON παιζει ανα μια ωρα ακριβως σε ενα συγκεκριμενο σταθμοB) Εκει που λεει 'σας χαριζει την απολυτη εμπειρια ενος ανετου και απολαυστικου ταξιδιου',συμφωνω απολυτα,αφου θα ειναι 3 κι ο κουκος εντος:DΚατεβαστε το mp3 αν θελετε γ να παρετε μια γευση.

Blue Star Radio C.rar

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...