Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

  • Replies 655
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

21 hours ago, maritime_diamonds_sam said:

Ας ελπίσουμε να μην μπει το operated by

Μακάρι. Αν και νομίζω ότι το συγκεκριμένο, κρίνοντας από τις δουλειές που γίνονται, δεν θα βάλει operated by. Το Αριάδνη για να πήρε αυτό το σινιάλο δεν αποκλείεται να μπήκε προσωρινά στην γραμμή (Εξ ου και η μη-αλλαγή ονόματος). Έτσι πιστεύω εγώ

Link to comment
Share on other sites

On 1/11/2024 at 4:39 PM, lefterispap said:

Υπάρχει κάποια πρόσφατη φώτο του ολυμπιονίκη στην δεξαμενή( χθεσινή, σημερινή)?

μια εικόνα είναι χίλιες λέξεις οπότε ένα βίντεο θα βοηθήσει ακόμη περισσότερο νομίζω. 

 

Σημερινό φρέσκο πράμα λοιπόν από το Τσάμπιον να καλλωπίζεται δίπλα στο Rigel III

 

On 1/13/2024 at 11:06 AM, kefalonia94 said:

Στο facebook στην ομάδα του arxipelagos έχουν ανέβει φώτο με τις εργασίες που γίνονται. Ήδη έχει τοποθετηθεί το ανάγλυφο της Superfast στην τσιμινιέρα του πλοίου...

Στο βίντεο δεν νομίζω πως φαίνεται να υπάρχει στην τσιμινιέρα κάτι που έστω να υπονοεί σινιάλο της Superfast. Το σινιάλο της ΑΝΕΚ έχει φύγει ωστόσο. 

 

Link to comment
Share on other sites

Το πλοίο όπως φαίνεται από το βίντεο, στα καταστρώματα του είναι σε κακα χάλια, πέρα από τα μινιαρισματα που είναι εμφανή. Λυπάμαι πολύ που ένα τόσο αγαπημένο μου πλοίο περνάει στην ιστορία της ΑΝΕΚ, αλλά χαίρομαι καθώς πλέον λαμβάνει τουλάχιστον την φροντίδα και τη συντηρηση που του αρμόζει. Τα συγκεκριμένα αδελφά ακόμη και στα τελευταία δυσκολα χρόνια της εταιρίας στεκόντουσαν πραγματικά σκυλιά με την ελλιπέστατη συντηρηση που τους γινόταν.

Link to comment
Share on other sites

Ειχαν παρα πολλα προβληματα τα τελευταια 3 χρονια.Πολλα τα εχουμε κατα καιρους γραψει.Μπλακ αουτ εν πλω,μη λειτουργια κλιματισμου,εμπαιναν νερα της βροχης απο τις τζαμαριες πανω απο τη ρεσεψιον και καποια ακομα που ποτε δεν γραφτηκαν δημοσια.

Link to comment
Share on other sites

Η πισίνα λειτουργεί τα καλοκαίρια

Στο σύστημα το δείχνει να ξεκινάει για Ανκονα 20/02 ως Olympic Champion 

orca-image--42748639.thumb.jpeg.8c38cd3ec77a1c760ab6005bf0d4b360.jpeg

Edited by Taxidiotis
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Strofades said:

Άσχετο, η πισίνα του πλοίου χρησιμοποιείται;

Το καλοκαίρι που έκανα ένα ταξίδι με αυτό και το Superfast XI πάντως οι πισίνες ήταν κλειστές.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω καλοκαίρι του '22 δεν άνοιξαν οι πισίνες σε Spirit & XI. Πέρυσι δε ούτε σε Αστερίων.

Το παράξενο ήταν κάνα δύο χρόνια παραπίσω σε Cruise και Zeus των μινωικών άνοιγαν κανονικά τις πισίνες και μπορούσες να απασχολήσεις κάποιες ώρες μικρά παιδιά...

Εξάλλου οι παιδότοποι της Anek-Superfast μόνο στις ταμπέλες είναι υπαρκτοί. Τέλος πάντων, έχω ξαναγράψει πως η γραμμή πλέον τείνει να γίνει εξ ολοκλήρου Ro/Ro και όσοι οικογενειάρχες επιλέγουν πλέον καράβι, αρκούνται σε μία καμπίνα, ίντερνετ εκεί και φαγητό στο εστιατόριο...

Edited by proud_ionian
quote
Link to comment
Share on other sites

Σε σημερινή φωτογραφία που κυκλοφορεί στο Facebook έχει μπει το ανάγλυφο σινιάλο της Superfast σωστά αυτή την φορά!

Ελπίζω το αποτέλεσμα να βγει όμορφο γιατί το αξίζει σαν πλοίο 

Link to comment
Share on other sites

Και πλεον με διπλη γραμμη μαυρη στο accomodation,να δούμε αν το ονομα θα ειναι και Superfast III οπως έχει ακουστεί  και εδώ /γραφτεί στο φβ

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πιστεύω και εγώ. Αν είναι να πάνε σε full Superfast εμφάνιση πρέπει να γίνει "μαύρη" και η γέφυρα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...