Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

  • Replies 4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Οχι το Horizon θα μεινει Ηρακλειο μαζι με τα Λευκα Ορη.Εκτιμιση μου ειναι οτι τα Χανια θα μεινουν ΑΝΕΚοκρατουμενα δεδομενου οτι κανενα της Αττικα δεν ειναι διαθεσιμο..Η συνεργασια της ΑΝΕΚΣΟΥΠΕΡΦΑΣΤ ("στις γραμμες Κρητης" οπως αναφερθηκε στην ανακοινωση)περιλαμβανει την ελευση του Champion στην Αδριατικη ωστε να αποδεσμευτει το 12.

Link to comment
Share on other sites

Παντως αν ισχυσει πραγματι αυτο με το Αρτεμις,βλεπω πως εμεσως οι γραμμες της NEL πανε στην HSW...ουτε συγχωνευσεις και τα λοιπα που λεγαμετο καλοκαιρι...
κι ειπε κανεις πως εκανε δοκιμαστικο και το Μυτιληνη?

Edited by proud_ionian
λινκ/move
Link to comment
Share on other sites

αν δεν κανω λαθος το μυτιληνη ταξιδευει ικαρο σαμια ;).

 

για τα υπολοιπα τα εχουμε πει παρα πολλες φορες στα τοπικ της νελ και των αγονων.

 

η εταιρια θα σβηνει σιγα σιγα. καθε πλοιο που θα βγαινει off θα χανει και τη γραμμη του

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο δεν θα συνεχισει,θα μπει το Catania στη θεση του.Και για τα αλλα βεβαια κραταω επιφυλαξη αν θα ειναι αυτη η τελικη γραμμη και για τα 2 η' μονο για το ενα.

Edited by MILTIADIS
Link to comment
Share on other sites

Εστω και αν υπάρχει το Audacia μετα τις 8/12 στο σύστημα κρατήσεων, ειναι αδύνατο να κάνεις οποιαδήποτε κράτηση. Μήπως σκοπεύουν να βάλουν στη γραμμή εστω προσωρινά κάποιο άλλο πλοίο ; Απλά να σημειώσω οτι για πρώτη φορά φέτος 27 Δεκεμβρίου απο Βόρεια Ιταλία (απο Αγκώνα και Τεργεστη δεν φευγει κανένα πλοίο) το μοναδικό που αναχωρεί ειναι το Forza απο Βενετία. Και αναφέρομαι ειδικά σε αυτή τη μέρα, επειδή ειναι συνήθως η μέρα επιστροφής των όποιων εκδρομέων της περιόδου των Χριστουγέννων.

Παιζει να μπει το champion που κάθεται; Η το κρατάνε για εδω να ξεκουράσει λίγο τον Ελυρο; (Κάποιος το ειχε γράψει ε; ) Edited by proud_ionian
Link to comment
Share on other sites

Το θεωρούσα πολύ απίθανο για να το γράψω αλλά μιας και έφυγε το Adacia ίσως είναι μια λύση για το μακρινό μέλλον.

Πριν μια εβδομάδα ήμουν Σούδα (να βγάλω καμιά φωτό το λατώ και το κρητη) και ρώτησα έναν που έκοβε βόλτες με φόρμα εργασίας (νόμιζα πως ήταν φύλακας του πλοίου) αν ήξερε τί θα γίνει με το βαπόρι, δν ήξερε κάτι αλλά μου είπε ότι τα Κρήτη θα πάνε Ιταλία σταδιακά....

Link to comment
Share on other sites

Αν υποθέσουμε οτι το Τσάμπιον θα ανέβει κάποια στιγμή προς Αδριατική, αφου θα δημιουργηθεί κενό με την έλευση του ΣΦ12 στα Δωδεκάνησα, τα μοναδικά πλοία που θα περισσεύουν θα ειναι τα 2 Κρήτη και (αν μακροημερεύσει) το Forza. Το ζήτημα ομως ειναι τι θέλουν πλεον και απο την πλευρά των συνεταίρων :(

Link to comment
Share on other sites

Το Λατώ με αυτά που μου λένε και έχω δει λίγο δεν νομίζω πως θα μας ξαναταξιδέψει κάπου. Αν ισχύσουν όσα λένε για Λευκά και Σοφοκλή, εκτός από τον Βενιζέλο (που καίει πολύ) ή κάποιο Κρήτη (2 ?), δεν υπάρχει άλλη λύση.

Το Ιεράπετρα δείχνουν να το κρατάνε στη γραμμή του, ίσως μια νέα ναύλωση είναι στα σχέδια τους.

 

Edit: τώρα είδα τα ποστ στο τόπικ της σχετικής γραμμής. Το Τσάμπιον άγνωστο πότε θα πάει Ιταλία, αλλά δεν το βλέπω για Πάτρα-Βενετία.

Edited by shmera_izol
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δεν εχω κατι υπ΄όψιν μου. Αλλά παίζονται κάποια διαφημιστικά σποτάκια που δεν αποκαλύπτουν όμως περί τίνος πρόκειται. Επειδή η παρέα εδώ είναι ψαγμένη ;)  σκέφθηκα μήπως μάθουμε κάτι περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι πρόκειται για την σύνδεση Θεσσαλονίκης-Σμύρνης, αλλά νομίζω ότι είμαστε ακόμα στο στάδιο των ευχολογίων, των διερευνήσεων και των μελετών. Απλώς σε κάθε ευκαιρία οι αρμόδιοι επαναβεβαιώνουν τις προθέσεις τους και ξαναφουντώνει η ειδησεογραφία, σα να πρόκειται να ξεκινήσουν αύριο τα δρομολόγια.

Edited by proud_ionian
λινκ
Link to comment
Share on other sites

Άκυρο (τουλάχιστον όσον αφορά την διαφήμιση). Διότι την ξανάκουσα σήμερα πιο προσεκτικά και έλεγε για φέρρυ σε 20 λεπτά. Συνεπώς είτε πρόκειται για αυτό που ανέφερε ο Πετρος (γενική διαφήμιση για τουρισμό στην Τουρκία) είτε για κάποια γραμμή (ίσως λειτουργούσα) από νησί.

(BTW συγνώμη και για την ανορθογραφία του "φευγαλ(αι)εα" που το είδα και ... :eek: )

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ακόμα ενδιαφέρον για τη δρομολόγηση πλοίου μεταξύ Θεσσαλονίκης-Σμύρνης? Λύθηκαν τα θέματα που υπήρχαν, κυρίως αυτά της διαχείρισης των ασυνόδευτων στη Θεσσαλονίκη και της προμήθειας καυσίμων ή απλά κουβέντα να γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...