Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

  • Replies 4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

δεν ημουν σαφης ;)

τα φαστ του μπαρι πιστευω οτι θα μεινουν στο μπαρι.

τα κρητη δυσκολα θα πανε παλι ιταλια.

στη βενετια τα ειχαν στη μπουκα. κλησεις για "καπνισμο", αλλα και καψονια απο τους πιλοτους που ζηταγαν παντα ρυμουλκο λογω των συχνων βλαβων.

Link to comment
Share on other sites

ποιος ο λογος να πουληθουν τα κοκκινα???αμα πουληθουν ναι μεν οι εταιρεια θα γεμισει απο λεφτα αλλα δεν θα εχει πλοια να δουλευουν...θα αφησει τις γραμμες της,θα συρικνωθει θα διωξει κοσμο θα ναυπηγησει αλλα πλοια που θα ερθουν μετα απο 2 χρονια τουλαχιστον τι θα κανει!?!?!?δεν νομιζω να φυγουν τα πλοια...ασε μετα που θα πρεπει να σπασει την κοινοπραξια για να κρατησει κ τις γραμμες της σε αιγαιο κ ιταλια

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται ουτε να λυσει την κοινοπραξια, ουτε να φερει αλλα πλοια. δες 2-3 post πισω και σου εχουμε τη λυση :P.

προεχει να μειωθει ο δανεισμος και να περιοριστει η παρουσια σε γραμμες ζημιογονες

Link to comment
Share on other sites

 

Πιθανολογώ πως η HSW θα προσπαθήση να ναυλώση προσωρινώς κάποιο ταχύπλοο αναλόγων (ή περίπου) επιδόσεων απ'αυτά που βρίσκονται στην Ελλάδα (π.χ. Παναγίες ή Αίολοι)

 

Δεν πιστεύω ότι θα έριχνε τόσο το επίπεδο της υπηρεσίας που παρέχει. Οι "Παναγίες" δεν είναι Ελλάδα.

Edited by .voyager
Link to comment
Share on other sites

 

Μάλλον κατά ΝΕL θα κοιτάξουν,για(Αιολους)??Εκεινο το Ηellenic Wind θα φύγει παλι φέτος ή θα θέσει και αυτό υποψηφιότητα αντικαταστάτη(έστω για τη Μεγάλη Εβδομάδα)?

Edited by Giorgos Pettas
Link to comment
Share on other sites

Έτσι και αλλιώς δεν είχε δρομολόγια την μεγάλη εβδομάδα, απο 01/05 ξεκινάει δρομολόγια όπου για αρχή μπορεί να αντικατασταθεί απο το HS4 το οποίο ξεκινάει δρομολόγια στις 28/05!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να αφήσουν την Παροναξία για να στείλουν κάτω το 4. Απο ό,τι ακούγεται δεν φαίνεται η φετεινή χρονιά να είναι σαν την περσινή όσον αφορά τη γραμμή Ηράκλειο - Σαντορίνη, λόγω μειωμένου αριθμού Ρώσων,  οπότε λέω εγω μηπως αρκεστούν στο 'γατάκι 4' που ουτως η αλλως θα ξεκινήσει ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να αφήσουν την Παροναξία για να στείλουν κάτω το 4. Απο ό,τι ακούγεται δεν φαίνεται η φετεινή χρονιά να είναι σαν την περσινή όσον αφορά τη γραμμή Ηράκλειο - Σαντορίνη, λόγω μειωμένου αριθμού Ρώσων,  οπότε λέω εγω μηπως αρκεστούν στο 'γατάκι 4' που ουτως η αλλως θα ξεκινήσει ;

 

Και απέναντι το Τέρα ? Δεν νομίζω να το κάνουν αυτό. Ειδικά όταν πέρυσι πήγαινε το 5 γεμάτο. Ήδη είναι κάποιες μέρες σχεδόν full η χωρητικότητα του 5 απο κρατήσεις

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η γραμμή του Ηρακλείου είναι μακράν η πιο κερδοφόρα για την εταιρεία γι'αυτο και όλας επένδυσε στη μετασκευή του πλοίου. Σίγουρα αρχκά θα στείλουν ένα εκ των Hs4 ή Hs6

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν θέλω να μπω σε αναλύσεις επί αναλύσεων μιας και το τραγικό συμβάν είναι ακόμη νωπό, πιστεύω πως με 2 μόνο αλλαγές δεν θα γίνει τόσο αισθητή η απουσία του 5. 

 

1) Το 4 να πάει όλο το καλοκαίρι Ηράκλειο - Κυκλάδες, βγάζει άνετα όσους κόμβους βγάζει το Tera και έχει μεγαλύτερο πρωτόκολλο απ' το 5.

 

2) Το Νήσος Μύκονος να αφαιρέσει Σύρο - Μύκονο και να προσθαίσει Πάρο - Νάξο όπως παλιά.

Link to comment
Share on other sites

Ταχύπλοα(προς ναύλωση)υπάρχουν πολλά,ας μην το αποκλείουμε και αυτό το ενδεχόμενο.Τα 4&5 δουλεύουν κάλα τα καλοκαίρια,λογικά δεν θα κόψουν προορισμούς.

Link to comment
Share on other sites

Η φημολογία δίνει και παίρνει εδώ στην Κόρινθο oceanus και τώρα που φορτώνει το πλοίο, τους βλέπεις όλους σφιγμένους! Μακάρι να το ξαναδούμε στη θέση του.

Λέτε να εχει σχέση με αυτό;;

http://www.sofokleousin.gr/mobile/archives/222195.html

Link to comment
Share on other sites

Ανκονα το καλοκαιρι εχουν παντα 3, το ενα κανει τα βραδινα. Εκτος και αν μεινουν τα δυο. Δυσκολο μου φαινεται γιατι οι πιο πολλοι θελουν Ανκονα.

Edited by oceanus
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...