Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

Καλα πολλα εχουν ακουστει.... Leedo , Lido, Blue Ori , Blue Star Kriti και πολλα αλλα...Ο Διαγορας αλλαξε? Και κυριως ανηκει στη Τραπεζα το βαπορι ..υπομονη και θα δουμε βρε παιδια.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

Σύντομο τελικά το πέρασμα από τα συγκεκριμένα γραφεία (τα οποία πρέπει να ανήκουν στον Βαρδινογιάννη). Παραμένει μόνο το εκδοτήριο, δύο όροφοι έχουν νοικιασθεί σε άλλες εταιρείες και το περισσότερο προσωπικό της ΑΝΕΚ έχει μετακομίσει στα γραφεία της Blue Star στη Συγγρού, όπου στεγάζεται προφανώς η κοινοπραξία.

 

 

Συνηθως μετα τη συγκατοικηση ,δεν ερχεται ο γαμος? :P

Link to comment
Share on other sites

Tο πρωτο.. Βλεπω ομως οτι τα πλοια τυπου superfast i και ii παρουσιαζουν τρομερη ζητηση. Μηπως αν ειναι κατι για πουλημα να το μελετουσε καλυτετα η attica ???

Link to comment
Share on other sites

Ερώτημα hellenic wind η αιολος I η ΙΙ με ταυτόχρονη αποσυρση του flying cat στις Σποράδες? πανω στα δρομολογια του flying cat απο Βολο και Αγιο μαζι με τον Απόλλωνα ?

 

η μονο Απολλωνας ? 

Edited by wysiwid
Link to comment
Share on other sites

με τη ναυλωση του norman atlantic για τις ακινησιες των ανεκοπλοιων στην αδριατικη, αποδεικνυεται ποσο... βασιμα ηταν ολα οσα ακουγαμε, για λευκα ορη, σοφοκλη κλπ που θα ερχοταν αδριατικη να κανουν σκαντζες ή για τα κοκκινα του bari που θα ανεβαιναν βενετια για προσωρινα ή μονιμα και θα πηγαινε το horizon bari

Link to comment
Share on other sites

Ενδεχομενως να δουμε τα κοκκινα στην Βενετια η ενα απο αυτα, με horizon στο Μπαρι ? Ακομα και οι ιδιες οι εταιριες δεν ξερουν το πλανο.

Edited by oceanus
Link to comment
Share on other sites

Οπως ολα δειχνουν και απο οσα εχουν ειπωθει δεδομενου και τη νσυλωση του Norman.2 φοσσεν Ανκωνα με το 11 ενα της ΑΝΕΚ Μπαρι και ενα της Superfast Βενετια.Στην Αδριατικη δε χωρα αλλο βαπορι η ΑΝΕΚ μενει με 4 η Αττικα με 3 ετσι ωστε να αντισταθμιζεται η υπεροχη της Αττικα κατα 1 βαπορι στα 3 προηγουμενα χρονια στην Αδριατικη.Ο Οριζοντας μενει Ηρακλειο μαζι με τα Λευκα Ορη της ΑΝΕΚ(η ανακοθνωση ελεγε προ 3μηνο οτι ναυλωθηκε στην ΑΝΕΚ).Τα Χανια μενουν με Ελυρο και Κρητη.Αυτα λεει η λογικη και ετσι φαινεται οτι θα γινει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος οτι θα υπάρχει και δεύτερο στη Βενετία ή αν θα συνεχίζει για πάνω κάποιο fossen μετά την Ανκόνα. Μένει να δούμε τί θα γίνει και με το Σοφοκλή βέβαια που τον βλέπω για ναύλωση μιας και η ΑΝΕΚ δεν έχει άλλο ετοιμοπόλεμο μετά το φιάσκο του Λευτεράκι.

Link to comment
Share on other sites

Ας κανουμε υπομονη φιλοι μου,το πολυ σε μια βδομαδα θα εχουν ανακοινωθει τα δρομολογια* και θα ξερουμε και ειμαι σιγουρος οτι κανεις μας δεν εχει πεσει εντελως μεσα η' εντελως εξω..

 

*Για την Αδριατικη μου ειχαν πει οτι θα τα εβγαζαν στις 20 του μηνα(χθες)αλλα δεν το εκαναν τελικα..


Και μην ξεχνατε οτι η επεκταση της κοινοπραξιας στην Αδριατικη εγινε για να μειωθει η προσφερομενη χωρητικοτητα=να μειωθουν τα υπαρχοντα πλοια και οχι να αυξηθουν η' να μεινουν ιδια..

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση πάντως, που όπως είπε ο Μιλτιάδης παραπάνω, καθυστερούν τα δρομολόγια! Και απο Βενετια, όλο σε αναμονή για ανακοίνωση δρομολογίων απαντα το πρακτορείο της ΑΝΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια καλά σε όλους. Προφανώς Seajets.

Χρονια πολλα. Δεν νομιζω seajets.... Και αυτο το λεω γιατι ξερω πως ανθρωποι της Hellenic πηγαν να επιθεωρησουν το millenium tres....Αν η δουλεια δεν προχωρησε, ισως κοιταξαν αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...