Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

  • Replies 614
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

52 minutes ago, nomikos said:

 

Εγώ θα το έστελνα Σποράδες να ενισχύσω τη παρουσία μου διπλώνοντας το Σκιάθος κόντρα στη Sea Jets.

Την τελευταία φορά που πήγε πάντως φάνηκε υπερβολή...

Link to comment
Share on other sites

Να αφήσει το σίγουρο χρήμα της επιδότησης και να πάει σε άλλη γραμμή να κάνει τι; Ούτως η άλλως στις διάφορες γραμμές που κάνει τώρα είμαι σίγουρος ότι θα δουλεύει πολύ καλά έστω και εποχιακά.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Η Seajets άσκησε έφεση και κέρδισε τη γραμμή. Οπότε εάν κάνει έφεση η Attica τι θα αλλάξει στη τελική απόφαση που βγήκε υπέρ της Seajets πριν τρεις ημέρες??

2 hours ago, nomikos said:

Δε μπορεί να μπει ως extra πλοίο σε άλλη γραμμή της εταιρείας;

Που μπορεί να μπει το Άρτεμις πέρα από το Βόλο Σποράδες σαν έξτρα πλοίο το καλοκαίρι??

Link to comment
Share on other sites

Που στις Σποράδες φέτος γίνεται χαμός .... Δεν γίνεται να μπει ΤΕΤΑΡΤΟ πλοίο(υπολογίζουμε και τον Πρωτέα) από τον Βόλο για σποραδες....

Link to comment
Share on other sites

Many, many regular island hoppers (like myself) regret that the Artemis will disappear from her routes. All those travellers don't want the Seajets crap. They don't want the unpredictability of Seajets changing schedules and ferries without giving notice.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ενεργό ρόλο στην ATTICA δύσκολα θα βρεί. Άρα το μόνο λογικό σενάριο θα είναι η πώληση του πλοίου. Νομίζω είναι ιδανικό για τα επιδοτούμενα ενδοκυκλαδικά για χειμώνα-καλοκαίρι. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το Άρτεμις (ερχόμενο από Άνδρο) αντιμετώπισε μεγάλη δυσκολία να δέσει στη Τήνο.  Μπήκε με μια αριστερόστροφη όμως δεν του βγήκε. Φάνηκε να μη τον κράτησε το ανάποδα και τον έχτιζε στα βράχια.  Έκανε ανάποδα και προπελάκι προς το μέσα λιμάνι, σταμάτησε κυριολεκτικά στη μέση του Λιμανιού και έκανε μπρος πίσω να το φέρει στα ίσια του. Όταν έφερε τη πλώρη να κοιτάει το ντόκο, επανάληψη αριστερόστροφης μέσα στο λιμάνι (δεν βγήκε έξω καθόλου) και κατάφερε να δέσει έπειτα από λίγα λεπτά.

Μπράβο στον καπετάνιο, πρέπει να έχει πολύ αέρα. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετά τη χθεσινή μου κρουαζιέρα  Πάρο Μήλο Πάρο η οποία είναι σκέτη απόλαυση και  την κάνω συχνά.
Είναι μια ευκαιρία για χαλάρωση διαλογισμό και βέβαια πολλές και καλές φωτογραφίες… (Ωχ Μπλέξαμε πάλι 😀 )

Είδα το πλήρωμα έτσι κάπως πιο αισιόδοξο,μου είπαν ότι μάλλον θα πάρουν παράταση μέχρι και τον Οκτώβριο δηλαδή δεν θα σταματήσει στις 28  όπως γνωρίζα.

Χάρηκα πάρα πολύ και σκέφτηκα να το μοιραστώ μαζί σας.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μόλις πληροφορήθηκα ότι τελικά σταματάει την Δευτέρα που μας έρχεται το Άρτεμις από τα ενδοκυκλαδικά . Μέχρι και χθες Δεν είχε πληροφορηθεί το πλήρωμα, Κρίμα….

Link to comment
Share on other sites

On 8/4/2023 at 12:38 AM, express skiathos said:

Με τους 14 και 15 κόμβους που ταξιδεύει, το πολύ πολύ να κοντράρει τον Πρωτέα.

Δεν μπορεί να πάει και παραπάνω?

Edited by proud_ionian
quote/μεταφορά
Link to comment
Share on other sites

Σε δοκιμαστικο περισυ ειχε φτασει τα 19 Αν βγαλει και τις θυρες που εχει στο γκαραζ νομιζω τα εχει τα 19

Edited by proud_ionian
quote
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...