Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Replies 935
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Oκτώ μήνες μετά το τελευταίο του σήμα στο AIS, το πλοίο εξέπεμψε και πάλι σήμερα στό σύστημα, από το πέραμα βέβαια όπου και βρίσκεται τους τελευταίους δύο μήνες.

Iσως κάτι να σημαίνει αυτό, ίσως πάλι και τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

27 δεκεμβρη το παρος στην συρο, αρχες γεναρη το μπλου σταρ 2 και κατι έφτασε στα αυτιά μου για κάθοδο του οράιζον για παροπλισμό:/
Mήπως φύγει για σύρο?
ακομα και να του αλλαξουν θεση?

μηπως αλλαζει θεση απο... περαμα για συρο τελικα;

στη συρο που θα δεσει; στην προβλητ στο νησακι; (σαρανταρη δεν το λενε; )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Δεν ξέρω αν ξέρεις κάτι παραπάνω, αλλά υποθέτω οτι το ανάβουν που και που όπως και κάθε πλοίο σε παροπλισμό για να δουλεύουν οι γεννήτριες και οι μηχανές. Το έχω ξαναπετύχει κι άλλες φορές αναμένο...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

23 Απριλίου 2010 ξεκίνησε τα δρομολόγια του προς τα Χανιά (σημαδιακή ημερομηνία, δεν ξεχνιέται εύκολα...).......2 χρόνια μετά το πραγματικά όμορφο τουτο σκαρί είναι εξαιρετικά αβέβαιο αν θα ξαναταξιδέψει για την εταιρεία του, δυστυχώς η μπλου σταρ προσπαθεί να ξεφορτωθεί πλέον την <<προίκα>> που πήρε από τη STRINTZIS LINES (σουπερφερρυ ιι, μπλου οραιζον) και τη ΔΑΝΕ (διαγόρας)........Δυστυχώς.....Θέλω να ελπίζω ότι θα βρεθεί ναύλος και θα φύγει, αλλά θα μείνει σε ελληνικά χέρια και έλληνες ναυτικούς......

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Οι φήμες πάντως λένε ό,τι πουλήθηκε το Horizon στην Αραπιά!!

συγκεκριμενα ακουσα για αιγυπτο αλλα το λεω με επιφυλαξη

Πηρε 'μπρος' το AIS του πλοιου μετα απο μηνες.Ετοιμαζεται να μας αποχαιρετισει?Καποια παραπανω πληροφορια για την φημολογουμενη πωληση?

Edited by NHSOS XIOS
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Τι γινεται επιτελους με το σκαρι? Γτ δεν το παιρνει ο Βεντουρης που ψαχνει παντου πλοιο να τελειωνουμε... Να θυμησουμε οτι ο ιδιος πλοιοκτητης ειχε ενδιαφερθει αλλα πολλα τα λεφτα που θελει η εταιρεια του..

Edited by proud_ionian
Link to comment
Share on other sites

και παλαιότερα όπως λες είχε φτάσει αρκετά κοντά αλλά τα λεφτά ήταν πολλά για τότε

καλό θα ήταν να γίνει η κίνηση αλλά δεν το βλέπω και πολύ

Edited by proud_ionian
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το πλοίο (που ποτέ μέχρι τώρα δεν πουλήθηκε ακόμα κι έφτασε κοντά) αυτές τις μέρες επιθεωρείται από ενδιαφερόμενους. Δυστυχώς δεν έχω ιδέα για τη χώρα προέλευσης γι'αυτό αν κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω ας μας διαφωτίσει. Αλλά μία παράκληση: Μην αρχίσουμε τα μοιρολόγια για το βαπόρι που χάνουμε επειδή κάποιοι απλά το επιθεωρούν ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...