Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

να ρωτησω κατι; περα απο τα ξηλωματα που εχουν γινει, οσο καιρο ειναι σαλαμινα εχουν γινει εργασιες; θεωρητικα οι νεοι εσωτερικοι χωροι θα επρεπε να εχουν παρει μορφη ως τωρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 963
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Το θετικό είναι που μένει μαζί μας στο Αιγαίο γιατί είναι βαπόραρος με τα όλα του. Απο κει και πέρα, σαν Κυκλαδίτης, θα προτιμούσα να το δω Ραφήνα αλλά μάλλον για Σποράδες προορίζεται. Ας είναι. Ανυπομονούμε να δούμε την ΠΗΓΑΣΑΡΑ να σαλπάρει!!

Link to comment
Share on other sites

συμφωνα με το ΣΑΣ το χαισπιντ 3 προοριζεται για ραφηνα!θα ειναι και το φλαινγκ κατ 3 επομενως δεν νομιζω να βαλει η hsw και αλλο πλοιο!αρα εγω το περιμενω σποραδες!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
και συμφωνα με οσα εχουμε πει στο thread της HSW το hs3&4 μαλλον πουληθηκαν, οποτε καθε ενδεχομενο για τον πηγασο ειναι ανοιχτο.

Και τελικά για πού θα σαλπάρει ? είναι έτοιμο ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η εταιρεία παντως έχει αργήσει να δώσει δρομολόγια ...για το καλοκαίρι δεν έχει ανακοινωσει τίποτα :) παραδοσιακά πολλοί ξένοι κάνουν κρατήσεις Απο Ιανουάριο για τα νησιά (καταλυματα) και το θέμα αυτό δημιουργεί συγχηση ...

Σχετικά με τα δρομολόγια ακούγεται ότι θα είναι Απο βόλο για Σκιάθο σκοπελο ενώ το σκιαθος θα παει Άγιο αλλά θα βγάζει και ένα Απο προς Βόλο (Απο γλωσσα και αλοννησο)

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάποιοι από εμάς απλά κοιτάζανε (έστω και με λατρεία :)) τα καράβια να περνούν, κάποιοι άλλοι, ελάχιστοι, τα φωτογραφίζανε με τα πενιχρά και πανάκριβα μέσα της τότε εποχής.

Από τον Κύριο (το κάπα κεφαλαίο) pantaleo και το naviearmatori, ESPRESSO VENEZIA στην Γένοβα, το τόσο μακρινό 1981.

Link to comment
Share on other sites

γιατι η εταιρεια περιοριζει τοσο τα νησια σε μια περιοδο

18 ΙΟΥΝ - 05 ΣΕΠ...

ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ..

μετα μιλαμε για τουρισμο απο ΜΑΙΟ ΩΣ ΤΕΛΗ ΣΕΠ..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν ξέρω αν είμαι ο μόνος που έχει αμφιβολίες για τη σκοπιμότητα της μετασκευής του πλοίου. Σίγουρα όλοι μας θα θέλαμε να βλέπουμε τον Πήγασο για 30-40 χρόνια ακόμα να κάνει μανούβρες στα νησιά μας. Σίγουρα η εναρμόνιση με την solas σε συνδυασμό με τις ανακαινίσεις στο ξενοδοχειακό και τις αλλαγές στο μηχανολογικό κομμάτι του πλοίου βελτιώνουν την τιμή μεταπωλησης του πλοίου.

Αλλά, τόσα έξοδα και χρόνος για την μετασκευή του πλοίου για να έχουμε ένα πλοίο του κουτιού 33 ετών που τα τελευταια 2-3 χρόνια δεν έχει βασική γραμμή, το απασχολούν με αρπαχτές και μας έχει κρεμάσει και με κάτι στροφάλους;

Link to comment
Share on other sites

Τις αμφιβολιες μου,ειχα εκφρασει και εγω κ μαλιστα ειχα τονισει

Κραταω βεβαια της επιφυλαξεις μου γιαυτο που λεει ο Π100,δηλαδη αν θα καταφερουν να κομπλαρουν σωστα η εστω να αποδιδει,η μεταχειρισμενη μηχανη;)
Τα πράγματα από ότι ακούγεται δεν πήγαν τόσο καλά σε κάποιες δοκιμές που έκαναν στο πλοίο.:o:o

Τωρα φανταζομαι ο Π100 δεν εννοει οτι προσπαθησαν να αναψουν μια λαμπα κ δεν αναψε....Εγω δηλαδη αντιλαμβανομαι πως δεν πηγαν καλα οι δοκιμες με την μεταχειρισμενη μηχανη,σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...