Jump to content
Shipfriends

Αριάδνη (ΙΜΟ 9135262)


Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

96b5723c6e35b317579de3050010109b.png

 

Και με το "ξύλο" που έφαγε αναγκάστηκε να κάνει σχεδόν μεταβολή για να πάει από το Δύσβατο. Λήξη απαγορευτικού "My A$$" που θα λέγαν και οι αμερικάνοι..

Link to comment
Share on other sites

 

Και με το "ξύλο" που έφαγε αναγκάστηκε να κάνει σχεδόν μεταβολή για να πάει από το Δύσβατο. Λήξη απαγορευτικού "My A$$" που θα λέγαν και οι αμερικάνοι..

Από Δύσβατο πηγαίνει πάντα ο καπτα Διαμαντής, αλλά το συντομότερο πέρασμα είναι βόρεια της Τζιας για το Δύσβατο

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλέγω, Νίκο και Togias, (γνωστές οι συνηθεις του κπτ Διαμαντή) αλλά αν δείτε τον χάρτη με το route, δεν ήταν θέμα 'επιλογής', αλλά 8-9 αριου Β γεμάτου που έτρωγε με το που έστριψε στο Σούνιο. 

Edited by redhellgr
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Με καθυστέρηση η σημερινή αναχώρηση απο Πειραιά.. ο λόγος λόγω των δυσμενών καιρικών συνθηκών το πλοίο φεύγοντας από την Χίο έφτασε μέχρι την Ικαρία και μέσω του στενού της Μυκόνου κατευθύνεται προς Πειραιά.

Η σχετική ανακοίνωση της εταιρίας : http://www.hellenicseaways.gr/index.php/hsw/deltia-typou/548-apagoreutiko-ariadni-06032015

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Πάντως και εμένα μου έκανε εντύπωση που το πρωί στις 09.00, για πρώτη φορά ειδα την πλώρη να βλέπει μεσα στο λιμάνι και αρχικά νόμισα οτι έρχεται εκείνη την ώρα με καθυστέρηση...

Link to comment
Share on other sites

Η πληροφορία που είχα από Χιώτη Πράκτορα * (για τις 11-5) ήταν ότι κάτι είχε μπλέξει στην προπέλα, θα το έφτιαχνε στο ΝΜΔ και μετά θα έκανε το δρομολόγιο κανονικά. Τώρα για το χθεσινό δεν ξέρω αλλά μπορεί να έχει σχέση με το προηγούμενο.

 

* Όχι τύπου ΘΟΥΒΟΥ, εισητηρίων εννοώ..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μπα εγω θυμάμαι ήδη πριν τον Πήγασο να έχουν γίνει split :P. Έχεις δίκιο πάντως αυτό δεν είναι μαξιλάρι, ειναι μια ιδέα προέκτασης του στρώματος και τίποτε άλλο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ακριβώς και το Αριαδνη πέρασε κοντά από το νησί της Τήνου σφυρίζοντας συνεχώς τιμώντας την Μεγαλόχαρη! Συνολικά 4 ήταν τα πλοία που βγήκαν από την πορεία τους και ήρθαν έξω από την Τήνο για να αποδώσουν τιμές στην Παναγία, το Νήσος Μύκονος, το Champion Jet 2, το Blue Star Paros και το Αριάδνη!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...