Jump to content
Shipfriends

Λατώ (ΙΜΟ 7394759)


Recommended Posts

Το Λατώ σχεδόν 2 μήνες μετά απο το τελευταίο post παραμένει στην ίδια θέση, στη ΝΑΥΣΙ.

Κάποτε ο χώρος ήταν γεμάτος απο πλοία και τώρα............(όπως μας καταντήσανε) ψάχνεις να βρείς πλοίο με τα κυάλια.

Άραγε ποιό ........το μέλλον του πλοίου, που τόσα χρόνια ήταν το καμάρι του Αιγαίου.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Replies 575
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Στο online booking της Anek Lines έχει ανακοινωθεί για την δρομολόγηση του F/B LATO στην γραμμή τον χανιών στην θέση του Βενιζέλου στις 12/04/13

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το Λατώ έφυγε χθες αργά το βράδυ για να πραγματοποιήσει το δεξαμενισμό στην Σύρο. Ανέβηκε ήδη στη δεξαμενή Βιολαντω Γουλανδρή, όπου αναμενεται να μείνει μέχρι τα μέσα της άλλης εβδομάδας

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τραυματισμός επιβάτη του Λατω στα Χανιά

Πηγη: ΥΕΝ

 

Μεσημβρινές ώρες σήμερα, ενημερώθηκε το Λιμενικό Τμήμα Σούδας Χανίων, για περιστατικό τραυματισμού 73χρονου, ο οποίος έπεσε κατά την αποβίβαση του από κυλιόμενη σκάλα του Ε/Γ-Ο/Γ «ΛΑΤΩ» Ν.Χ. 17.

Ο 73χρονος διεκομίσθη στο Γενικό Νοσοκομείο Χανίων όπου διεγνώσθη κάταγμα θωρακικού σπονδύλου. 

Προανάκριση διενεργείται από τη Λιμενική Αρχή Σούδας.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Πολλήν κάπναν βγάζει το παπόρον....

 

Τί εννοείς όταν λές ότι τα ημερήσιά του είναι μειωμένα;Εγώ το είδα να φεύγη και να επιστρέφη δύο φορές στίς πέντε μέρες που ήμουν στα Σελήνια,δέν νομίζω ότι κάνει καθημερινά ημερήσια ΚΑΙ νυχτερινά...

Edited by Hastaroth
Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέω κι'εγώ.Μέσα σε πέντε μέρες έκανε δυό ημερήσια και (προφανώς) δύο νυχτερινά.Εκανε περισσότερα ημερήσια πρίν,ώστε να λέμε ότι τώρα είναι μειωμένα;

 

Πάντως όπως το είδα (και το φωτογράφισα),δείχνει σε πολύ καλή κατάσταση-τουλάχιστον εξωτερικώς.

Link to comment
Share on other sites

2 ταξιδια την ημερα εκαναν τα πλοια που εκαναν ημερησια...κατεβαινε το Λατω,ανεβαινε το Ελυρος..και αντιστοιχα εφευγαν μετα τις 21.30 - ερχομενα στον Πειραια απο τις 19.00 μεχρι τις 20.00...και τουμπαλιν..απλα τοσο στα Χανια οσο και στο Ηρακλειο η ΑΝΕΚ (μαζι με τη Attica στο ΗΡακλειο) είχε πολυ λιγοτερα εφετος....κατι που ειχε σχολιαστει αρνητικα στα social media τους... υ.γ. καπνιζε αρκετα οταν εστριβε...αλλα πολυ περισσοτερο οταν αρχιζε..προτιμησα να μη το βαλω στο βιντεο...γιατι ικανοι ηταν να το σχολιαζαν καποιοι..ενω δε βλεπουν πως το Λατω παει και ερχεται απροβληματιστα παροτι ειναι μιας ηλικιας... :)

Edited by Petros P
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Με τον κοσμο που κουβαλαει αποψε, το γκαραζ που χωραει με το ζορι δυο ποδηλατα ακομα και τον γκαζοτενεκε πετρελαιο που καιει σε καθε δρομολογιο, μην βιαστειτε να ταξιδεψετε για "τελευταια φορα" μαζι του, για να νοιωσετε πολυ 70's κιαι λιγοτερο 80's. Αλλα 20 χρονια ζωη εχει, πρωτα η ΑΝΕΚ...

(πως λεμε "πρωτα ο Θεος;)

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που κραταει ορθιο το πλοιο παντως ειναι η ταχυτητα του.Μεσα εχει ρημαξει τελειως,στη μανουβρα κλαφτα Χαραλαμπε ενω δεν ειναι λιγες οι φορες που για να ανοιξει ο καταπελτης χρειαζεται ευχελαιο. :P Και το τελευταιο που αναφερω μου εχει τυχει 3 φορες σε ενα χρονο και το χω ακουσει αλλες τοσες κ απο αλλους..

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω τουλάχιστον να πλήρωσαν το πρόστιμο στον ΕΦΕΤ.

 

Αθήνα 14 Ιανουαρίου 2013

 

74. Πρόστιμο € 5.000 στην ΑΝΕΚ Α.Ε. – ΠΛΟΙΟ ΛΑΤΩ στα Χανιά, διότι διαπιστώθηκε :

- Ανεπαρκές επίπεδο υγιεινής των χώρων και του εξοπλισμού.

 

Link to comment
Share on other sites

Με τον κοσμο που κουβαλαει αποψε, ...Αλλα 20 χρονια ζωη εχει,

 

Δεν ξέρω πόσα πατίνια χώραγε ακόμα, αλλά επειδή ήμουν λίγο παραπέρα και πέρασε το Λατώ αμέσως μετά το Champion και το Κνωσσός, και υπήρχε άμεση σύγκριση...όπως και να το κάνεις υπάρχει ζήτημα. :rolleyes:

 

ΥΓ Πάντως το θέμα συζήτησης κάποιων εκ των παρευρισκομένων που απολάμβαναν την φεγγαράδα στην Ηετιώνεια, δεν ήταν η παρέλαση της Λατάρας, αλλά το ότι το Κνωσσός δεν ανταπέδωσε τον χαιρετισμό του Champion.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...