Jump to content
Shipfriends

Φωτογραφικό Κουίζ Πλοίων


polmyt

Recommended Posts

  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ο Ermenegildo με "ταπείνωσε". :D Και έλεγα μήπως είναι πολύ μακρια και δεν βγει άκρη αλλά διαψεύστηκα και πολύ γρήγορα.

Ναι λοιπόν είναι το Queen Mary μόνιμα δεμένο στο λιμάνι του Long Beach στο Los Angeles. Πλέον χρησιμοποιείται σαν ξενοδοχείο. Η φωτογραφία βγήκε κατα την απογείωση απο το Los Angeles.

Τα συγχαρητήρια μου σε όσους που απαντήσαν και ήταν όλοι σωστοί. B)

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε ταπεινωσα αλοιμονο.... παρεπιπτοντως το διπλα του ειναι to Carnival Destiny λογικα.. :D ας βάλει το επομενο όποιος θελει ή καποιος που δεν βάζει συχνα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα. Είναι αρκετά εύκολο αλλά από το τίποτα...:D

(Φυσικά δεν ψάχνουμε το ιπτάμενο δελφίνι που περνάει απο τα δεξιά αλλά το "κεντρικό καράβι" της φωτογραφίας :P)

quiz2.th.jpg

Edited by jkourkoulis
Διόρθωση φωτογραφίας - στραβός ορίζοντας!
Link to comment
Share on other sites

Όπως και μόνος σου το παραδέχτηκες φίλε μου, είναι αρκετά (έως πάρα πολύ) εύκολο. Αλλά το κουίζ δεν είναι μόνο για τους ...παντογνώστες :P, αλλά γιά όλα τα μέλη του φόρουμ :).

ΦΟΙΒΟΣ λοιπόν είναι η απάντηση, ......ή μήπως το ΑΘΗΝΑ :D:D:D πριν μας φύγει για τα ξένα ???

Link to comment
Share on other sites

Ναι το QUEEN MARY 2 και στα σωστικά του λέει "ΑΤΟΜΑ 20" προς τιμήν των Ελληνάρων που δεν ξέρουν Αγγλικά ενώ ένας δέλφινας (μάλλον της γραμμής Dover - Calais :P ) περνάει από τα δεξιά :P

ΦΟΙΒΟΣ

Link to comment
Share on other sites

ΦΟΙΒΟΣ

Η φώτο είναι πολύ πρόσφατη κατά την επιστροφή μου από την Αίγινα -ναι μέσα στα αλάτια από το ολοήμερο μπάνιο ανέβηκα να τραβήξω μερικές φώτο με τη χάλια ποιότητα του κινητού μου:D.

Πρώτος νικητής (πιο γρήγορος και από τα Highspeed :P) ο ΣΕΙΡΙΟΣ -στον οποίο οφείλεται και η διόρθωση του ορίζοντα, καθώς όπως διάβαζα ένα από τα post του στις τεχνικές φωτογραφίας σκέφτηκα ότι σε πολλές φωτογραφίες μου η θάλασσα "πέφτει" στα πλάγια χαχα.

ΥΓ. Καλά proud_ionian με έστειλες, τι φαντασία είναι αυτή; :P Αλλά όλοι ξέρουμε ότι πήγες για το δύσκολο. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...