Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

1 hour ago, nomikos said:

Ενώ στο καιρό πρέπει να είναι τραίνο.

Μη βαλεις και στοιχημα. Δεν ειναι τυχαιο που στο αδερφο εβαλαν σταμπιλαιζερ καποια στιγμη

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 591
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Δεν ειπα οτι ειναι κουνηστρα. Αλλωστε στις Δυτικες οι πορειες απο νησι σε νησι βοηθανε πολυ το ταξιδεμα. Δεν εχει πολλες πλαγιοδρομιες οπως πχ ΣΤΜ ή μετα προς Ικαριο.

Link to comment
Share on other sites

Για το πλοίο ακούγεται ότι πέρα από αμίαντο έχουν γραφτεί και αρκετές παρατηρήσεις(45 σελίδες).Οποτε νομίζω θα έχει αρκετό σίριαλ ακόμη.Σας τα μεταφέρω με κάθε επιφύλαξη δεν ξέρω αν ισχύουν 100%

Link to comment
Share on other sites

Για Αμίαντο δεν ισχύει 100% . Oύτε 45 σελίδες παρατηρήσεις νομίζω ότι ισχύει. Γίνονται μελέτες υποβάλλονται και εγκρίνονται από τον νηογνώμονα κι ότι παρατηρήσεις είχε ο νηογνώμονας θα τις έχει υποβάλλει από την αρχή ως είθισται για να γίνουν οι πρέπουσες εργασίες.

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι πάει να μπει νέος παίχτης,βαπόραρος από Σκανδιναβία που εκεί ήταν ενεργός και εδώ υπάρχουν θέματα.

Πιστεύω δεν υπάρχουν παρατηρήσεις ασφαλείας κλπ επί του πλοίου,αλλά πόλεμος και προφάσεις.

Link to comment
Share on other sites

φίλε εγώ ποτέ δεν λέω μπαρούφες & το διάβασα σε μια ιστοσελίδα της ακτοπλοΐας 

ψάχνω ώρες να το βρω & να σου το δειξω

αν δεν στέκει αυτό που έγραψα τότε ας περιμένουμε το πότε επιτέλους να αρχίσει τα δρομολόγια το ανεμος 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι απορίας άξιο πως ένα πλοίο που ήταν σε δρομολόγια σε χώρα της ΕΕ μέχρι την πώληση του, να χρειάζεται τόσες επεμβάσεις για να επαναδρομολογηθεί. Μόνη λογικη εξήγηση να έληγαν πιστοποιητικά, ή να αλλαζει νηογνώμονα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...