Jump to content
Shipfriends

Πηνελόπη Α (IMO 7205075)


Recommended Posts

σωστά Π100 - το 'χα ξεχάσει ότι το είχα αναφέρει τελικά (όπως και την κουβέντα).

(γενικότερα επειδή ακούω πολλά, είμαι προσεκτικός στην αναμετάδοση και μπερδεύομαι για το τι έχω και δεν έχω πει ;) ).

Έχουμε πλέον και άλλη πηγή που μιλά γι αυτό και ίσως τελικά έχει κάποια βάση.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 658
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

το βαπορι ειναι ημεροπλοιο, χωρις καμπινες με μπανιο, και ως εκ τουτου δεν μπορει μακρινους πλοες περαν των 75 μιλιων.....τωρα, αν το θελουν για καπου μη ανταγωνιστικα, ισως, αλλα για να ειναι σε ανταγωνιστικη γραμμη , θελει ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ λεφτα να συνελθει, και δεν ξερω κατα ποσον αξιζει πια να γινει κατι τετοιο....

Link to comment
Share on other sites

λεφτα υπάρχουν και για πέταμα πολλα αντί να φτιάξουν τα δικά τους που σέρνονται και να πληρώσουν λιμάνια πλήρωμα κάνουμε ναυωλωσεις και ξωφλαμε τον αγουδημο

Link to comment
Share on other sites

Σημφωνα με εγκυρες πηγες, το πλοιο ναυλωθηκε στην Νελ ,που ομως δεν εχει σκοπο να το κρατησει στην Ραφηνα.Το θεμα ειναι πως αν δεν γινει δεκτη η εφεση ,δεν υπαρχει αυριο για την Νελ....

Link to comment
Share on other sites

Εγω απορω που μπορει το βαλει αν υποθεσουμε οτι τελικα ολα θα πανε καλα και το ναυλωσει.Μονο για τα ενδοκυκλαδιτικα μπορω να υποθεσω οτι το προοριζει

Link to comment
Share on other sites

Εγω απορω που μπορει το βαλει αν υποθεσουμε οτι τελικα ολα θα πανε καλα και το ναυλωσει.Μονο για τα ενδοκυκλαδιτικα μπορω να υποθεσω οτι το προοριζει

ΑΝ παει καπου,μαλλον εκει θα παει....
Link to comment
Share on other sites

Παντως, ενας πλοίαρχος με το βαπόρι σε επίσχεση, από ότι ξέρω δε μπορεί να παραιτηθεί ανα πασα στιγμή χωρίς κυρώσεις......

 

Δεν ξέρω λοιπόν πόσο βάσιμο είναι αυτό που ακούγεται.....

 

Εκτός αν έληξε η επίσχεση.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός αν έληξε η επίσχεση.

 

Ίσως να έληξε και αμέσως μετά να έγινε κατάσχεση από την τράπεζα.

 

...και δεν εχει κλεισει κανενα ναυτολογιο...

 

Οπότε μ' αυτό δικαιολογείται πώς μπόρεσε και παραιτήθηκε ο πλοίαρχος χωρίς να έχει κλείσει ναυτολόγιο...   ^_^

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μας πει καποιος στα σιγουρα τι γινεται με το βαπορι; υπαρχει επισχεση; εγινε κατασχεση; ναυλωθηκε στη ΝΕΛ; το πηραν οι νοσταλγοι της sealink για να το κανουν μουσειο;

 

ΥΓ: για το τι θα κανει ο πλοιαρχος του, να θυμισω αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Επίσχεση έγινε σίγουρα! Δεν είναι επιβεβαιωμένο (κατ' εμένα τουλάχιστον) αν αργότερα έγινε και κατάσχεση. Πάντως από χτες το βράδυ το πλοίο έχει σβήσει τελείως πλέον και κανένα φως δεν υπάρχει πια πάνω του τις νύχτες....

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ άλλων, η ΠΕΜΕΝ αναφέρει επίσχεση από το πλήρωμα και έλλειψη καυσίμων κλπ εφοδίων.

 

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ – ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ
 
​Παρά την καταγγελία μας για τους απλήρωτους ναυτεργάτες του Ε/Γ- Ο/Γ «ΠΗΝΕΛΟΠΗ Α» που βρίσκονται σε επίσχεση εργασίας, η εταιρεία «FLANMARE SHIPPING» διατηρεί και εγκαταλελειμμένους τους ναυτεργάτες από την Παρασκευή 27 Σεπτέμβρη 2013.
​Το πλοίο δεν λειτουργεί με ιδία μέσα λόγων έλλειψης πετρελαίου με αποτέλεσμα την έλλειψη φαγητού, τον κίνδυνο της ασφάλειας στην ενδιαίτηση και στην ασφαλή προστασία του πλοίου και της λιμενικής εγκατάστασης.

 

​Απαιτούμε την παρέμβαση των υπηρεσιών του Υπουργείου Ναυτιλίας & Αιγαίου για την άμεση επαναλειτουργία του πλοίου με παροχή πετρελαίου, νερού για την ασφαλή ενδιαίτηση και διαμονή των μελών του πληρώματος, καθώς και την καταβολή των δεδουλευμένων αποδοχών τους.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...