Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

Για να μη βγώ οφ-τοπικ , σκέψου πόσα brandnames έχουν χαλάσει  ή έχουν αλλάξει κατα καιρούς λόγω γεγονότων .... ίσως αυτο που είπε ο miko mission ήταν το πιο σωστό για όλη τη σειρά..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Πάντως το ότι λείπει το Highspeed5 από τον στόλο φέτος το καλοκαίρι δε νομίζω να το έχει πάρει πολύς κόσμος χαμπάρι. Μιλάμε για ένα δραματικά μικρό ποσοστό. Δε νομίζω ότι ταιριάζουν στα συγκεκριμένα πλοία τέτοια ονόματα..διαφωνώ πλήρως.

Link to comment
Share on other sites

Ας γυρίσει με το καλό και ας πάρει όποιο όνομα θέλει. Πάντως κακά τα ψέματα. Ταχύπλοο και highspeed πάνε μαζί. Για τους πιο πολλούς ταξιδιώτες στο Αιγαίο είναι συνώνυμα. Ίσως το πιο πετυχημένο brandname, μαζί με τα superfast, και ας είναι βαρετό.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Το να βγάλουν 7 , κατα την άποψη μου ..κοροιδία θα είναι και έλλειψη σεβασμού... Δηλαδή α κάτσε να  το πούμε 7 γιατι ώς 5 κάηκε μεε απώλεια ανθρώπου.. Λές και ο κόσμος δε θα ξέρει οτι ειναι το 7 ,αφου με μια αναζήτηση στο google βρίσκεις τι έγινε..

 

Μπορεί αυτή η πιθανή αλλαγή του ονόματος εκτός από το να μην θυμίζει το ατυχές περιστατικό με τη φωτιά στο πλοίο, μπορεί να έχει σχέση ότι θα είναι ένα εντελώς διαφορετικό πλοίο μετά την μετασκευή του!!

Link to comment
Share on other sites

7 θα το βγάλουν κατά 99%...Πάντως η δουλειά έχει πάει ένα μήνα πίσω. Αυτή την στιγμή , με αυτούς τους ρυθμούς το σκάφος δεν ξεκινάει πριν τις αρχές του καλοκαιριού.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί αυτή η πιθανή αλλαγή του ονόματος εκτός από το να μην θυμίζει το ατυχές περιστατικό με τη φωτιά στο πλοίο, μπορεί να έχει σχέση ότι θα είναι ένα εντελώς διαφορετικό πλοίο μετά την μετασκευή του!!

Ετσι ειναι ουσιαστικα.Στο σκαφος απο τη στιγμη που κοπηκε τελειως το πανω και θα ξαναχτιστει απ την αρχη αφηνοντας μονο το κατω μερος του πλοιου μιλαμε για κατι παραπανω απο μια απλη μετασκευη.Δεν επιλεχθηκαν τυχαια αυτα τα ναυπηγεια αλλωστε αν μιλαγαμε για μια απλη επεμβαση αποκαταστασης θα μπορουσε να ειχε γινει κι εδω.Γι αυτο πιστευω κι εγω οτι το πλοιο θα μπορουσε να αλλαξει ονομα

Edited by MILTIADIS
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δέν θα πρέπη όμως ν'αλλάξουν και τίς μηχανές με ισχυρώτερες,αφού θα έχη μεγαλύτερο πρωτόκολλο (δηλαδή μεταφορική ικανότητα);

 

Αρα μήπως θε έπρεπε να το ξαναφτιάξουν ακριβώς όπως ήταν πρίν το ατύχημα;

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι ειχα ακουσει η μηχανη που μπηκε στο 4 θα ξαναμπει στο 5 (συντομα 7) και η επισκευασμενη πλεον θα μπει κανονικα στο 4 ωστε το καθε ταχυπλοο να ξαναεχει τη δικη του μηχανη

Link to comment
Share on other sites

Γυρω στο Πασχα θα ειναι σε θεση να γνωριζουν πιο συγκεκριμενα το ποτε θα ξεκινησει η Μεγαλη Επιστροφη....( που ισως να εμπεριεχει και μια ευχαριστη εκπληξη...πιο πολλα ,προσεχως..)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Highspeed 7 για ποιο λόγο?

Για να φύγει η ρετσινιά του δυστυχήματος?

Αν θέλει πραγματικά η HSW να το μετονομάσει ας του δώσει το όνομα του ηρωικού ηλεκτρολόγου που έδωσε τη ζωή του για να σώσει το πλοίο της.

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να ξεκινήσουν οι εργασίες και να το δούμε ανανεωμένο!! Έχω μια υποψία ότι μπορούμε να το δούμε με άλλο όνομα αφού τελειώσει η μετασκευή του, για παράδειγμα Highspeed 7!! Γιατί σίγουρα η εταιρεία δεν θα θέλει οι επιβάτες να το θυμάται με το παλιό όνομα του λόγω της φωτιάς.

δεν ειναι κατι καινουργιο αυτο περι αλλαγης ονοματος

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...