Jump to content
Shipfriends

Morocco Express 1 (IMO 9216171)


Recommended Posts

Σίγουρα έχει υπάρξει ενδιαφέρον από εταιρεία στην Ελλάδα για την απόκτηση του στο πλειστηριασμό. Να δούμε εάν θα υπάρξει πρόταση τελικά!!!  Οπως εάν υπάρξει ενδιαφέρον και από άλλες εταιρείες της περιοχής που βρίσκεται το πλοίο παροπλισμένο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Replies 278
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Και είναι ήδη Algericas...

Μακάρι να επέστρεφε στην HSW.

Μπορεί και πάλι να φτιαχτεί το brand με highspeed 3,4 hellenic highspeed και flying cat 3,4. 

Edited by polmyt
quote
Link to comment
Share on other sites

Να πω και τον ευσεβή πόθο μου,αν προορίζεται για HSW θα μου άρεσε να το έβλεπα είτε Δυτικές είτε Ραφηνα που τα Highspeed 3&2 είχαν ξεκινήσει την καριέρα τους,Ευχάριστη αγορά !

Edited by cyclades_shipping
Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι προορίζεται για την AML... Αν πάει για HSW, τότε θα το έβλεπα σε καμιά επιδοτούμενη, είτε ενδοκυκλαδικα, είτε Σητεία κλπ

Link to comment
Share on other sites

Παρόλα αυτα η hsw χρειάζεται μια προσθήκη ενός επιβατηγου / οχηματαγωγού ταχύπλοου, τύπου Highspeed 4 ώστε να μπορεί να προσεγγίσει και κανένα άλλο προορισμό πέρα απο αυτούς που μας εχει συνηθίσει τα τελευταία χρονια 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που χρειάζεται η HSW είναι όραμα! Αντ'αυτού, δε μας δείχνει τον ζήλο των πρώτων ετών ή αυτόν του Ηλιόπουλου τα τελευταία χρόνια. Τα πλοία κουτσά-στραβά θα τα βρει από κάπου. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Περιδιαβαίνοντας τουλάχιστον 3-4 ισπανικά σάιτ και εφημερίδες, όλοι συναινούν στο ότι το πλοίο αποκτήθηκε για λογαριασμό της AML και ότι δεν πρέπει να γλειφόμαστε πως θα το δούμε στην Ελλάδα. Επιβεβαιώνεται και η τιμή αγοράς που ανέφερε παραπάνω ο Πετράν. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...