Jump to content
Shipfriends

Andros Queen (IMO 9166223)


Recommended Posts

  • Replies 642
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Το πλοίο ολοκλήρωσε με επιτυχία την πρώτη του σεζόν στη γραμμή της Ραφηνας και κατευθύνεται προς τα πέριξ του Πειραιά για την ακινησία του. Νομίζω ότι η Βασίλισσα έχει κάνει ήδη πολύ καλό όνομα και έχει κλέψει τις εντυπώσεις. Με το καλό να επιστρέψει. 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να αλλάξουν λίγο το βάψιμο του μπλε στην πλώρη και από "κατηφορικό" να κοιτάξουν να το ευθυγραμμίσουν; 

Έτσι όπως είναι, κατά τη γνώμη μου, το αδικεί εμφανισιακά το πλοίο. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κι εγώ συμφωνώ.  Αυτό είχε μείνει από την περίοδο της μετασκευής που είχαν γίνει οι δοκιμές με το μπλε χρώμα να μην είναι ευθεία, αλλά να κατεβαίνει στην πλώρη (λιγότερο) και (περισσότερο) στην πρύμνη που ευτυχώς δεν εφαρμόστηκαν.  Αλλά νομίζω ότι όταν ευθυγραμμίστηκε το χρώμα στην πρύμνη, στην πλώρη παρέμεινε ως είχε, γι' αυτό τώρα υπάρχει αυτή η κλίση.

Και επίσης η φίρμα της εταιρίας, το GOLDEN STAR FERRIES δλδ, από τη δεξιά μπάντα νομίζω μοιάζει σα να έχει πάρει λίγο την ανηφόρα, ενώ από την αριστερή είναι οκ.  Ας τα δούνε λίγο αυτά εκεί, γιατί με τόση σιμότητα που έχει έτσι κι αλλιώς το πλοίο, τα πράγματα γίνονται χειρότερα αν δε βοηθηθεί λίγο και με τη χρωματολογία.  🙂🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το Andros Queen έχει εντυπωσιάσει το επιβατικό κοινό ,ντόπιοι μάλιστα όσο καιρο ήταν μαζι με το FF Andros στην γραμμή ,ακομα και να μην τους διευκόλυνε τόσο η ώρα ,έφευγαν απόγευμα από Ραφηνα και αντίστοιχα πρωι από τα νησιά για να ταξιδέψουν με το πλοιο , έχει αγαπηθεί και δικαίως το συγκεκριμένο (για το εσωτερικό του ακούγονται τα καλύτερα ) Με το καλο επιστρέφει ξανά την Παρασκευή. 

Link to comment
Share on other sites

On 2/12/2024 at 5:33 PM, Z.Gk. said:

Μήπως να αλλάξουν λίγο το βάψιμο του μπλε στην πλώρη και από "κατηφορικό" να κοιτάξουν να το ευθυγραμμίσουν; 

Αυτό ακριβώς έγινε όπως μπορούμε να δούμε. Σήμερα έφυγε από το Κερατσίνι για τον Πειραιά, όπου έδεσε για λίγες ώρες στην Ε1 και το απόγευμα έφυγε ξανά για Ραφήνα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...