Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ας το δούμε λοιπόν στην πρώτη του αναχώρηση με τα νέα του χρώματα από ψηλά ! 

προσωπικά μου αρέσει τελικά νομίζω 

 

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια χαζή ερώτηση, τον κόσμο τον βάζουν κι εδώ στο γκαράζ, όπως στα άλλα πλοία τους, ή τους διαχειρίζονται κανονικά από την πρύμη? 

Link to comment
Share on other sites

Μάζεψε μεγάλη καθυστέρηση (30+ λεπτά) στην Μύκονο κυρίως λόγο της αποβίβασης καθώς ο κόσμος δεν είχε κατέβει στο γκαράζ και σε συνδυασμό με τα πολλά αυτοκίνητα χρειάστηκε 20 λεπτά για να αδειάσει .  Η αποβίβαση/επιβίβαση γίνεται απο τις πίσω εξόδους/εισόδους αριστερά και δεξιά κάτι το οποίο σε συνδυασμό με τις εξωτερικές σκάλες δημιούργησε μεγάλη αργοπορία στο ανέβα κατέβα . 
 

Δεν ξέρω αν είναι καλύτερο αυτό το στυλ για τους επιβάτες αλλά σίγουρα είναι διαφορετικό απο τα υπόλοιπα πλοία της εταιρείας και άθελα του δημιουργεί καθυστερήσεις . 
 

ΥΓ . Ιδιο πρόβλημα υπήρχε και με το Paros Jet στις μέρες με πολύ κόσμο και αυτοκίνητα και σαν λύση δόθηκε η επιβίβαση του κόσμου ταυτόχρονα με την έξοδο αυτοκινήτων και ταυτόχρονα με την είσοδο τους . Σπάνια επίσης άνοιγε η πλωρια πόρτα για επιβίβαση  

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Man0lero said:

Δεν ξέρω αν είναι καλύτερο αυτό το στυλ για τους επιβάτες αλλά σίγουρα είναι διαφορετικό απο τα υπόλοιπα πλοία της εταιρείας και άθελα του δημιουργεί καθυστερήσεις . 
 

Ένας από τους λόγους που η Minoan διαμόρφωνε τα δρομολόγια του με 15 ή 20 λεπτές παραμονές στα λιμάνια.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ο καιρός είναι ζόρικος και η κάθοδος των επιβατών στο γκαράζ ή ακόμη και η ορθοστασία στις σκάλες εξόδου θα ήταν μεγάλο λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει πολύ το πλοίο με αυτά τα χρώματα!
Για να δούμε πότε είναι καλός ο καιρός, τι ταχύτητα πλοήγησης θα έχει.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται το Power την Παρασκευή θα κατέβει Ηρακλειο κ το Runner θα ανεβεί Πειραιά.,όποτε αναμένουμε να δούμε που θα δραστηριοποιηθεί το πλοιο.

Edited by cyclades_shipping
Link to comment
Share on other sites

Με αναχωρηση στης 22.00 χτες εφυγε 22.25 για Ναξο Σαντορινη με σχεδον γεματο γκαραζ μονο 1 γραμμη φορτωσης ηταν αδεια κ με γεματη την economy  λιγο κοσμο στο καινουργιο σαλονι κ σχεδον αδεια την A θεση!3 πλοιαρχοι απο αλλα ταχυπλοα του στολου μαζι κ ο special one της εταιρειας πλεον στα χειρηστηρια

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Αν δεν απατώμαι το πλοίο δεν πρέπει να έδεσε στη Μύκονο νωρίτερα σήμερα ενώ έφτασε μέχρι μπροστά στο λιμάνι. Μάλιστα το Superferry έφτασε λίγο μετά από αυτό και έδεσε στη θέση που ήταν το Αικατερίνη κανονικά 

Το έβλεπα από αρκετά μακρυά οπότε ας επιβεβαιώσει κάποιος αν μπορεί 

Edited by hayabusagr
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά έδεσε στη Μύκονο. 

Και φυσικά όπως όλα του Ηλιόπουλου μπήκε με δρόμο και κόντεψε να σπάσει τους κάβους του Elysium που ήταν δεμένο στη πρύμη του Celestyal Journey. 

Ακούστηκαν και κάτι γαλλικά στο vhf, όλα καλά 😅

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτές τις ταχύτητες είναι μια ωραία βόλτα!
Πόσο καταναλώνει ένα καταμαράν αυτού του τύπου σε αυτές τις ταχύτητες;
Σε σύγκριση με ένα μονοσκάφος σε σχήμα V, όπως ένα τζετ superrunner, καταναλώνει πολύ λιγότερο;

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η υπηρεσιακή του!Τόσα χρόνια κομμένο το πηγαίνανε!!

52 minutes ago, HIGHSPEED 6 said:

Μεχρι 38,7 έφτασε πριν λιγο μεταξύ πάρου και νάξου και σταθερά στη συγκεκριμένη διαδρομή πάνω απο 38

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου Συμφωνω! Όντως το πήγαιναν τόσα χρονια κομμένο! Αλλα γενικά πολλά πλοία πάνε παραπάνω απ’ όσο νομίζουμε αν τα ανοίξουν 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...