Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

On 10/25/2023 at 7:58 PM, Captainfanouris said:

Από σο έμαθα ο Μάριο προσέγγισε την Golden star διότι θέλει να της δώσει το tera jet σε αντάλλαγμα με το golden princess

Δεν ξερω αν εχει καποια βαση η συνδιαζετε με τις παραπανω φημες αλλα το τερα τζετ εχει ερθει μια βδομαδα τωρα στον πειραια, και κοσμος πηγαινοερχεται μεσα τα πρωινα. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ρε παιδιά ας μη λέμε ανοησίες.

Ούτε είναι η πρώτη φορά που έρχεται το Tera στο κεντρικό λιμάνι, ούτε αν ήταν να το επιθεωρήσουν, θα τους το έφερναν μέσα στο γραφείο.

Είναι κατανοητό ότι ορισμένοι συμμετέχουν μόνο για να γράφουν φήμες και σενάρια που βγάζουν οι ίδιοι, αλλά ας υπάρχει και ένα μέτρο.

Edited by proud_ionian
Link to comment
Share on other sites

Αν ειχα λεφτα να πονταρω, θα πονταρα στο να αγορασει το Γκολντεν η Σητζετς. Εχει μια λογικη. Και θα σταματουσα εκει. Στο ενδεχομενο αγορας του Τερα απο Στεφανου δε βρισκω λογικη...

Link to comment
Share on other sites

@Neptune Συμφωνώ μαζί σου,ούτε εγώ βρίσκω λογική να πάρει ένα πλοιο με μεγαλύτερα λειτουργικά έξοδα,το οποίο επι το πλείστον τα τελευταία χρόνια είναι δεμένο,με ότι αυτό συνεπάγεται.

Edited by cyclades_shipping
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε βρίσκω λογική σε καμία από της δύο αγορές, το Tera για την Golden η οποία και έχει αγοράσει 2 πλοία τα τελευταία 2 χρόνια σερί αλλά και δεν ταιριάζει θα έλεγα στον στόλο της +ότι τα μόνα πλοία που έχει πουλήσει η Seajets είναι όσα έστειλε για scrap (Aqua Myth, Aqua Solution, Talaton). Όσο για την αγορά του Princess από την Seajets, καταρχάς ακόμα δεν ήρθε, οπότε πως βγάζει αυτό λογική? Και η Golden έχει ξεκινήσει εργασίες πάνω του, άρα άμα σκεφτόταν να το πουλήσει γιατί όλες αυτές οι εργασίες? Πιο λογικό θα μου φαινόταν να μην γίνει τίποτα από αυτά, αλλά αν έπρεπε κάποιο να πουλήσει η Golden, πιο πιθανό μου φαίνεται να ήταν το Express...

Link to comment
Share on other sites

Οκ δεκτές οι απόψεις σας αλλά σας παρακαλώ πολύ δεν είναι φήμες αλλά πρόκειται για γεγονότα. Αυτά που αναφερα έχουν συμβεί αλλά δεν σημαίνει ότι ότι είπα αυτόματα θα γίνει. Μπορεί να γίνουν μπορεί να μην γινουν

Και δεν κάνω φιδιες και τέτοια. Άμα δεν ήμουνα σίγουρος και πως δεν πρόκειται για φήμες απλώς δεν θα τα έγραφα και θα καθόμουν σιωπηλός στη γωνιτσα μου. 

Και πάλι περνώ στα σοβαρά και τις απαντήσεις σας 

Ευχαριστώ πολυ

Υ.γ. οποιος έχει απορια για αυτό το θέμα και θα ήθελε να μάθει περισσότερα μπορεί να με ρωτησει

Link to comment
Share on other sites

Για την αγορά του γκόλντεν από τον Μάριο, το θεωρώ απίθανο σενάριο με βάση το πως έχουν εξελιχθεί τα πράγματα σήμερα. Αν το ήθελε ή θα το χτυπούσε στην αρχή δίνοντας περισσότερα στους Σκανδιναβούς ή θα το άφηνε στους Στεφάνου μερικά χρόνια και αν δεν πήγαινε καλά (το πιθανότερο καθώς δεν έχει σίγουρη γραμμή) θα το χτυπούσε μισοτιμής σε κάποια χρόνια από σήμερα. Πιο πιθανό σενάριο κατ'εμέ είναι η πώληση του τέρα παρά η αγορά του γκόλντεν. 

Link to comment
Share on other sites

Τα ΚΡΗΤΗ πάντως τα έχει μετασκευάσει ναυπηγός που λέγεται Κυριάκος Μητσοτάκης (ξάδερφος η κάτι τέτοιο) και έχουν και πλακέτα μέσα με το όνομα σε κεντρικό σαλόνι 🤣

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, express skiathos said:

Νεα συνεδρίαση του ΣΑΣ στις 10 Νοεμβρίου με τα εξής θέματα.

Συνεπώς το blue galaxy συνεχίζει με το ίδιο όνομα τουλάχιστον για τους δύο πρώτους μήνες του έτους ενώ το blue horizon μέχρι και τέλη Μαρτίου παραμένει ανενεργό. Έχει ψωμί ακόμη η υπόθεση. 

Edited by proud_ionian
μεταφορα
Link to comment
Share on other sites

"Disclaimer: πριν πω οτιδήποτε οτιδήποτε το χω διασταυρώσει , το λέω αυτό για να μην γίνονται παρεξηγήσεις όπως την προηγούμενη φορά,σας λέω γεγονότα και όχι λόγια του αέρα τώρα κάποια θα γίνουν και κάποια δεν θα γίνουν" Αποσο ακούγεται φουσκώνουν όλο και περισσότερο η φήμες ότι το princess θα πάει προς Ηλιόπουλο. Ότι άλλη εξέλιξη έχω θα τα λέω εδω

Edited by proud_ionian
GDPR
Link to comment
Share on other sites

Μην άγχεσαι φίλε μου και πες αυτό που άκουσες. Οι αντιδράσεις που είδες στις προηγούμενές σου πληροφορίες είχαν να κάνουν όχι με το ενδεχόμενο πώλησης, αλλά ανταλλαγής. Ειδικά όσοι είμαστε εδώ πολλά χρόνια, έχουμε κατά καιρούς πέσει σε τεράστιους κουβάδες. Γι αυτό δεν χρειάζεσαι ούτε disclaimer, ούτε τίποτα. Ουδείς αναμάρτητος και άσφαλτος, που λέει και η Άντζελα Δημητρίου.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...