Jump to content
Shipfriends

Μακεδονία (IMO 8822052)


Recommended Posts

και γιατι να κανει ολον αυτον τον κυκλο και να πληρωσουν xtra ρυμουλκα;

 

και αλλη φορα οταν φευγει πλοιο για περα το ρκ εχει προορισμο alantala  και στη συνεχεια οταν πλησιαζει στοντοπο του μαρτυριου τον αλλαζει

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 254
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Μηπως παει σε καποιο ναυπηγείο στην Τουρκία; Γιατί να πήγε Aliaga κάνοντας το γύρο της Λέσβου, εφ όσον η πρόθεση ήταν από την αρχή να πάει εκεί, είναι για μένα πολύ δύσκολο......

Link to comment
Share on other sites

διαβαστε και λιγο παραπισω σε τι κατασταση ηταν μεσα το βαπορι ;)

μπορει να ειχε traffic στο aliaga και να πηγε να απαγγιασει μεχρι να πεσει ο καιρος και να ερθει η σειρα του για beaching

Link to comment
Share on other sites

habemus papam :D

 

o νοτιας επεσε, οποια αλλη εκκρεμοτητα τελειωσε και αυτη τη στιγμη εχουν ανοιξει τα AIS και τα δυο ρκ (εκτωρ και αιγαιον πελαγος) ειναι ανατολικα της λεσβου, με πορεια νοτια

 

ΥΓ: παντως με τον νοτια που ειχε δεν προλαβαιναν σε μιαμιση μερα να πανε και να'ρθουν αλεξανδρουπολη

Link to comment
Share on other sites

καβο ντ'ορο με ταχυτητες ρυμουλκησεως και πορεια ΝΔ.

η μονη μου απορια ειναι αν εχουν ακομη τα πλοια μαζι γιατι ειδα και ενα τουρκικο ρυμουλκο (το M.ali reis) χθες να βολοδερνει Β της χιου

Edited by proud_ionian
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 7 months later...

Τα πλοία έχουν κλείσει 8 μηνο πάντως και ανήμερα Xmas 9 μηνο ...παρότι έχει κάνει ένα δυο καλούς καιρούς αλλα όχι τπτ τρομερό κρατάνε... Άραγε τι να γίνε..όσο έχω προσπαθήσει να μάθω όλοι εχουμε κανει τις ίδιες εικασίες ..

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται γιά παράνοια υψίστου τύπου,γιατί δέν νομίζω ότι υπάρχει λογικός και σώφρων άνθρωπος που πιστεύει ότι αυτό το πλωτόν ανοσιούργημα υπάρχει πιθανότητα να φτιαχτή και να ταξιδέψη......

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Πάντως μου κάνει εντύπωση που αυτό και το Αγιάσου δεν το έχουν πάρει είδηση τιποτα σύλλογοι από τη Σαλαμίνα και την Αίγινα να ξεκινήσουν τις επιστολές και τις ερωτήσεις στη βουλή. Γιατί όσο δεν φεύγει, πιο πιθανό είναι να προσαράξει (αν είναι να πάθει κατι), παρά να βουλιάξει.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ ήταν 5 χρόνια στον πειραιά και δεν ασχολιόταν κανείς και θα ασχοληθούν τώρα που είναι μίλια μακρυα απ΄τα λιμάνια??Εκεί θα μείνουν μέχρι να βουλιάξουν

Link to comment
Share on other sites

Αραγε υπάρχουν βατσιμάνηδες επάνω ή το έχουν αφήσει (όπως και το Αγιάσου) έρημα και μόνα;

 

Γιατί άν δέν είναι κανείς να τα προσέχη,προβλέπω να τα έχουν κάνει φύλλο και φτερό διάφοροι επιτήδειοι και να βρίσκουμε μετά AIS και γυροπυξίδες στο Μοναστηράκι.... 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Δέν είναι και τόσο μακρυά απ'την Σαλαμίνα πάντως,το είχα δεί στίς 11 τού μηνός που πήγαινα στην Αίγινα και μού φάνηκε ότι ήταν αρκετά κοντά.

 

Επίσης αυτό το "έχει παρασυρθεί" μήπως υπονοεί ότι ξέσυραν και οι δύο άγκυρες;

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντύπωση τουλάχιστον ότι στις 24 του μηνός που το είδα ήταν αρκετά μακρυά από το "ομόσταυλο" σε σχέση με την απόσταση που είχαν παλαιότερα μεταξύ τους

Edited by pathfinder
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Το Μακεδονία κοντεύει να συμπληρώσει 3 χρόνια παραμονής στη ράδα του Πειραιά μετά τη βόλτα που έκανε για Αλιαγα αλλά επέστρεψε και σχεδόν 10,5 χρόνια από τότε που ήρθε στην Ελλάδα. Το Μακεδονία ακόμα στέκεται όρθιο στη θέση σε αντίθεση με το Παναγία Αγιάσου που έχει μια κλίση προς τα δεξιά εδώ και καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...