Jump to content
Shipfriends

Πηνελόπη (ΙΜΟ 7400261)


Recommended Posts

Έχω σκάσει να το βρω και δεν μπορώ αλλά όπως ανακοινώθηκε όχι δεν θα λαμβάνουν και τα 2 επιδότηση. Αυτό έλειπε δηλαδή, να πληρώνουμε και τους 2 "γυμνοσάλιαγκες". <_<

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 432
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Δεν θα παίρνει σίγουρα. Απλά θα κάνει έξτρα δρομολόγια γιατί υπάρχει παραπάνω κίνηση λόγω Πάσχα και συμφέρει να κάνει τα δρομολόγια.

Αλλά είναι και μια επιβεβαίωση ότι: Το κομμάτι μέχρι Μυτιλήνη δεν χρειάζεται να είναι επιδοτούμενο και η χωρητικότητα σε επιβάτες του Ταξιάρχη για το καλοκαίρι είναι μικρή.

Link to comment
Share on other sites

Ο ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ πάσχει σε πρωτόκολλο επιβατών, ο ΑΝΕΜΟΣ πάσχει σε γκαράζ, η ΠΗΝΕΛΟΠΗ πάσχει γενικώς, κάποια εταιρία επιλέγει λάθος βαπόρια νομίζω... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τόσα και τόσα έχουν ακουστεί τόσο καιρό για το ΠΗΝΕΛΟΠΗ και νομίζω πως αξίζει ενα μπράβο στον cap.ΓΙΩΡΓΗ ΑΝΤΩΝΙΟΥ και το πληρωμα του που ίσως είναι και οι μοναδικοί που δε φταίνε για την όλη κατάσταση!!

Link to comment
Share on other sites

δεν εριξε κανεις ευθυνες στους ναυτικους που ενα πλοιο, βγηκε αρον αρον απο τον παροπλισμο και χωρις να εχει γινει συντηρηση της προκοπης για πολυ καιρο, για να κανει επιδοτουμενη γραμμη

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος το Πηνελόπη θα είναι στην γραμμή Θεσ/κη-Ρόδο από 1/6 έως 30/9 Τη γραμμή που έκανε ο Διαγόρας πέρυσι), τουλάχιστον έτσι ακούστηκε.

Link to comment
Share on other sites

Την γνώριμη αυτή γραμμή που έκανε και παλιά και οι Θεσσαλονικείς κάναν παράπονα για υπέργηρα πλοία που τους φέρνουν,και φέτος το βλέπω στόχαστρο να γίνεται αν δεν αποφασίσει η εταιρεία του να ρίξει λεφτά να το σινιάρει και να το κάνει τουλάχιστον αξιοπρεπές ώστε να μην ταλαιπωρεί τον κόσμο :angry:

Υ.Γ Οι ναυτικοί τι να φταίνε ρε παιδιά ?Ηκαρδούλα τους το ξέρει πώς επιβιώνουν εκεί μέσα

Edited by opelmanos
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Νομιζω σημερα ειναι το τελευταιο δρομολογιο του πλοιου(απο Σαλονικη)καθως δεν φαινεται μετα στο συστημα.Θα παει για επισκευη λογικα κ μετα παλι Β.Αιγαιο? B) (και συνεχιζω να αναρωτιεμαι πως ταξιδευει ακομα αφου τα πιστοποιητικα του εχουν ληξει απο 31/3 :rolleyes:)

Link to comment
Share on other sites

ειναι σιγουρο οτι θα κανει ετησια και δεν ερχεται για παροπλισμο;

(μη μου πει κανεις τι ανακοινωσε η ΝΕΛ, γιατι η ΝΕΛ εχει ανακοινωσει πολλα που δεν εγιναν;) )

Link to comment
Share on other sites

Καλα ναι, ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος. Η τελευταία τους ανακοίνωση έλεγε πως μαζί με τον ΤΑΞΙΑΡΧΗ θα καλύψουν τις άγονες του Βορειοανατολικού Αιγαίου κατά τους θερινούς μήνες. Ίδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

δεν σου εγινε μαθημα το horizon :P. οι ανακοινωσεις των εταιρειων δεν ειναι ευαγγελιο.

το πηνελοπη εχει θεματα με τα πιστοποιητικα του και επαιρνε παρατασεις μονο και μονο για να μη μεινει η αγονη χωρις βαπορι.

τι μας κανει να πιστευουμε, οτι ο πλοιοκτητης του θα χαλασει λεφτα, για να παρει πιστοποιητικα ενα πλοιο που εχει βγαλει τοσα προβληματα φετος και ειναι σε τετοια κατασταση. ετσι και αλλιως του περισσευει

εγω παντως πιστευω αυτα που ειπε ο Neptune πριν τρεις εβδομαδες. παροπλισμος σε πρωτη φαση και μετα passage to India

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Αν και δεν πολυσυνηθίζουμε στο shipfriends τις αφιερώσεις (και πολύ καλά κάνουμε), ας μου επιτραπεί παρακαλώ να κάνω μία εξαίρεση, και να αφιερώσω μία φωτό του υπερβάπορα στο Πέραμα, στον καλό φίλο opelmanos που εξ' όσων έχω αντιληφθεί του έχει μία ιδιαίτερη συμπάθεια !!! :D:blink:

gallery_2102_171_246638.jpg

Link to comment
Share on other sites

Που με θυμήθηκες τώρα εμένα ???????? :P Σε ευχαριστώ για την αφιέρωση το πλοίο λάμπειιιιιι στην κυριολεξία τύφλες να χουν τα νεότευκτα :lol:

Edited by proud_ionian
quote
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σήμερα το Πηνελόπη έβαλε μπροστά τις ηλεκτρομηχανές του. Μην ανησυχείτε δεν πρόκειται να πάει πουθενά σύντομα, απλώς βάζουν μπροστά για να φορτίζουν τις μπαταρίες. Πάντως για ακόμα φορά άκουσα ότι μετά τη ναύλωση το πλοίο έχει τον αμάζευτο!!! Οι κακές γλώσσες λένε ότι το σύνολο του ναύλου για όσο διάστημα δούλευε για τη ΝΕΛ να ρίξουν στο πλοίο, αυτό δεν φτάνει για να ταξιδέψει πάλι το πλοίο!!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν ειναι ετσι; αν το ακουα μαρια ειναι 30.000 ο μηνιαιος ναυλος (σιγουρο) , τοτε το πηνελοπη για 2 μηνες με 25 χιλιαδες ευρω, και πολυ ειπα για την κατασταση του και την ταχυτητα του , μηνιαιο ναυλο περιπου δε φτανουν για τιποτα......

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για ακόμα φορά άκουσα ότι μετά τη ναύλωση το πλοίο έχει τον αμάζευτο!!!
ναι ετσι ειναι. οταν το παρελαβε η ΝΕΛ απο τον κυρ μιμμη ηταν κατι μεταξυ spirit of britain και superfast XII και σε δυο μηνες εγινε αμαζευτο.:rolleyes:.

καλα να τα λεμε, αλλα να μην τα πιστευουμε κιολας.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...