Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

  • Replies 617
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Στο Περαμα εδω και λιγες μερες εχει πρυμνοδετησει ο ΘΕΟΛΟΓΟΣ Π,οποιος ακομα ειναι κοκκινος απο δεξια και ασπρος απο αριστερα.Το MED/AN TRAILER εχει ανοιξει πλεον τον πρυμνιο του καταπελτη,ενω στην ιδια θεση παλι βρισκεται το CRUISE ONE,το οποιο οτι θα εκανε στην Ελευσινα θα ηταν στα υφαλα,αφου πανω ειναι μια απο τα παλια.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Στη μικρή δεξαμενή το ΑΝΔΡΕΑΣ ΙΙ ενώ ανάμεσα σε MORNING GLORY και MEGA EXPRESS FOUR χώθηκε η ΠΑΣΙΦΑΗ που ελπίζω να βάψουνε και πάνω από την ίσαλο.

Link to comment
Share on other sites

Την εκανε σημερα με 2 ρυμουλκα ενα του Παναγιωτακη και ενα πρασινο το GAR απο την Κυνοσουρα. Επισης απο τα ναυπηγεια της Σαος εφυγαν πλοηγουμενα τα Παναγια Αγιασου και Κρημνιωτισσα για κολπο Ελευσινας

Link to comment
Share on other sites

Το ΝΟΝΑ ΜΑΙΡΗ στη Μικρή Πλωτή Δεξαμενή Περάματος. Πέρασα σήμερα από κει και παρατήρησα τα ιδιαίτερα highly skewed πτερύγια των προπελών. Μου φάνηκε βέβαια ότι κάποια από τα πτερύγια είναι διαφορετικά στις ακμές τους, ειδικά της αριστερής προπέλας. Δεν είχα μηχανή μαζί μου και το κινητό μου είναι λίγο παλιό. Μάλλον θα ξαναπεράσω αύριο να τις φωτογραφίσω γιατί μου έκανε εντύπωση.

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να αναφερω οτι την περασμενη Κυριακη το απογευμα ανεχωρησε απο το Περαμα και το Coral προς δεξαμενισμου του(οπως λεμε προς νερου του;)). Αντιθετα ομως με τα ως τωρα ισχυοντα, το πλοιο κατευθυνθηκε οχι στο Νεωρειο οπως εσφαλμενα ειχα γραψει αρχικα στο ξενολγωσσο δελτιο, αλλα στην Αυλιδα οπου και το εντοπισε το αγρυπνο ματι πολυπραγμωνα και αρχοντορεμπετη shipfriend.

Link to comment
Share on other sites

To ακουστικο του 80 χρονου miko mission επιασε οτι το 80μετρο κουφαρι ιστιοφορου, που ειναι ημιτελες στο περαμα ναυσι απο το 2001, το πηρε η κοινο πραξια που εχουν τα galileo harmony g panorama κτλ και οτι θα γινει τετρακαταρτο.

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψε ο Nick The Greek, νέος ένοικος του Περάματος ειναι το Acacia ενώ έφυγε το Ro-Ro Morning Glory (ex Aniara) μετά από κανένα εξάμηνο που ήταν στο Πέραμα. Το Mega Express Four μεθόρμισε στη θέση του Morning Glory

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το Κρητη Ι την εκανε προχθες, οπως και σημερα την εκανε το Arielle για δευτερη συνεχη χρονια ναυλωσης στην Transocean της Γερμανιας. Ακομη απο χθες το πρωι οπως ξεχασα;) να αναφερω, στη μεγαλη δεξαμενη του Περαματος ειναι το Ανθη Μαρινα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...