Jump to content
Shipfriends

Η μαχη του Χανδακα


Ποιος θα παρει το Καστρο του Χανδακα και τι θα παρουν οι υπολοιποι;  

2 members have voted

  1. 1. Ποιος θα παρει το Καστρο του Χανδακα και τι θα παρουν οι υπολοιποι;

    • Το κοκκινο θα σαρωσει:p
    • Palace for ever. If something works, you don't have to fix it;)
    • ANEKατσι. ΚΡΗΤΗ Ι/ΙΙ ή οτι αλλο γουσταρει ο μπαμπης σαλβαρακης να βαλει:D
    • None of the above. Μπορει στο τελος ολοι να ειναι μια οικογενεια:cool:

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Να εκφράσω μία αποριούλα μου ???

Γιατί η SUPERFAST FERRIES σε όλες τις διαφημιστικές της καταχωρήσεις με τα δρομολόγια της, συνεχίζει έναν ολόκληρο χρόνο μετά το πρώτο της δρομολόγιο στην Κρήτη, να έχει μπροστά στο ΠΕΙΡΑΙΑΣ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ το πρόθεμα "ΝΕΟ !" ??? :confused:

Πάτρα - Ηγουμενίτσα - Ανκόνα

Πάτρα - Ηγουμενίτσα - Κέρκυρα - Μπάρι

ΝΕΟ ! Πειραιάς - Ηράκλειο

Για την ιστορία, και τους ...προληπτικούς :P, να θυμήσω ότι τα πρώτα εμπορικά δρομολόγια από και προς το Ηράκλειο του SUPERFAST XII πραγματοποιήθηκαν την ...Παρασκευή και 13 του 2009 B).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 390
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

επι παναγοπουλου δεν θα γινοτανε ποτε παρασκευη κ 13!ειναι γνωστο οτι ειναι προληπτικος κ οτι οταν ερχοταν το 1ο σουπερφαστ στην πατρα θα εφτανε κανονικα 13του μηνος κ εδωσε εντολη να κοψει ταχυτητα για να ερθει την αλλη μερα!οπως σε κανενα κοκκινο δεν υπαρχει το 13 σε καμπινα

Edited by proud_ionian
quote
Link to comment
Share on other sites

επι παναγοπουλου δεν θα γινοτανε ποτε παρασκευη κ 13!ειναι γνωστο οτι ειναι προληπτικος

Γι΄αυτό και τότε που δεν έσπαγε η σαμπάνια (θεωρείται γρουσουζιά) από τα χεράκια της Βανδή, ο ίδιος είχε πάρει ανάποδες, απ' ότι μου έχει αναφέρει φίλος στην τότε Άττικα ;) Sorry για το off.

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα πάντως.......

Αν είναι δυνατόν να έχουμε 2010 και να πιστεύει κόσμος σε τέτοια πράγματα, σαν κάτι άλλους που δεν παντρεύονται σε δίσεκτο

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου vastravoud εσύ καλά τα λες, κι εγώ μαζί σου. :)

Εκ των πραγμάτων όμως και του μέχρι τώρα αποτελέσματος, τι ??? Άντε τώρα εσύ να εξηγήσεις στον κάθε προληπτικό ότι η "μη αναμενόμενη επιτυχία" (για να το εκφράσω ευγενώς) μίας καινούργιας επιχειρηματικής δραστηριότητας, δεν οφείλεται στο ότι αυτή εγκαινειάσθει κάποια 13τη κάποιου μηνός !!!

Είναι το ίδιο σαν να προσπαθείς να πείσεις τον ...διάσημο προληπτικό Γιάννη Ιωαννίδη, ότι ο Θρύλος δεν έχασε το Πανευρωπαικό από την Μπανταλόνα (το '93 ή το '94 ήτο ???) λόγω του ότι την προηγούμενη ημέρα από τον τελικό είχε δει μια μαυρη γάτα έξω από το ξενοδοχείο όπου και διέμενε η αποστολή !!! :D

Υ.Γ. Μήπως να ανοίξουμε ένα καινούργιο thread υπό τον τίτλο ..."Ακτοπλοία και προλήψεις" ??? :D:p:D

Link to comment
Share on other sites

ας προσθεσει το κοκκινο στο δρομολογιο του και την σαντορινη για να αυξησει τημ κινηση του!(κατα την γνωμη μου θα ειναι καλη κινηση)

Edited by proud_ionian
move post
Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε και τι λένε οι Ηρακλειώτες για τα σενάρια προσέγγισης μεταξύ ΑΤΤΙΚΑ και ΜΙΝΟΑΝ. Εννοείται ότι δεν μαθαίνουμε τίποτε καινούριο...αλλά νομίζω ότι έχει σημασία ότι αυτά γίνονται πρωτοσέλιδο στο Ηράκλειο...και μάλιστα στην μεγαλύτερη εφημερίδα της Κρήτης.

1h090310.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το πουλακι που μου το ειχε σφυριξει κατι ηξερε παραπανω..για να δουμε παντως!

Θα εχουμε δλδ ανταλλαγη γραμμων και πλοιων με λιγα λογια αν καταλαβα καλα.Ο βγεννοπουλος θα παραχωρησει την Ανκονα και τα σουπερφαστ πλην του sf i kai sf ii και ο Grimaldi το ηρακλειο με τα παλατια.

θα προτιμουσα και τα δυο ονοματα να εμεναν σε ελληνικα χερια αλλα εφοσον δεν γινεται θα ηθελα να βλεπω τουλαχιστον το brand name των μινωικων για παρα πολλα χρονια ακομα στην Ελλαδα!

Link to comment
Share on other sites

Έχετε φαγωθεί σώνει και καλά οτι οι μινωικές θα φύγουν απο το Ηράκλειο. Νομίζετε οτι θα παρατήσουν τόσο εύκολα την ιστορική τους έδρα? Ήμαρτον πια.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε φαγωθεί σώνει και καλά οτι οι μινωικές θα φύγουν απο το Ηράκλειο. Νομίζετε οτι θα παρατήσουν τόσο εύκολα την ιστορική τους έδρα? Ήμαρτον πια.

Δεν ειπαμε οτι θα φυγει απο την κρητη η μινοαν.απλα θα αλλαξει αφεντικο και ισως και χρωμα.

Ενα ξερω εγω,καπνος χωρις φωτια δεν υπαρχει...

Ωραιο ονοματακι θα ηταν αυτο που λεει ο Neptune

Link to comment
Share on other sites

πιο πολυ μ αρεσει εμενα το brandname highspeed παρα Superfast..Για να δουυμε τι θα γινει λοιπον με ολα αυτα που ακουγονται!!

παντως για να αναφερθω λιγο σε προηγουμενο ποστ οι επιβατες δεν ξερω κατα ποσο κοιτανε την εταιρια αλλα την ταχυτητα!!Εγω πχ αυτο που θα κοιταξω πρωτα ειναι πιο ειναι πιο γρηγορο και με αυτο θα παω!!ειδικα για τους φοιτητες νομιζω η ταχυτητα ειναι το πιο σημαντικο κριτηριο

Link to comment
Share on other sites

...ειδικα για τους φοιτητες νομιζω η ταχυτητα ειναι το πιο σημαντικο κριτηριο....

Ειδικά όποιος εμπιστευθεί αυτήν την ομάδα επιβατών, έχει να βγάλει πολλά λεφτά [(με όλη μου την αγάπη στα παιδιά (μας)].

Link to comment
Share on other sites

Χθες εκλεισε 1 χρονο παρουσιας στην γραμμη το ΣΦ και ημουν μεσα!!(οποτε και το εισιτηριο θεωρειται συλλεκτικο!)Βγηκε πανυγηρικη ανακοινωση απτα μεγαφωνα του πλοιου και κερνουσαν αφθονη τσικουδια στα μπαρ του πλοιου!!Εμεις θα ευχηθουμε και στα 100 και παντα κερδισμενος ο επιβατης!!

Παντως για τα επετειακα κατεβασε απο πειραια 130 ιχ 62 φορτηγα και 680 επιβατες!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα μου φαινονται αυτα τα νουμερα σε ολες τις κατηγοριες κι αν συγκρινουμε με αλλες φορες,πιστευω πως τα παει καλυτερα απο παλιοτερα(μπορει βεβαια κ να ετυχε).Παντως προσωπικα θεωρω πως και οι 3 εταιριες ματωνουν αυτη την στιγμη,αλλη λιγοτερο αλλη περισσοτερο.Να δουμε τι θα γινει κ με το φημολογουμενο deal.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα Σάββατο το κόκκινο έκανε κανονικά δρομολόγιο. Μάλλον λόγω της έναρξης των σχολικών εκδρομών πιστεύω. Πάντως το επόμενο Σάββατο Δε θα γίνει δρομολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

Για να είχαν σήμερα Σάββατο εκδρομή μου φαίνεται χλωμό, αλλά μήπως έγινε λόγω της απεργίας της Πέμπτης; Λέω εγώ τώρα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...