Jump to content
Shipfriends

Flyingcat 3 (IMO 9177442)


George

Recommended Posts

Ταξίδι με το πλοιο από Τηνο για Ραφηνα την Κυριακή που μας πέρασε το πλοιο, ηταν πίτα από κόσμο , σε αντίθεση  με το Sifnos που ήταν μισογεμάτο όπως μου είπε γνωστός μου , το πλοιο ήταν καθαρό και έδειχνε καλοσυντηρημενο βέβαια εντάξει έαν είσαι πάνω από 170 cm ίσως ταλαιπωρηθείς λιγάκι , το πλοιο ταξίδευε από 32 kn - 34 kn μιας και από όσο μου είπαν τα δρομολόγια είναι αρκετα χαλαρα καθώς και δεν υπάρχουν καθυστερήσεις , η νέα ώρα αναχώρησης 13:30 μαζεύει περισσότερο κόσμο σε σχέση με την προηγούμενη 12:55 γενικότερα άκουσα πολύ θετικά σχόλια  για το πλοιο , από όσο μου είπαν μάλλον η δρομολόγηση του θα παραταθεί μέχρι τέλη Σεπτέμβρη λόγω της αυξημένης κίνησης ειδικά τα ΠΣΚ ,από τα καλύτερα ταχύπλοα της κατηγορίας του αυτό και το FC4. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 333
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ας το δούμε στη Μύκονο μια καθημερινή γύρω στις 12:30 και ενώ μόλις έχει φτάσει από Νάξο. Πολύ χαίρομαι που πάει καλά αυτές τις μέρες αλλά εκεί στην αττικα πρέπει να σκεφτούν τι θα κάνουν του χρόνου με το ταχύπλοο γιατί δεν μπορούν να περιμένουν πάλι να χαλάσει ο ανταγωνισμός για να γεμίσει.

Link to comment
Share on other sites

On 9/13/2022 at 12:15 AM, cyclades_shipping said:

Ταπό όσο μου είπαν μάλλον η δρομολόγηση του θα παραταθεί μέχρι τέλη Σεπτέμβρη λόγω της αυξημένης κίνησης ειδικά τα ΠΣΚ

Έτσι και έγινε. Παράταση μέχρι 25 Σεπτεμβρίου με δρομολόγια ανεβασμένα στο σύστημα κρατήσεων

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Στα θεματα του σας βλεπουμε οτι :  ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΩΝ Ε/Γ-K/T-Σ/Χ FLYING CAT 3 ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ ΡΑΦΗΝΑ ΤΗΝΟ-ΜΥΚΟΝΟ-ΝΑΞΟ ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΑΠΟ 27-05-2023 ΕΩΣ 01-10-2023 

Αρα θα ξανα προσπαθησει να μπει Ραφηνα ;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 3 weeks later...

Και πρώτα ο Θεός 01/06/23 ξεκινάει καθημερίνα δρομολόγια από Ραφήνα για Τήνο - Μύκονο και Νάξο εκτός από Παρασκευές και Κυριακές που θα έχει διπλά δρομολόγια μέχρι Μύκονο και πίσω (χωρίς Νάξο)

Edited by proud_ionian
quote
Link to comment
Share on other sites

Το πρωινό παραμένει 7:45 και το απογευματινό (Παρασκευή & Κυριακή) 17:00 από Ραφήνα. Να δούμε αν θα συμφέρει την εταιρεία να κρατήσει το απογευματινό ή θα κοπεί όπως πέρυσι. Πιστεύω αργεί πολύ η εταιρεία να ανοίξει τα πλάνα της και στο τέλος παίρνει ότι περισσεύει από τους υπόλοιπους. Συν του ότι ο κόσμος το φοβάται με τον καιρό (για όσους ξέρουν). 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Πετάει φέτος το ταχύπλοο καθημερινά δεν πεφτει  η ταχύτητα του σχεδόν ποτε κατω από 37kn οπως και του Flyingcat 4 επίσης.Μετα από το Worldchampion θεωρώ ότι είναι αυτήν τη στιγμη είναι τα πιο γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ταξιδεύω αυτή τη στιγμή με το πλοιο,πραγματικά για ακόμα μια φορά,προσφέρει καλο και γρήγορο ταξίδι,το πλοιο είναι σχεδόν γεμάτο μόνο Business έχει κάποια κενά καθίσματα,το μόνο που θα μπορούσε να βελτιωθεί λίγο είναι το εσωτερικό,όχι ότι είναι πολύ αβολο,απλά θα ήταν καλο να γίνει  λίγο πιο μοντέρνο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ναι, κάτι γίνεται πάλι με το ένα jet όπως πέρσι. Χτες η ταχύτητά του δεν πήγε πάνω από 35. Σήμερα θα έβλεπαν τι συμβαίνει, γι'αυτό δεν έκανε το δρομολόγιο. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...