Jump to content
Shipfriends

Horizon (IMO 7203637)


Recommended Posts

Τη δευτερα ο βαπορας εκανε ξανα ταξιδι στη γνωριμη γραμμη του μετα απο πολυ καιρο! :) Το ιδιο και αποψε,βεβαια στο συστημα τουλαχιστον δεν τον εμφανιζει για καμια απο τις επομενες μερες.Θα περιοριστει στα 2 πηγαινε-ελα συνολικα για ξεμουδιασμα? :ph34r:

malon logo tis zimias tou BARI (ventouris|) vgike gia ena mikro ksemoudiasma

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Ναι ειναι αληθεια.Αναφερεται και σε mail που μου εστειλε η εταιρεια.Κι αναρωτιομουν κι εγω ποιο ειναι αυτο το Horizon που δεν ειναι και blue. :lol:

 

EUROPEAN SEAWAYS INC" announces that for the summer period of 2014 the line ITALY (Bari) - GREECE (Corfu / Igoumenitsa / Cephalonia / Zante) will be served by the vessel "HORIZON" 

The schedules are now open for reservations.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα, Χρόνια Πολλά σε όλους.

 

Δεν είναι άσχημο καράβι, αλλά διαπιστώνοντας ότι είναι παλαιότερο των ...πάλαι ποτέ ΚΑΝΤΙΑ, ΡΕΘΥΜΝΟΝ και του αγαπημένου μου ΚΡΗΤΗ, από τη μια χαίρομαι που ταξιδεύει ακόμα αλλά από την αλλη αναρωτιέμαι ποιός ήταν τελικά ο λόγος που νεότερά του πλοία έχουν διαλυθεί εδώ και 10 χρόνια! Και επειδή μιλούσα τότε με κααταξιωμένους αρχιπλοιάρχους κλπ της κραταιάς τότε Hellenic Seaways (μάλλον της εταιρείας που κακήν κακώς αντικατέστησε την MFD, ξέρουμε πότε), καταθέτω την απογοήτευσή μου ακούγοντας το μένος τους να σταλεί σε διαλυτήριο το ΚΡΗΤΗ του 1973 (τότε Express Aris), ηλικίας τότε 30 ετών, χωρίς δεύτερη συζήτηση.

Edited by proud_ionian
quote
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

τελικα τεινω να πιστεψω οτι το μετονομασαν για να μην μπερδευονται στη ζακυνθο, σε ποιο ιονις θα μπουν για να πανε brindisi. :P

 

καμαρωστε το την τριτη το απογευμα, ενω φευγει με λιγη καθυστερα απο ζαντε για πανω.

 

gallery_1817_1288_186037.jpg

 

 

ΥΓ: περιμενα και το Λαρξ B) , αλλα μου την εκανε

Link to comment
Share on other sites

Ταξίδεψα χτες από Μπάρι προς Κέρκυρα μπορώ να πω ότι έχουνε γίνει αρκετές αλλαγές στο εσωτερικό του, μοκέτες-μπαρ εξωτερικό μου κάνανε καλή εντύπωση συν οτι το πλοίο έφτασε τριάντα λεπτά νωρίτερα. Επίσης εντύπωση μου έκανε το πολύ δυνατό a/c.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...