Jump to content
Shipfriends

Νήσος Ρόδος (IMO 8704406)


Recommended Posts

Και εγω πιστευω οτι μια χαρα θα πανε ολα.Αλλωστε το προβλημα με το βυθισμα(αυτο ειναι το κουσουρι με της Χιου το λιμανι 1,2,3)'λυνεται' με το γεγονος οτι το πλοιο δεν θα παρει ποτε 2 γκαραζ φορτηγα/οχηματα για πιασει το μεγιστο βυθισμα του.Το ιδιο συνεβαινε και με τα ΚΡΗΤΗ/ΑΡΙΑΔΝΗ που εμπαιναν στο λιμανι σχεδον ξεφορτωτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

.μαλλον το ΡΟΔΟΣ εχει σοβαρο προβαδισμα για να φυγει πρωτο.....

Το Ροδος ειναι "με τη μια προπελα" ετοιμο...

Αν ισχυουν αυτα,ειμαι πολυ περιεργος να δω σε ποια γραμμη της Ιταλιας θα δουλεψει αυτη η υπεροχη μετασκευη :rolleyes: με τις 68 καμπινες :confused:

Link to comment
Share on other sites

Guest cpt theologos p

ΜΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΜΟΥ ΤΟ NISSOS RODOS ΠΟΥΛΙΕΤΕ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΚΗ CIN ΠΟΥ ΕΚΕΙ ΠΗΓΑΝΕ ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΒΑΠΟΡΙΑ ΜΑΣ ΤΟ OLYMPIA PALACE KAI TO EUROPA ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΠΟΡΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ARIADNE ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ

ΑΝ ΤΑ ΕΜΑΘΑ ΣΩΣΤΑ?

Edited by proud_ionian
2 σε 1
Link to comment
Share on other sites

@ cpt theologos p

και το Ροδος και η Αριαδνη για εκει προοριζονται...

Πολυ σωστα τα εμαθες :ph34r:

Edited by proud_ionian
2 σε 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Κι εκεί που λένε όλοι ότι το πλοίο προορίζεται για CIN, εγώ θα πώ ότι κάτι Τούρκοι εθεάθησαν στην HSW και συνομιλούσαν με τον Mr. ΙΣΒ για γραμμή-έκπληξη και μάλιστα είναι μια ανάσα πρίν τη συμφωνία!! Μάλιστα στη συνάντηση αυτή, συμμετείχε και γνωστός παραδοσιακός εφοπλιστής που κάποτε είχε και επιβατηγά :ph34r:

Νεότερα προσεχώς.....

Link to comment
Share on other sites

Ακουσα θα ναυλωθει καπου για την μεσογειο αλλα που συγκεκριμενα δεν εμαθα.....ξερεις καποιος τον τοπο ακι τον χρονο που θα ξεκινησει??

Edited by proud_ionian
quote
Link to comment
Share on other sites

Όπως είχα ξαναπεί τον 15Αύγουστο, Τούρκοι το ναυλώσαν για 1 χρόνο με option άλλα 2, για την γραμμή που μας αναφέρει και ο hlektrologos. Τώρα αν είναι οι ίδιοι που λέγαμε και για το Πηνελόπη, θα φανεί! Καλό του ταξίδι και στο πληρωμά του που απόψε το βράδυ αναχωρεί!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...