Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

Το πλοιο εχει βγει για δοκιμαστικο στο Σαρωνικο

 

Παναγία μου, τι ώρα είχε βγεί για δοκιμαστικό την Παρασκευή; (ερωτώ επειδή ένα (?) φωτισμένο κίτρινο φουγάρο στις 04:30 στις Φλέβες, δύσκολα μου φαίνεται να ήταν το BS από Ηράκλειο).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 927
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Τα φουγάρα του Blue Horizon απ ότι θυμάμαι, από μακριά στο μαύρο σκοτάδι δεν φαίνονται σχεδόν καθόλου (φωτίζονται μόνο από 2 ασθενείς προβολέις στη βάση που το φώς τους χάνεται στα φώτα καταστρώματος), ενώ το φουγάρο του BS1 φωτίζεται πολύ καλά. Έχω δει το Γιαπωνέζο πολλές φορές από τον Καράβολα στην παραλιακή στο Ηράκλειο όταν φεύγει, είναι σαν μια γραμμή με πορτοκαλί φώτα που "κόβεται" εκεί που είναι τα φουγάρα.

Link to comment
Share on other sites

...στην παραλιακή στο Ηράκλειο όταν φεύγει, είναι σαν μια γραμμή με πορτοκαλί φώτα που "κόβεται" εκεί που είναι τα φουγάρα.

 

Έτσια ακριβώς φαίνεται και από την Λεωφόρο Ποσειδώνος, αλλά 04:30 να είχε μπεί στον διαχωρισμό το BS1 ερχόμενο από το Ηράκλειο; Τί έπαθε κι' έτρεχε;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Η πλωράκλα, ενώ δένει επιστρέφοντας απο Αμοργό. Αφίχθη 18.30 δηλαδή μισή ώρα νωρίτερα απο την προγραμματισμένη ;)

 

gallery_8438_468_521641.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Εδω και ημερες κανουν μινιαρισματα στη δεξια μπαντα του πλοιου!! Σχεδον ολη μπλε επιφανεια μετα το Blue Star Ferries ειναι καλυμενη με μινιο!!! Και χθες με γερανο απο τη στερια κανανε αλλαγες στα σωστικα μεσα του πλοιου

Link to comment
Share on other sites

Έχουν ξεκινήσει εδω και ενα μήνα ... Αρχικά απο πλωρα .. Και σιγά σιγά φτάσανε πρύμμα.. Μάλιστα μια μέρα ηταν ψιλό σβησμένο και το όνομα και το σχολίαζε ενας ψαρας εκεί λέγοντας τα γνωστά κουφά που φαντάζεται ο καθένας

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Το Κρητη Ι αντικαθιστα για ενα δρομολογιο το Blue Horizon στη γραμμη του Ηρακλειου

Προς τι το διάλλειμμα? Όπως λέτε και παραπάνω επιβεβαιωνω οτι στις αρχες του μήνα ήθελε πολύ δουλειά στο ανοιχτό κατάστρωμα μιας και είχαν ξαναεμφανιστεί οι "κρατήρες" αλλα νομίζω αυτό γίνεται και στο διάστημα ξεκούρασης οποτε μήπως έχουμε κάτι μηχανικό ?

Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμαστικό βγήκε μέχρι τα ανοιχτά του Πόρου και επιστρέφει στον Πειραιά. Χτύπησε 21,5 για αρκετή ώρα! 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Ο καιρός ήταν πάρα πολύ άσχημος πριν λίγο και πιθανόν να πάει πιο αργά προκειμένου να μην ταλαιπωρηθούν όσοι ταξιδεύουν μετά την απεργία...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...