Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 635
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Όπως βλέπουμε από την συγκεκριμένη φωτογραφία από το Group του Παντελή Φύσσα στο FB , φαίνεται να τελείωσαν τα σενάρια περί "bluestarισμού" του Αστερίων 2 .. 

FB_IMG_1686295412130.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 5/7/2023 at 9:18 PM, SuperRunner said:

Επόμενη φορεσιά του ποια θα είναι, Blue Star ή ΗELLENIC;

 

On 5/7/2023 at 9:53 PM, Kaptennemo said:

Τα δυο αυτά πλοία είναι μια ένα επίπεδο καλύτερα από ότι είναι το Αστεριων, επίσης το πλοίο επισήμως είναι στο operation της Blue star , επομένως αν αλλάξει φορεσιά αυτή θα είναι σε μπλε χρώμα 

 

On 4/11/2023 at 1:03 PM, Kaptennemo said:

Με την επερχόμενη επισκευή , το βαπόρι κατά πάσα πιθανότητα θα βαφτεί στα μπλε

 

On 4/11/2023 at 1:26 PM, Strofalos said:

Μήπως, εκτός από την μπλε φορεσιά, αλλάξει και όνομα?? 

 

On 4/11/2023 at 3:45 PM, nomikos said:

Αν βαφτεί στα μπλε θα το προορίζουν για Αιγαίο.

Σίγουρα δεν υπήρξαν φήμες ?

Link to comment
Share on other sites

Πρακτικα μονο ο kaptenemo ειπε οτι μπορει να βαφτει μπλε.Ολα τα υπολοιπα ηταν κουβεντες και εικασιες πανω σε αυτο 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα  την πληροφορία ότι κατά πάσα πιθανότητα θα άλλαζε χρώματα και να είστε σίγουροι ότι η πηγή μου δεν ήταν ούτε κάποιος «καραβολάτρης» που κάτι άκουσε στο λιμάνι , ούτε κάποιος εργαζόμενος του ντόκου( τυχαίο παράδειγμα για να μην παρεξηγηθώ ) . Από εκεί και πέρα σχολιάστε όπως θέλετε 

Link to comment
Share on other sites

@Kaptennemo για να μην παρεξηγηθω ,δεν ειπα οτι το εβγαλες απο το κεφαλι σου.Προαφνως και καποια πληροφορια ειχες.Απο κει και περα ομως μονο η δικη σου αναφορα υπηρχε.Ολα τα υπολοιπα ομως ηταν κουβεντες και θεωριες πανω στη δικη σου πληροφορια 

Link to comment
Share on other sites

Με τόσο κακη φήμη που ακολουθεί το πλοίο λογικο. Οι συνεχόμενες καθυστερήσεις, το δυστύχημα τώρα, και σε συνδιασμο με την παλαιότητα του πλοίου, δεν νομίζω ότι η Blue θα το ήθελε στον στολο της.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, proud_ionian said:

Πότε φεύγει για εδώ;

15/6 φαίνεται να επιστρέφει,οποτε λογικα την επόμενη εβδομαδα

Edited by proud_ionian
long quote short
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, polmyt said:

@Kaptennemo για να μην παρεξηγηθω ,δεν ειπα οτι το εβγαλες απο το κεφαλι σου.Προαφνως και καποια πληροφορια ειχες.Απο κει και περα ομως μονο η δικη σου αναφορα υπηρχε.Ολα τα υπολοιπα ομως ηταν κουβεντες και θεωριες πανω στη δικη σου πληροφορια 

Προς θεού δεν εννοούσα κάτι για εσένα . Εγώ εύχομαι το πλοίο να ανταπεξέλθει στα «βαριά» σινιάλα  Που φοράει τώρα και όλα τα άλλα παρέρχονται . Μακάρι αυτή η επισκευή να το βοηθήσει όσο γίνεται 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Να πουμε οτι μετα την φετινη επισκευή, ο Terry δεν έχει δώσει δικαιώματα. Είναι συνεπέστατος στα δρομολόγιά του, ακόμη και την Πέμπτη, oπότε φτάνει Πάτρα στις 21.00 και φεύγει τα μεσάνυχτα.

Ταχύτητες 21+ και σε κάποιες περιπτώσεις τον έχω δει και με 22 για αρκετή ώρα (στο marinetraffic εννοείται).

Edited by proud_ionian
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 1/26/2022 at 7:23 PM, Panagia Ekatontapiliani said:

Ναύλωση είναι από την Attica. Εξάλλου το Αστεριών ΙΙ δεν ανήκει στην ΑΝΕΚ αλλά είναι ναυλωμένο.

25 minutes ago, marinerobar said:

 θα το αντικατασταθεί από κάποιο πλοίο της Ανεκ. Αστεριών;

Nα θυμίσουμε, ότι ο Terry δεν ανήκε ποτέ στην ΑΝΕΚ και εδώ και 19 μήνες δεν είναι ούτε υπό τη διαχείρισή της.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...