Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

παιζει παιζει :P

 

fast ferries andros on elefis drydock 070615 b

 

fast ferries andros on elefis drydock 070615 a

 

η αληθεια ειναι οτι του πανε τα νεα του χρωματα και το δειχνουν πιο φωτεινο

 

η ριγα απο αριστερα ειναι ακομη μπλε, αλλα ειναι θεμα χρονου να βαφτει και αυτη

 

@ valencay. αργα δεν ειναι 15 ιουλιου;

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω..το Κ.Λ. Ραφηνας τουλαχιστον, εκει το περιμενει..τωρα, 5 μερες πανω,5 κατω,θα δουμε....Μην ξεχαναμε οτι η τοποθετηση πτερυγιων θελει μετα τεσταρισματα κλπ...Βαλε και χαρτομανι απο Επιθεωρησεις κλπ...

Edited by proud_ionian
quote
Link to comment
Share on other sites

Για το τυπικό,να αναφέρω πως το πλοίο εκπέμπει ως Fast Ferries Andros απο τις δεξαμενες

Δεν ξέρω αν είχε ξαναδώσει σήμερα,αλλα εγω πρώτη φορά το είδα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η τοποθέτηση των stabilizer δεν είναι εύκολη υπόθεση. Αλλά πέρα από αυτή βγήκαν οι ελικοφόροι άξονες για επιθεώρηση από όσο γνωρίζω. Συν ότι έγινε αμμοβολή στο πλοίο από κάτω. Πάντως εάν πέσει σήμερα το βαπόρι δεν έπεσα έξω από τη αρχική μου πρόβλεψη ότι θα τελειώσει το δεξαμενισμό γύρω στις 29/6

 

Στις 19/6 ακατατορθωτο γιατι τοτε θα ειναι λογικα στη δεξαμενη για να βαλει τα stabilizers!!! Ενω για το 29/6 πιστευω οτι τοτε θα τελειωνει απο το δεξαμενισμο, οποτε στη Τηνο αδικα θα το περιμενετε τοτε!!

Link to comment
Share on other sites

Καλα η αμμοβολη και το βαψιμο δεν ειναι πανω απο 3-4 μερες. Δεν καθυστερησε γι αυτο. Πολυ βαβουρα τα stabilizer οντως, συν κατι παλιες αμαρτιες που βρεθηκαν

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς εννοείς ότι αλλάχτηκαν αρκετές λαμαρίνες στα ύφαλα του πλοίου? Το Fast Ferries Άνδρος αυτή την ώρα πέφτει από τη δεξαμενή στην Ελευσίνα και με τη βοήθεια ρυμουλκού θα έρθει κατά πάσα πιθανότητα στο Ν.Μ. Δραπετσώνας

Link to comment
Share on other sites

Μου φάνηκε από τον δρόμο πάνω που το είδα ότι κλείνει τα ανοίγματα του άνω γκαράζ.

 

 

οντως ετσι ειναι. τα σφραγιζουν

 

 

 

μαλλον καποια αλλη εργασια γινονταν και μας ξεγελασε. το πλοιο βγηκε και τα ανοιγματα ειναι κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...