Jump to content
Shipfriends

Recommended Posts

Μεγαλωνει σε μηκος η τσιμινιερα για να χωρεσουν,ο Ελυρος εχει 2 μηχανες αρα θελει λιγοτερο χωρο πανω κ αν κλεισεις τις περσιδες θα κανει πανι τοσο ψηλα αντι για τωρα που ειναι ανοικτες κ περναει απο μεσα ο αερας

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 655
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ισχύει. το είδα κι εγώ. και εδώ μπορούμε να δούμε και μια ολοκληρωμένη εικόνα του πώς είναι πλέον το πλοίο. 

προσωπικά δεν μπορώ να πω ότι μου φαίνεται άσχημο στα κόκκινα :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο φαίνεται με μονη ενσταση κατα την γνωμη μου οτι καποιο τμημα του φουγαρου ειτε οι γρίλιες  ειτε τα τοξα θα επρεπε να βαφτουν με ασπρο χρωμα.

Link to comment
Share on other sites

Το όνομα στην πλώρη αν δεν ανέβει το κόκκινο χρώμα πιο ψηλά είναι ότι πιο άστοχο έχουν κάνει. Το έχουν βάλει να ενώνεται με το άσπρο και ''χάνεται''.

Link to comment
Share on other sites

Οπωσδήποτε πρέπει στη γέφυρα το περίγραμμα των παραθύρων να βαφεί μαύρο ώστε να ταιριάζει με τη φιλοσοφία των superfast.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ας χαζέψουμε λίγο ακόμα το Superfast III καθώς εξωτερικά φαίνεται πλέον πως είναι σχεδόν έτοιμο. Πέρα από το όνομα που είπαμε ότι θα μπορούσε να είχε γραφτεί και καλύτερα, παρατηρώ από όταν έφυγαν οι σκαλωσιές από τον καθρέπτη του, πως και η κάτω γραμμή εκεί που πρέπει να κάνει καμπύλη δεξιά και αριστερά από τον καθρέπτη έχει γίνει λίγο πρόχειρα... Δεν ξέρω βέβαια μπορεί να είναι και η ιδέα μου, αλλά κοιτώντας αυτήν και την ακριβώς από πάνω βλέπω μια διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

On 3/15/2024 at 5:21 PM, kefalonia94 said:

Μετατέθηκε για 1 Απρίλη η επιστροφή του στην Πάτρα σύμφωνα με το σύστημα κρατήσεων.

Άλλες δύο εβδομάδες. Σίγουρα μέχρι τις 14.4 εκτός 

Edited by proud_ionian
Σωστή ημερομηνία
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Αρακλειανός said:

Ας χαζέψουμε λίγο ακόμα το Superfast III καθώς εξωτερικά φαίνεται πλέον πως είναι σχεδόν έτοιμο. Πέρα από το όνομα που είπαμε ότι θα μπορούσε να είχε γραφτεί και καλύτερα, παρατηρώ από όταν έφυγαν οι σκαλωσιές από τον καθρέπτη του, πως και η κάτω γραμμή εκεί που πρέπει να κάνει καμπύλη δεξιά και αριστερά από τον καθρέπτη έχει γίνει λίγο πρόχειρα... Δεν ξέρω βέβαια μπορεί να είναι και η ιδέα μου, αλλά κοιτώντας αυτήν και την ακριβώς από πάνω βλέπω μια διαφορά.

Ναι είναι στραβοχυμενη... Βέβαια και η πάνω γραμμή είναι λάθος (δες το σημείο τομής του καθρέφτη με τα πλαϊνά) απλώς στην πάνω υπάρχουν τα τζάμια που το σώζουν σαν καλο και συνεχές σημείο αναφοράς 

Link to comment
Share on other sites

Για να κάθετε τόσους μήνες το πλοίο είναι ενδεικτικό της καταστασης στην οποία βρισκόταν. Μακάρι να επιστρέψει ανανεωμένο.

Link to comment
Share on other sites

Ήταν κοινό μυστικό ότι και τα δύο fossen είχαν αφεθεί στο έλεος του Υψίστου.

Πολλά έχουν γραφτεί και πολλά άλλα που δεν γράφονται.

Αρκεί να διαβάσει κανείς τα θέματα των δύο πλοίων και των βλαβών τους, για να πάρει μια γεύση.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, έχουν γραφτεί εδώ και φόρα-παρτίδα αλλά και με τάκτ. Στην κατάσταση που ήταν η ΑΝΕΚ δεν περίμενε κανείς και κάτι διαφορετικό. Το θέμα είναι πως για μια ακόμη φορά γίνεται ξεκάθαρο το πόσο της πλάκας είναι οι ελεγκτικοί μηχανισμοί.

Link to comment
Share on other sites

Τους είχαν πιεί  το αίμα κανωνικα και όχι μόνο σε αυτά 

Υγ.Τι γίνεται τώρα τελευταία με το βάψιμο στα σινιάλα κτλπ πολλές ατέλειες και προχειρότητες 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αποδεικνύεται για ακόμη μια φορά η ποιότητα αυτών των πλοίων. Με άλλα πλοία θα είχαμε χοντρά παρατράγουδα ακόμα και αν δεν έλειψαν από το συγκεκριμένο. Απολαύστε τα γιατί δεν θα ξαναδούμε τέτοια καράβια στο κοντινό μέλλον, μόνο ro/ro και ryan air από εδώ και πέρα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω τις τελευταίες μέρες έχουμε ξεφύγει με τις υπερβολές. Το ότι οι νέες καταστάσεις στην Αδριατική καθιστούν ασύμφορη την εκμετάλλευση των πλοίων αυτών για το μεγαλύτερο διάστημα του χρόνου δεν σημαίνει ότι δεν μπορούν να τα εκμεταλλευτούν άλλου. Κρήτη/Δωδεκάνησα/ ΒΑ Αιγαίο, ακόμα και Παροναξία είδαμε να μετακομίζουν πλοία που ήρθαν για Αδριατική στην αρχή αλλά με τις συνθήκες μεταφέρθηκαν. Ας μην υπερβάλλουμε λοιπόν. 

Edited by polmyt
quote
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...