Jump to content
Shipfriends

Gemini (IMO 9000687)


Recommended Posts

Αν και δεν ξέρω πως είναι η κατάσταση του εσωτερικά, έχω την αίσθηση ότι το καράβι αυτό θα μπορούσε να τύχει καλύτερης μεταχείρισης και να αξιοποιηθεί κάπως καλύτερα από κάποια άλλη εταιρεία. Ας πούμε φανταστείτε το με τα σινιάλα της Louis... Προσωπική μου γνώμη...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καθαρά για αρχειακούς λόγους, ας δούμε τις κρουαζιέρες του Gemini για το 2009 όπως αυτές διαφημίζονταν στην Ισπανία. Στην πρώτη σελίδα το δρομολόγιο και οι λεζάντες, στην δεύτερη σελίδα ο χάρτης και οι τιμές. Η μπροσούρα είναι στα ισπανικά αλλα νομίζω πως το περιεχόμενο είναι κατανοητό. Οι κρουαζιέρες τιτλοφορούνται με το -τι πρωτότυπο:rolleyes:- "Θησαυροί της Μεσογείου". Tour operator η Quail Cruises

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 6 months later...

Gemini (IMO 9000687)

(1992, ex- Vision Star, Superstar Gemini, Crown Jewel)

Νεότερα για το GEMINI από το maritimematters.com

GEMINI Chartered

The 1992-built, 19,093 gross ton, 966 passenger GEMINI (ex CROWN JEWEL, CUNARD CROWN JEWEL, SUPERSTAR GEMINI, VISION STAR), was being prepped for a charter to take place mid-July to mid-August this year as workers’ accommodation at the London Olympics.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

6000 δολλάρια το κεφάλι για μια κρουαζιέρα Γκάνα - Βραζιλία (και αυτό για το παγκόσμιο κύπελλο), με τα εισιτήρια των αγώνων μέσα στο πακέτο. Για λογαριασμό της akwaaba cruises, η κρουαζιέρα θα διαρκέσει από τις 8 Ιουνίου μέχρι τις 12 Ιουλίου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Υπάρχει μια υποψία ότι τους δάγκωσαν τους επιβάτες, μιας και με αναχώρηση 08/06, το gemini βρίσκεται ακόμα στο Ηνωμένο Βασίλειο. Εκτός αν η εταιρεία ναύλωσε άλλο βαπόρι, αλλά ότι και να γίνει θα το μάθουμε τις προσεχείς ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Εν πλω για Besiktas το πλοίο! Σύμφωνα με το marinetraffic θα φτάσει στην γειτονική χώρα στις 18/12/2015. Οπότε να υποθέσουμε οτι όλες οι εργασίες για να ετοιμαστεί για την νέα σεζόν θα γίνουν στην Τουρκία;

Link to comment
Share on other sites

 

Κι εμένα εκεί πήγε το μυαλό μου αμέσως . Για να δούμε μήπως γίνει μέρος των εργασιών. Αλλά δεν είναι ότι προσθέτει και decks...

Edited by proud_ionian
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Στα μέρη μας αύριο το πρωι το πλοίο, μιας και ξεκίνησε απο την Κωνσταντινούπολη που είχε πάει για να πάρει πετρέλαια. Λογικα είτε Κερατσίνι θα πάει αν έχει χώρο πισω απο το Ρόδος ή στο λιμάνι

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα πάει στο μωλο της ΔΕΗ!! Γιατί προχθές είχα περάσει από το μωλο ο τελώνης είπε ότι περιμένουν ένα πλοίο του Λουη για δουλειές! Του λέω το Celestyal Nefeli?? Όχι μου λέει άλλο!! Και σκέφτομαι ότι είναι ακόμα με το παλιό όνομα!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πλέον το πλοίο έχει κάνει περιστροφή 180 μοιρών. Η πλώρη του κοιτάει τη πρύμη του του Νήσος Ρόδος. Είδα κάτι σωσιβιες λεμβους κλειστού τύπου έξω στο Πέραμα, που πιστεύω ότι πρέπει το Gemini

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...