Jump to content
Shipfriends

Superfast II (IMO 9458511)


Recommended Posts

Περιέργο πως,αλλα δεν το έχουμε το παπόρο στο Μπάρι.

Τρείς φωτογραφίες λοιπόν.

Μια καθώς είναι απ'εξω

Μια καθώς στρίβει για να μπεί

Και μια κάνοντας τη μανούβρα του με το AF Francesca απο πίσω

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Μιας που το Superfast II ανέβηκε δεξαμενή πάμε να δούμε ένα καινούργιο βίντεο με την Καλοκαιρίνη νυχτερινή αναχώρηση απο Ηγουμενίτσα για Μπάρι .

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 7 months later...
On 9/4/2021 at 2:33 AM, proud_ionian said:

απο τη νοτια εισοδο (συνηθως μπαινει με αναποδα απο το νοτιο παρκο)

αλλη μια ηλιολουστη αφιξη, απο τη νοτια εισοδο του νοτιου λιμανιου, σε ενα παραθυρο ηλιοφανειας.

 

Edited by proud_ionian
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
Just now, proud_ionian said:

Το πλοίο είνα ήδη δυόμισι μήνες εκτός δρομολογίων και σύμφωνα με το σύστημα κρατήσεων, θα επιστρέψει στα δρομολόγιά του τη Δευτέρα 15.5.

Εύλογα μπορεί να υποθέσει κανείς ότι το Superfast II, θα επιστρέψει στα δρομολόγιά του αρχές Αυγούστου

Link to comment
Share on other sites

Ρε Παναγία μου, η υψηλή σεζόν στην Ελλάδα είναι το καλοκαίρι, δεν είναι το Φεβρουάριο. Και θα έχεις μία μονάδα στόλου που για 2.5 μήνες καλοκαιρινούς δεν θα παράγει έσοδα. Πάντα όταν δεν παράγεις έσοδα έχεις χασούρα, όταν αυτό γίνεται καλοκαίρι τα διαφυγόντα κέρδη μεγαλώνουν. Γι αυτό μου φαίνεται περίεργο που δεν το έκαναν σε άλλη χρονική στιγμή μέσα στο χειμώνα ή δεν περιμένουν να το κάνουν από τον Οκτώβριο. 

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχήν τα δύο κόκκινα του Μπάρι διαθέτουν το λεγόμενο camping on board το οποίο είναι περιζήτητο τους καλοκαιρινούς μήνες, αρα ηδη υπάρχει εδώ η δεδομένη χασούρα. Αν υποτεθεί οτι το Αριάδνη θα έκανε κάποια συμπληρωματικά δρομολόγια στη γραμμή αυτή και σε συνδυασμό με τον πολύ μεγάλο αριθμό καθισμάτων εναντι του μικρού πρωτοκόλου που έχουν τα δύο κόκκινα, σίγουρα θα έβγαζαν πολλά φράγκα. Τελικά και εμένα μου φαίνεται ανεξήγητη η απουσία ενός πλοίου στην περίοδο που γίνεται σκοτωμός να βρείς θέση να ταξιδέψεις.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...