Jump to content
Shipfriends

Speed Cat 1 (IMO 8816053)


symi

Recommended Posts

  • Replies 315
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Αυτές τις ημέρες που έχουν ταυτόχρονη αναχώρηση με το Flying Cat 6, το Speed Cat 1 αναχωρεί πρώτο από το Πειραιά. Προφανώς στο Flying Cat 6 δεν βιαζονται να αναχωρήσουν για να μην υπάρξει προσπέραση εν πλω από το Speed Cat 1, που είναι πιο γρήγορο περίπου 3 κόμβους.

Link to comment
Share on other sites

Τη προηγούμενη εβδομάδα είχε ανακοινώσει με τα δρομολόγια του 3ημερου που την Καθαρή Δευτέρα είχε διπλό δρομολόγιο για Υδρα Σπέτσες με προσέγγιση στην επιστροφή και στο Πόρο. Το δεύτερο δρομολόγιο ήταν στις 14:00 από το Πειραιά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Με αυτογκόλ από τα αποδυτήρια ξεκινάει στα νέα νερά λοιπόν ή απλώς μια ατυχία;

Στο επικοινωνιακό κομμάτι: η βλάβη έπαιξε ακόμα και σε ΑΜΠΕ και μεγάλα sites (κάτι που δεν συνέβαινε γενικά με αντίστοιχα προβλήματα ανταγωνιστικής εταιρείας), έπαιξε στα τοπικά και η εταιρεία ούτε μία ανακοίνωση για τη διακοπή των δρομολογίων. Ούτε στο site, oύτε στο FB.

Χρειάζεται πολλή προσοχή για να μη χαθεί το παιχνίδι από τη αρχή...

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε λοιπόν:
° αφαίρεση όλων των δρομολογίων από το σύστημα

° κλειστό πρακτορείο χωρίς αναρτημένα δρομολόγια

° καμμία ανακοίνωση της εταιρείας

° έχουν αφαιρεθεί τα δρομολόγια από το site

 

Σκούρα τα πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

Εμαθα πως ναι μεν ειναι προβληματισμενοι απο οτι τους συνέβη,αλλα θα γυρισει.

Σίγουρα οι ιδιοκτήτες θα χ$#σουν ενα δυο άτομα συγκεκριμενα

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι εχει παθει,και μακαρι να επανελθει συντομα, αλλα αν δεις στο παρελθον οσες ζημιες παθαινε ή που το κρατουσαν εκτος αρκετο καιρο ή που δεν ξαναταξιδευε

Προσωπικα δεν μου κανει εντυπωση

Link to comment
Share on other sites

Η σελίδα λειτουργεί κανονικά. Βέβαια μια ανακοίνωση θα έπρεπε να είχαν βγάλει να πουν κάτι ότι λόγω βλάβης θα μείνει για λίγο καιρό ανεκτέλεστα τα δρομολόγια. Η ζημιά πρέπει να είναι στη δεξιά μηχανή στο Speed Cat 1 εάν κρίνω χθες που είδα να είχαν σηκώσει το παραπέτο πρύμα δεξιά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι εχει παθει,και μακαρι να επανελθει συντομα, αλλα αν δεις στο παρελθον οσες ζημιες παθαινε ή που το κρατουσαν εκτος αρκετο καιρο ή που δεν ξαναταξιδευε

Προσωπικα δεν μου κανει εντυπωση

 

Ξέρω το ιστορικό βλαβών του. Περίμενα όμως ότι θα είχαν βγάλει άκρη με τις μηχανές. Ξεκινάς σε μια νέα περιοχή, ο κόσμος δεν ξέρει το ιστορικό, φρόντισε να μην σε "μάθει"..

Άραγε δεν υπάρχει λύση στα προβλήματα ή δεν υπάρχουν χρήματα για την κατάλληλη αντιμετώπιση;

Όντως P100 από το πρωί είναι on το site

Link to comment
Share on other sites

Μιλώντας σαν απλός παρατηρητής του θέματος και μη γνωρίζοντας  τίποτα παραπάνω από ότι διαβάζω εδώ μέσα:

 

Κάθε χρόνο η ίδια ακριβώς ιστορία, μαρσάρουμε μαρσάρουμε και στο τέλος τίποτα.

 

Άραγε δεν υπάρχει λύση στα προβλήματα ή δεν υπάρχουν χρήματα για την κατάλληλη αντιμετώπιση;

 

Αν είναι όντως έτσι τότε γιατί παιδεύονται? Ας το στείλουν στο καλό και να σταματήσουν να σπαταλάνε πλέον χρήματα. Εκτός και αν... :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τη σελίδα "Ακτοπλοϊκή Σύνδεση Ύδρας" στο FB, το πλοίο επισκευάζεται και περιμένει ανταλλακτικά. Επίσης θα περάσει επιθεώρηση γιατί πιθανότατα λήγουν χαρτιά σύντομα και θα περάσει τώρα για να μην ξαναβγεί εκτός

 

Προσπαθούν να προλάβει το Πάσχα πάντως.

 

Έχω ακούσει αλλά δεν έχω διασταυρώσει ότι έχει γίνει και κάποιο θέμα με τα εκδοτήρια στον Πειραιά.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...