Jump to content
Shipfriends

Κρήτη I (IMO 7814046)


Recommended Posts

Ας το δούμε πριν λίγες μέρες στον Ν.Μ.Δ. όπου παραμένει χωρίς καμία αλλαγή. Πάντως έχω πραγματικά την απορία να δω τι θέλει να το κάνει η Attica. Αφού σκοπεύει να συνεχίσει το αδερφάκι του και τώρα ετοιμάζει και το Πρέβελης, πιστεύω πως όλα είναι πιθανά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 503
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...

Έχει μπει συνεργείο ώστε να γίνει άντληση και καθαρισμός σε υπολείμματα καυσίμων και λιπαντικών.Το τελευταίο του ταξίδι είναι κοντά 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
48 minutes ago, SuperRunner said:

Εγώ λέω μη δούμε στο τέλος και το ΚΡΗΤΗ Ι να σαλπάρει

Έτσι όπως το πάει η Άττικα, στο τέλος θα μπει και αυτό στο κουρμπέτι... 

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω ποστ και αναφέρομαι σε φήμες το λέω,το ίδιο και όταν κάνω εικασίες,όταν αναφέρομαι στην γνώμη μου πάλι το λέω.Οταν κάτι το λέω καταφατικά το έχω δει με τα μάτια μου η μου το έχει μεταφέρει συνάδελφος 

Link to comment
Share on other sites

ας πουμε οτι σαλπαρει, ποιος θα θελει να ταξιδεψει με ενα βαπορι που μεχρι πριν δυο χρονια το ελεγε σκυλοπνιχτη. Εγω πιστευω οτι η μονη λυση για να καλυφθει το κενο (τουλαχιστον του 2) ειναι να ληξει επιτελους η ναυλωση του κυδων.

Link to comment
Share on other sites

Καλή περίπτωση αυτό και το αδελφό του να τα τσίμπαγε η Creta Cargo.

Όμως η Άττικα δε θα τα έδινε σε ανταγωνιστή της.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και να τα πούλαγε η αττικα, η Creta ουτοπικό να πάρει ένα από τα 2. Πολύ μεγάλο άνοιγμα και οικονομικά και λειτουργικα

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, nomikos said:

Καλή περίπτωση αυτό και το αδελφό του να τα τσίμπαγε η Creta Cargo.

Όμως η Άττικα δε θα τα έδινε σε ανταγωνιστή της.

Γιατι έχει όραμα η άττικα;

Εδω έδωσε ολόκληρη γραμμή στη seajet… 

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι αν της δώσει κάποιος 4-5 φορές την αξία του Κρήτη Ι, θα το δώσει.

Νομίζω όμως ότι έχουμε μπει σε πολύ βαθιά σεναριολογία.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, nellines said:

Εγω πιστευω οτι η μονη λυση για να καλυφθει το κενο (τουλαχιστον του 2) ειναι να ληξει επιτελους η ναυλωση του κυδων.

Ξέρεις πόσες φορές το'χω σκεφτεί κι εγώ πως η λύτρωση της Άττικα στο πλοίο που της λείπει από τις γραμμές της είναι η επιστροφή του Κύδωνα..? Αλλά δυσκολο εώς ακατόρθωτο να ξαναγυρίσει Ελλάδα. 

Αποκλείεται αυτά τα πλοία να αγοραστούν ξανά, και δη στην Ελλάδα..! Επόμενος προορισμός για τους Ιάπωνες μετά την Ελευσίνα θα είναι η Αλιάγα. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, nellines said:

ας πουμε οτι σαλπαρει, ποιος θα θελει να ταξιδεψει με ενα βαπορι που μεχρι πριν δυο χρονια το ελεγε σκυλοπνιχτη. Εγω πιστευω οτι η μονη λυση για να καλυφθει το κενο (τουλαχιστον του 2) ειναι να ληξει επιτελους η ναυλωση του κυδων.

Κανένας δεν είπε το ΚΡΗΤΗ Ι  σκυλοπνίχτη

Link to comment
Share on other sites

Ένα βίντεο από το σχετικά πρόσφατο παρελθόν του πλοίου.Μακαρι να το δούμε ξανά έτσι αν και είναι πάρα πολύ δύσκολο πλέον 

Link to comment
Share on other sites

ειναι του 1979 και κακοσυντηρημενο. εδω στο εξωτερικο τα καραβια πηγαινουν για σκραπ στα 30 - 35 χρονια 

17 hours ago, Strofalos said:

Ξέρεις πόσες φορές το'χω σκεφτεί κι εγώ πως η λύτρωση της Άττικα στο πλοίο που της λείπει από τις γραμμές της είναι η επιστροφή του Κύδωνα..? Αλλά δυσκολο εώς ακατόρθωτο να ξαναγυρίσει Ελλάδα. 

Αποκλείεται αυτά τα πλοία να αγοραστούν ξανά, και δη στην Ελλάδα..! Επόμενος προορισμός για τους Ιάπωνες μετά την Ελευσίνα θα είναι η Αλιάγα. 

Η και η ινδια για το 2 γιατι το λισσος που ηταν σε καλη κατασταση ( σχετικα ) καταφερε και πηγε μονο του μεχρι εκει, οπως και το ερωτοκριτος τ  ( το αδελφο του λατω)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποιο παναγια τινου το πλοιο του λιπουν τα βασικα ηλεκτρομηχανεσ και αλα ποσ να μην παρει κλισι

αφου απο την μια πλεβρα δεν τα εχει αυτα ποσ να μην παρει κλισι αυτο εννοω

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...