Jump to content
Shipfriends

Πανόραμα (IMO 8606044)


Recommended Posts

Σύμφωνα με το ikarystos το Πανοραμα και το Εύβοια Σταρ επιθεωρηθηκαν και πάλι από πλοιοκτητη, με το όνομα αυτού να παραμένει κρυφό. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σε συμφωνία για την πώληση του Πανόραμα όσο και του ομοσταύλου του Εύβοια Σταρ , προχώρησε η οικογένεια Καρνεση. Η επισημοποίηση της αναμένεται να γίνει στα τέλη του μήνα . 

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ακούσει κι εγώ αυτό, παιδιά!  Δεν ξέρω αν αληθεύει βέβαια...  Το λένε στο λιμάνι.  Λένε για τον Θέμη Καραμπέκο, ιδιοκτήτη της πρώην Seaspeed Ferries που είχε το ΟΛΥΜΠΟΣ.  Απ' ότι ακούγεται επίσης, το ΠΑΝΟΡΑΜΑ θα το πάρει απ' τη Ραφήνα και θα το βάλει στην Αίγινα.  Όσον αφορά το ΕΥΒΟΙΑ, θα μείνει μεν σε μας, πλην όμως σε συνεργασία με ένα άλλο πλοίο που δεν έχει ακουστεί ακόμη...  Από Οκτώβριο όλα αυτά όμως.  Το φετινό καλοκαίρι θα τρέξει όπως το ξέρουμε.  Για να δούμε...  Πράγματι θα έχει πολύ ενδιαφέρον.  🤪🤪

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ τα όσα  ακούγονται περί αγοράς των πλοίων από τον Καραμπεκο....Τώρα, το πως θα τα  διαχειριστεί ειναι μάλλον νωρίς να ξέρουμε....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κατά πάσα πιθανότητα το καλοκαίρι αυτό θα είναι το τελευταίο που πλοίου στην γραμμή....Είτε πουληθεί μαζί με το Εύβοια Σταρ είτε οχι,δεν είναι στις προθέσεις της τωρινής του ιδιοκτησίας να το κρατήσει στην γραμμή....

Link to comment
Share on other sites

Έχουν πουληθεί και τα δύο στον ίδιο αγοραστή...Θα μείνουν στη γραμμή μέχρι Οκτώβριο. Το Πανόραμα θα πάει αλλού, το Εύβοια το πιθανότερο θα παραμείνει.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...