Jump to content
Shipfriends

SMS Sagita (IMO 8705747)


Recommended Posts

Δεν ξερω κατα ποσο ειναι φημη,αλλα κατι ακουγεται και για το kogane maru αντι Osado!!Μην το περνετε τοις μετρητοις εννοειται!!απλα αναφερομαι σε κατι που ακουστηκε απο Ραφηνα μερια!!Αλλα ας το εχουμε και αυτο στα υποψην!!!

Link to comment
Share on other sites

Οτι μπορει να εχουμε εκπληξεις,μπορει οντως....ΑΛΛΑ, αν υπαρξουν ,θα ειναι προς το θετικοτερο.....Αυτα....

 

Η σποντα εχει πεσει παντως :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για δες που τελικα θα εχουμε θετικοτερες εξελιξεις. Αυτο που ολοι ξερουμε αλλα δεν το λεμε. Ανακοινωσεις απο Δευτερα

Link to comment
Share on other sites

Παντως , το νεοτευκτο καταμαραν που ναυπηγειται στην incat και θα αντικαταστήσει το KOGANE MARU θα ειναι ετοιμο το 2015 το νωριτερο - συμφωνα με αυτό εδω: http://www.incat.com.au/domino/incat/incatweb.nsf/v-print-friendly/51F756E21D3E6C50CA257C35000A5B21?OpenDocument

 

Και συνεπως δεν αποδεσμεύεται πιο πριν το kogane.... 

Link to comment
Share on other sites

Για δες που τελικα θα εχουμε θετικοτερες εξελιξεις. Αυτο που ολοι ξερουμε αλλα δεν το λεμε. Ανακοινωσεις απο Δευτερα

καμία εξέλιξη;;
Link to comment
Share on other sites

Ετσι φαινεται. Και παει για το νεοτερο το οποιο συμφωνα με γνωστο μου μπροκερ δε θα ειναι διαθεσιμο πριν το τελος Αυγουστου

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει λόγος που έγινε αυτο , αλλα ειναι σίγουρο οτι πωλήθηκε ;; Γιατι αλλα μου είπανε εμενα .. Παντως το πλοιο τη στιγμή που μιλάμε ειναι σε ναυπηγείο και περιμένει τη τύχη του

Link to comment
Share on other sites

αν εχω καταλαβει καλα, αγοραστηκε, μετονομαστηκε, πηγε στην κινα (εδω κολλα και το πληρωμα που πηγε) και εχει κλεισει το deal της μεταπωλησης (παλι στην ασια).

μεχρι εδω οκ. το τι θα κανει η εταιρεια απο εδω και περα θα φανει

Link to comment
Share on other sites

Το πλοιο παρεληφθη κανονικα και πηγε σε ναυπηγειο οπου θα παραδοθει στους νεους πλοιοκτητες που ειναι απο Ασια μερια. Και γω νομιζω πως εφοσον αγοραστει ο διαδοχος θα ειναι καλυτερη περιπτωση απο το Οσαντο

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...

Τιποτα δεν ειναι σιγουρο , γιατι από ότι ξέρω μπορει τυπικα να πωλειται αλλα χρημα απο τους αγοραστες δεν επεσε ακομη εδω και 3 μηνες σχεδον, οποτε μην αποκλειουμε και το ενδεχομενο να το δουμε στην Ελλάδα στο τελος.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Τι γινεται τελικα με τo osado maru ;; Εχει παραδοθει στους αγοραστες ;; Το ais το δειχνει σταθερο εδω και 5 μηνες στο ναυπηγείο της Κίνας με όνομα MARIA και σημαια Palau .

 

ΑΝ δεν εχει παραδοθει , και οι αγοραστες δεν εχουν να πληρωσουν , τοτε ποια διαδικασια μπορει να ακολουθηθεί ;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...