Jump to content
Shipfriends

Οι συνεχόμενες επιθέσεις σε εμπορικά πλοία από τους αντάρτες Houthi, ανοιχτά της Υεμένης || 19.11.23


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Εχει μπει ηδη σε ελληνικα υδατα και λογικα σημερα το βραδυ ή αυριο το πρωι θα ειναι στη Σαλαμινα

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. 

Με τι να πρωτογελάσουμε; 

- Με το γεγονός ότι ένα site βγάζει φόρα παρτίδα τα όποια προβλήματα και ελλείψεις των πλοίων του στόλου;; 

- Με το γεγονός ότι υπήρξαν στελέχη που ζήτησαν άμεσο επαναπατρισμό μετά το πρώτο "μπαμ";; 

Δηλαδή σε μια ένοπλη σύγκρουση με τους απέναντι οι συγκεκριμένοι τι θα έκαναν;;; 

 

Δε ξέρω αν είμαστε για γέλια ή για κλάματα, πραγματικά δε ξέρω... 

 

Υ.Γ.: προϋπόθεση ότι αληθεύουν όλες οι παραπάνω πληροφορίες και δεν είναι απλά clickbait άρθρο.. 

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια είναι. Ήλπιζα πως δεν θα έβγαιναν τα εν οίκω μη εν δήμο αλλά φευ... 

Αυτά έγιναν και ακόμα χειρότερα αλλά καλό είναι να μην επεκταθούμε περαιτέρω. Άμα τα βγάλει κανένας δημοσιογράφος στην φορά, τότε τα κουβεντιάζουμε. 

Link to comment
Share on other sites

Μην έχεις ελπίδα φίλε μου αργά η γρήγορα όλα θα βγουν και σε αυτό έχουν τεράστια ευθύνη και τα στελέχη που θα τα πουν με κάθε λεπτομέρεια. Για τα υπόλοιπα δεν θέλω να σχολιάσω κάτι γιατί δεν θα είμαι κόσμιος στις εκφράσεις μου. Φαντάζομαι έχεις μάθει και για αυτά που γίνονται για να μπορέσει να πάει η άλλη φρεγάτα στην αποστολή ε;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως επειδή νομίζω ότι ήδη τα ξέρουν αυτοί που δεν θα θέλαμε να τα ξέρουν, μήπως να το δούμε λίγο αλλιώς το πράγμα ?

Μήπως πρέπει η κοινωνία να μάθει ότι με πορδές δεν βάφονται αυγά ?

Οτι η άμυνα έχει κόστος ?

Οτι οι απέναντι δουλεύουν και δουλεύουν πολύ και αγαπάνε την χώρα τους ?

Οτι δεν μπορεί η χώρα να είναι μόνο δημόσιοι υπάλληλοι που αράζουν και βγαίνουν στην σύνταξη στα 50 και γκαρσόνια και ρουμ του λετ, αλλά και σοβαρές επιχειρήσεις οι οποίες θα πρέπει να έχουν και την στήριξη του κράτους, ειδικά όταν είναι υψηλής τεχνολογίας ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...