Jump to content
Shipfriends

Worldchampion Jet (ΙΜΟ 9216250)


.voyager

Recommended Posts

σχεδόν κάθε μέρα υπάρχει πρόβλημα με τα απόνερα των πλοίων στον Άγιο Στέφανο και τέτοιες αναφορές γίνονται εδώ και χρόνια . Τώρα ως προς την ταχύτητα που είχε το πλοίο κάποιος θα πρέπει να μας διαφωτίσει λίγο περισσότερο δεδομένου ότι η παραλία από το λιμάνι απέχει περίπου 800 μέτρα. Πόσο να πήγαινε πια ; 

Περισσότερο μου φαίνεται ότι η ευθύνη βαραίνει το λιμεναρχείο. Θα έπρεπε είτε να υποχρεώνονται σε χαμηλότερη ταχύτητα είτε σε διαφορετική πορεία

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Replies 533
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Δε το νομίζω..  Γιατί κανονικα έφυγε το champion jet 2 για το δρομολόγιο του παρόλο που πάει με 2 μηχανές! Παρόλα αυτα καλύτερα να έμπαινε στη θέση του το WCJ

Edited by HIGHSPEED 6
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι τα σχέδια κατασκευής για το World Champion Jet.
Στην Ιταλία αγόρασα τα σχέδια του Tera Jet από την Fincantieri, θα μπορούσε κάποιος να μου πει που να βρω τα αεροπλάνα WCJ;

Ευχαριστώ.

Edited by proud_ionian
it's all greek to me :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 8/17/2023 at 12:46 PM, ManzoScorpio said:

Χρειάζομαι τα σχέδια κατασκευής για το World Champion Jet.
Στην Ιταλία αγόρασα τα σχέδια του Tera Jet από την Fincantieri, θα μπορούσε κάποιος να μου πει που να βρω τα αεροπλάνα WCJ;

Ευχαριστώ.

Μπορεί κανείς να με βοηθήσει;
Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μονίμως καθυστερημένο στο δρομολόγιο προς Πειραια. Ούτε μια φορα δεν εχει φυγει στην ωρα του από κανενα νησί ολα τα χρόνια λειτουργίας του. Επίσης λαμβάνοντας υπόψη την ταχύτητα του πρέπει να το εκμεταλλευτούν και να πηγαινει μέχρι Ηράκλειο και επιστροφή προς πειραια απόγευμα

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και εχει φτάσει πολλές φορές στην ωρα του και κάποιες και νωρίτερα στον Πειραιά! Μη λεμε και οτι θελουμε.. καθυστερεί γιατί ειναι κάθε ημέρα με πρωτόκολλο το συγκεκριμένο.. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαβασες τι ειπα σωστα. Δεν ανέφερα καθολου την ΑΦΙΞΗ στον πειραια. Φυσικα εχει τεράστιες δυνατότητες και μπορεί να καλύπτει την καθυστέρηση. Μίλησα ομως για την αναχωρηση από νησια προς Πειραια που ποτε δεν είναι αυτη που δίνουν. Από Σύρο παίζει να μην εχει φυγει ούτε μια φορα 15:00 που δίνουν και το λεω με σιγουριά. Ακόμα και κάποιες μερες του Αυγούστου που το κάνανε 15:20 και 15:35 ούτε αυτα δεν τήρησε και παλι έφυγε αργότερα από αυτο. Το ιδιο και για αλλά νησια. Ποτε δεν φευγει όταν λενε. Και δεν λεω να φυγει ακριβως την ωρα που θα πουν. Έως 10 λεπτα καθυστέρηση θεωρείται στην ωρα του. Αλλά αυτο εχει μισάωρα και βαλε

Edited by proud_ionian
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Περσυ ειχε δεσει 1/10. Φετος συνεχιζει ακαθεκτο. Ειδικα από και προς Σαντορινη πρεπει να χει περιληπτικες Αυγουστου ακόμα απόντων των Superexpress, santorini palace, thunder.

Link to comment
Share on other sites

Ένα συγκλονιστικό ταχύπλοο απ’ όλες τις απόψεις!! Σταθερό παντα με υπερυψηλες ταχύτητες!! Νομίζω οτι WCJ και Highspeed 4 ειναι το απόλυτο δίδυμο στα ταχύπλοα στην Ελλάδα.. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Στην Ναξο στις 9/10/23 περιμένει την επιβίβαση των ταξιδιωτών για να πραγματοποιήσει Τ τελευταίο δρομολόγιο για την σεζόν. Είχε πολύ κόσμο λόγω εκλογών. Φωτογραφία πάνω από το "caldera vista".

received_1330018390969045.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...