Jump to content
Shipfriends

Ανακατατάξεις Πλοιάρχων


Recommended Posts

  • Replies 4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Χθες μου φάνηκε ότι είδα άλλο πλοίαρχο να πηγαίνει ταξίδι με το Λισσος και όχι τον συνήθη ύποπτο δηλαδή Διαμαντή Παπαγεωργίου?? Νομίζω ότι ήταν ο Κώστας Φορτετσανακης, που ήταν πριν στον Ελ. Βενιζέλο και τώρα είχε βγει στο γραφείο.

Link to comment
Share on other sites

Αν όντως ισχύει (μιας και το θέτει ως ερώτημα) αυτό που μας λέει στο προηγούμενο ποστ ο Π100, καιρός ήταν να ξεκουραστεί και λίγο ο κάπταιν.

Αν δεν κάνω λάθος, είναι συνέχεια στα χειριστήρια από πέρυσι τον Απρίλιο ???

Διαμαντής Παπαγεωργίου στο Πρέβελης...
Link to comment
Share on other sites

Ενα ταξιδι εμεινε εξω λογω καποιου δικαστηριου. Απο εκεινα τα ωραια που κανουν στους πλοιαρχους επειδη καποιος πρεπει να την πληρωσει ;)

Link to comment
Share on other sites

Ο Στρατος Κανας τελικα πηρε τη θεση του Κωστα Φορτετσανακη στην πλοηγικη υπηρεσια και στο Αιολος Κεντερης ΙΙ εκπαιδευεται ο Κωστας Καψαλης

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου φάνηκε ότι είδα άλλο πλοίαρχο να πηγαίνει ταξίδι με το Λισσος και όχι τον συνήθη ύποπτο δηλαδή Διαμαντή Παπαγεωργίου?? Νομίζω ότι ήταν ο Κώστας Φορτετσανακης, που ήταν πριν στον Ελ. Βενιζέλο και τώρα είχε βγει στο γραφείο.
Άκουσα προχθές ότι ο καπτα-Φορτετσανάκης δεν θα πάει τελικά στην πλοηγική υπηρεσία, διότι θα πάρει τη θέση μεγαλοστελέχους μέσα στην ΑΝΕΚ.

Τελικά ο καπτα-Φορτετσανάκης που έχει πάει;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ο καπτα Κώστας παραιτήθηκε από την θέση που κέρδισε στην πλοηγική υπηρεσία και την θέση του πηρε ο καπτα Στράτος Κανάς ο οποίος ήταν ο πρώτος επιλαχών.

Ο καπτα Κώστας βγήκε στα γραφέια της ΑΝΕΚ κι ανέλαβε θέση στο τμήμα του operation.

Απλά πήγε για ένα δρομολόγιο στο ΛΙΣΣΟΣ προκειμένου να σκαντζάρει τον καπτα Διαμαντη ο οποίος έπρεπε να μείνει έξω για ένα δικαστήριο, από αυτά τα "καλά και τα "απολύτως" ¨απαραίτητα που ταλανίζουν σε τακτική βάση τους πλοιάρχους.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Kαμμία αλλαγή. Ο Μαν. Πετράκης μόνος στο Σ. Βέρα.

(Προς το παρών ή μόνιμα???)

Και όμως είναι ο Τάσος Μαθιουδης πλοίαρχος στο Sardinia Vera. Χθες που αναχώρησε το πλοίο από το Πειραιά αυτόν είδα να είναι στα χειριστήρια της αριστερής βαρδιολας.

Edited by Earl Granville
Link to comment
Share on other sites

Αμοιβαία σκάντζα πλοιάρχων μεταξύ Πρεβελης και Βιτσεντζος Κορνάρος.

Ο Βασίλης Πασχάλης ως πλοίαρχος στο Πρεβελης από το Βιτσεντζο Κορνάρο στη θέση του Δημήτρη Λαδά. Και ο Δημήτρη Λαδά ως πλοίαρχος στο Βιτσεντζο Κορνάρο από το Πρεβελης στη θέση του Βασίλη Πασχάλη.

Link to comment
Share on other sites

Και όμως είναι ο Τάσος Μαθιουδης πλοίαρχος στο Sardinia Vera. Χθες που αναχώρησε το πλοίο από το Πειραιά αυτόν είδα να είναι στα χειριστήρια της αριστερής βαρδιολας.

Στην δεξιά βαρδιόλα του πλοίου είδα τον Μ. Πετράκη σήμερα το πρωί.

Λέτε να μοίρασαν το πλοίο στην μέση?????:confused:

Edited by polmyt
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι μέσα και Μανώλης Πετρακης, μέχρι να διαπιστεύει ο Τάσος Μαθιουδης από την σημαία του πλοίου (Ιταλία):confused:. Αλλά ότι είναι μέσα Μαθιουδης είμαι σίγουρος γιατί τον είδα με τα μάτια μου;)

Link to comment
Share on other sites

Από την γέφυρά του πέρασαν πολλοί και καλοί αξιωματικοί όπως ο Δημήτρης Αντωνάκος.

Οπού ήταν πλοίαρχος στο Ανδρέας ΙΙ στη γραμμή Νεαπολη Κύθηρα. Και τώρα είναι πλοίαρχος στο μοτορσιπακι APPIA

Link to comment
Share on other sites

ΘΕΤΙΣ, μάλλον ο πλοίαρχος που βρήκε η ΑΝΕΣ για τον Άγιο Νεκτάριο Αίγινας, πρέπει να είναι ο Σταμάτης Μαρινάκης, που πριν ήταν στο Παναγία Αγιάσου (με χρόνια παρουσία στις παντόφλες του Σαρωνικού), στη θέση του Γιώργου Αντωνογλου.

Όντως το Άγιος Νεκτάριος Αίγινας ξεκίνησε τη Παρασκευή με καπετάνιο το Σταμάτη Μαρινακη, μαζί με το Γιώργο Αντωνογλου για το ξεκίνημα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν είναι μόνιμη η αλλαγή, αλλά ο νέος πλοίαρχος του Κεφαλονιά είναι ο Γεράσιμος Κατσαιτης.
προκειται για τον παλιο του υπαρχο και ως προσφατα πλοιαρχο του ιονιον πελαγος;:confused:
αυτος ειναι proud ionian!

ποιος ειναι στο ιονιον πελαγος;

Link to comment
Share on other sites

Ο Νίκος Σαμιώτης από το Speedrunner II ως πλοίαρχος στο Mega Jet.

Στο Αιολος Κεντερης ΙΙ ακουσα οτι πηγε ο Νικος Σαμιωτης απο το Speedrunner II.
Ο Νίκος ο Σαμιώτης όντως έχει φύγει από την AEGEAN SPEED LINES όμως στο Αίολος Κεντέρης ΙΙ δεν είναι

Στον Αίολο Κεντερη ΙΙ το ψάχναμε αλλά βρέθηκε στο Mega Jet.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...