Jump to content
Shipfriends

Eurochampion Jet (IMO 9294238)


George

Recommended Posts

Ακριβώς .

Συνεχιζει ως εξής η ανακοίνωση (δεν ειχα ανοιξει το word)

 

Quote

Καλωσορίσουμε λοιπόν το EuroChampion Jet, το υπερσύγχρονο ταχύπλοο που αναβαθμίζει την ελληνική ακτοπλοΐα και τον ελληνικό τουρισμό, προσφέροντας μεταφορικές υπηρεσίες υψηλού επιπέδου. Μέσα στις ερχόμενες εβδομάδες θα ανακοινωθούν τα επίσημα δρομολόγιά του για τη φετινή καλοκαιρινή περίοδο.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nick the Greek said:

Κάτσε ρε συ, το ότι πλαισιώσει = διπλώσει είναι δική σου ερμηνεία, η ανακοίνωση δε λέει κάτι τέτοιο. 

Ε ναι..προσωπικά αυτό κατάλαβα φωτογραφίζοντας τα εν λόγω δύο ταχύπλοα. Αν έλεγε γενικά "θα πλαισιώσει τα υπόλοιπα πλοία του στόλου μας" θα μου έδινε την εντύπωση πως θα δουλέψει φέτος "γενικά" σε γραμμή/γραμμές. Τεσπα, Κυριακή κοντή γιορτή.. Θα μάθουμε οσονούπω που θα το καμαρώσουμε. Κι εγώ για Πειραιά το βλέπω. Ραφήνα λίγο δυσκολο. 

Link to comment
Share on other sites

πιο πιθανό να διπλώσει το World στην θέση του CHJ 3 (δηλαδή) αφού είναι κράχτης(ειδικα απέναντι στο Thunder) και το Chj 3 με την σειρά του να κάνει του Tera.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως λογικά για να ταξιδέψει εσωτερικά θα ειναι σε καλή κατάσταση! Μηχανικά θεωρώ οτι θα δώσουν βάση για να αποδώσει τα μέγιστα ώστε ειδικά πρώτη χρονια να αποσπάσει εξαιρετικά σχόλια και η seajets ειναι μανούλα στο marketing και στη συντήρηση οταν θέλει ( εδω έκανε τα speedeunner να πηγαίνουν 3 μίλια πάνω απο την υπηρεσιακή τους επι Aegean speed lines )

Link to comment
Share on other sites

To Eurochampion Jet αναχώρησε πρίν λίγη ώρα απο το λιμάνι του Πειραιά για ένα μικρό δοκιμαστικό και αυτήν την στιγμή πηγαίνει στα Αμπελάκια Σαλαμίνας.

Edited by Thanos Skiathos
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο νεότερο σχετικά με τη φετινή δρομολόγηση του και τις εργασίες επισκευής/ αλλαγής χρωμάτων / προσθήκη καταπέλτη έχουμε ; 

Link to comment
Share on other sites

Ήφτασε και έδεσε στο Αμπελάκι το Ευρωπρωταθλητότζετο😀, το περασμένο Σάββατο το μεσημέρι που το φωτογράφισα ούτε φαινόταν, ούτε ακουγόταν να συμβαίνει κάτι επί του πλοίου. Αυτό όμως δεν σημαίνει κάτι, κι εγώ πιστεύω θα το δούμε στο Αιγαίο το ερχόμενο καλοκαίρι. Και επειδή όπως είπε κάποιος φίλος νωρίτερα, φέτος είναι και η επέτειος των 20 ετών από την κατάκτηση του Euro 2004, και προφανώς υπάρχει η σύνδεση στην ονοματοδοσία του πλοίου, εγώ να κάνω την πρόβλεψη -ή τέλος πάντων να ρίξω την ιδέα- τα εγκαίνια του πλοίου να γίνουν από μέλος της ομάδας εκείνης. Κι επειδή στον Πειραιά είμαστε, κανένας Στέλιος Γιαννακόπουλος, κανένας Αντώνης Νικοπολίδης, θα ήταν ωραία επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Υπερκτηνος το ταχύπλοο! Το Santorini palace δίπλα του φαίνεται μινιατούρα! Λογικά ένα κεντρικό καταπέλτη θα βάλουν; Πάντως μέσα ειναι σε εξαιρετική κατάσταση ( καθίσματα, χωροι) οποτε πέρα απο βάψιμο, καταπέλτη και μηχανολογική συντήρηση δε νομίζω οτι θα του κάνουν αλλα για φέτος) 

Link to comment
Share on other sites

Ποιος σου είπε οτι μιλάω για τη φωτογραφία ;; Αν ηταν θα ταγκαρα ως απάντηση το post και κατ’ επέκταση τη φωτο…Για την ιστορία το Santorini palace αλλάζει χρώματα δίπλα απο το Worldchampion… Σα διαπίστωση το είπα και αναφέρθηκα στο μέγεθος του ταχύπλοου , οτι ακόμα και το Santorini palace που ειναι 87 μέτρα ταχύπλοο μοιάζει σα μερμήγκι μπροστά στο eurochampion jet 

Edited by HIGHSPEED 6
Link to comment
Share on other sites

Δίπλα δίπλα ποσό μικρό μοιάζει το Santorini, τα Champion κλτπ κτλπ 

Edited by proud_ionian
Έλεος χρονιάρα μέρα. Πετάξτε Χαρταετό ;)
Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, HIGHSPEED 6 said:

Πάντως μέσα ειναι σε εξαιρετική κατάσταση ( καθίσματα, χωροι)

Νομίζω πως στο forum ειχα διαβάσει ότι θα θα ξηλωθούν καναπέδες κλπ και θα τοποθετηθούν αεροπορικές (οπως και στα υπόλοιπα ταχύπλοα δηλαδή)

Edited by proud_ionian
Έλεος χρονιάρα μέρα. Πετάξτε Χαρταετό ;)
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω τα Jetακια και τα flying cat και αν θα φαντάζουν μινιατούρα 

Edited by proud_ionian
Έλεος χρονιάρα μέρα. Πετάξτε Χαρταετό ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Με αυτο το ταχύπλοο τι γίνεται ; Δεν υπάρχει κάποιο νεότερο για το που θα δρομολογηθεί ή αναφορικα με την έναρξη των εργασιών ;

Link to comment
Share on other sites

Καταπέλτες ειδικότερα. ξαναλέω δεν τα έχω δει ,ωστε να μπορω να πω τι ισχυει. 

Οσο ήξερα για το  Mυκονος Μάτζικ τοσο ξερω και για αυτο :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...