Jump to content
Shipfriends

Δρομολόγια ταχυπλόων


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Περσι που ηταν στο Θεο το ανοιγαν στα 33-34. Προσωπικα το 2 και το 3 δε τα συμπαθω καθολου μικρες χωρητικοτητες, μικρες ταχυτητες και αθλια συμπεριφορα στον καιρο.

2-3 φορες που το εχω σει στο AIS σημερα ειναι στα 32-33.Αλλα στο site της HSW 33 δινει σαν ταχυτητα οποτε καλα ειναι.

Αυτο που κραταω ειναι η συγκριση μεταξυ 3 και 5 μονο που τo 5 δεν παει σαντορινη.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!εγω θα ελεγα να μην βγαζουμε προωρα συμπερασματα!!εγω πιστευω οτι οταν κληθει να αντιμετωπισει μεγαλες καθυστερησεις σιγουρα θα ανοιξει ταχυτητα..χθες το ειδα στο ais και επιασε 35,3 οποτε ιδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά σήμερα έφτασε Πειραιά με 40 λεπτά καθυστέρηση από το πρωινό του δρομολόγιο. Αν αυτό παγιωθεί μετά ίσως μπερδέψει κάπως το απογευματινό δρομολόγιο για Σίφνο/Μήλο συσσωρεύοντας ακομα μεγαλύτερες καθυστερήσεις

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα δείξει...άλλα τον Ιούλιο και τον Αύγουστο που θα έχει γεμάτο γκαράζ τα 34-35 δεν υπάρχουν...με το ζόρι 32.

Link to comment
Share on other sites

και τωρα τα παρασκευοσαββατα γεματα ειναι τα πλοια ποσο μαλλον οταν προκειται για κυκλαδες!!το πλοιο (highspeed3) παει και με 36+ με 37 οποτε δεν εχει αναγκη,μιλαμε παντα για τις δυνατοτητες του πλοιου και οχι απο την πλευρα εταιριας η οποια πανω κατω καθοριζει τις ταχυτητες των πλοιων της.περισυ του αγιου πνευματος το highspeed 4 για ρευθμνο με γεματο γκαραζ και επιβατες ειχε ξεπερασει τους 39 κομβους..οποτε δεν ειναι ενδεικτικο οτι τωρα παει με 30-32 το 3

Link to comment
Share on other sites

Epitelous kai mia etaireia pou exei sxediasi poli orthologika dromologia me poli volikes ores. Idika to dromologio tou Speedrunner III ine poli kalo.

Μα όταν ένα ταχύπλοο κάνει μονό δρομολόγιο, τα ωράρια των αφιξοαναχωρήσεων είναι δεδομένα, δεν υπάρχουν και πολλές επιλογές: 7:30-8:00 αναχώρηση από Πειραιά και 17:00 με 17:30 το δρομολόγιο της επιστροφής.

Edited by Orestis
Link to comment
Share on other sites

Πολύ άνετα δρομολόγια για το Speedrunner3...βολική ώρα η αναχώρηση 8 από Πειραιά...αλλά σε μια πάρα πολύ δύσκολη γραμμή που λογικά θα τα βρεί σκούρα αφού το όνομα των "Vodafone" είναι πανίσχυρο. Και με 4:05 για Μύκονο δεν είναι και λίγες...! Μακάρι να πάει καλά, γιατι μόνο με το Highspeed δε φτάνει...! Το θέμα είναι ότι άμα μαζεύει ότι άφηνει το highspeed δύσκολα θα μπορέσει να πάει καλά.

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα θα τα παει..το συγκεκριμενο δρομολογιο ειναι απο τα πιο κερδοφορα που υπαρχουν οποτε σιγουρα θα εχει ανταποκριση..βεβαια κακα τα ψεματα με τα highspeed δεν μπορει να τα βαλει..και ας ειναι καινουργιο...τα highspeed τα εχουν σαν νεοτευκτα και απο θεμα ταχυτητας ειδικα το 4 κ 5 που καλυπτουν το συγκεκριμενο δρομολογιο που ειναι τα 2 πιο γρηγορα στην κατηγορια τους

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρούσα σήμερα, ότι από τη Σαντορίνη για την Ιο φεύγουν με διαφορά 30λεπτών το πολύ της Hellenic Seaways 3 πλοία. Τo HS3 kai τα FC3-4!!! Ωραίος σχεδιασμός δείχνει...!!! Βέβαια ξέρω ότι το HS3 έρχεται από Πειραιά και πηγαίνει εκεί κόσμο...απλά τα Fc3-4 έχουν ουσιαστικά παρόμοιο δρομολόγιο... αφού πηγαίνουν και στην Ίο και στη Μύκονο με σχεδόν παρόμοιες ώρες και ταχύτητες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Δεν ξέρω αν έχει σχέση με το περιστατικό του ΣΟΥΠΕΡ ΤΖΕΤ γιατί από ότι μου είπαν σήμερα ο καιρός έχει φρεσκάρει ακόμα περισσότερο.

Άλλωστε το απαγορευτικό δεν είναι κάτι που το αποφασίζει η εταιρεία του κάθε πλοίου (στα χαρτιά τουλάχιστον).

Link to comment
Share on other sites

First of all, που λένε και στην κάτω Αχαγιά, FLYING CAT 4 και SEA JET 2 δεν νομίζω ότι περνάνε τις ίδιες θάλασσες. Όσο για το FLYINGCAT 3 (που συνεχίζει μέχρι Σαντορίνη) και το SEA JET 2 (που τερματίζει στη Μύκονο και ενίοτε στην Πάρο), επειδή το έχω ζήσει από κοντά το σκηνικό, αν κάποιος ισχυριστεί (άσχετο με το αν εγώ και η κοινή λογική διαφωνούμε ή όχι) ότι μπορεί να ψηλώσει τόσο ώστε να παραπλεύσει την Άνδρο και την Τήνο και μη συναντήσει τόσο μεγάλο κυματισμό τότε του επιτρέπουν να φύγει. Το FLYING CAT 3 άμα φύγει και μείνει στη Μύκονο (όπως τις προάλλες που έμεινε Σύρο) δεν κάναμε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει γιατί τα ωράρια του δεν είναι ανταποκρίνονται πραγματικά. Και η εταιρεία για να μην επικαλεστεί άλλους λόγους λέει λόγω καιρού. Γιατί αυτό συμβαίνει εδώ και 2-3 εβδομάδες με το Πρεβελης και το Διαγόρας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...